اضافه کردن یک طبقه بر روی ساختمان موجود


مناسب بودن LSF دراضافه بنا

سازه پیش ساخته ال اس اف روش ساختاری مناسب بودن LSF در اضافه بنا

ساخت خانه بر روی پشت بام با روش سازه سبک بسیار کارآمد و دارای اهمیت است با این حال ساختمان های قدیمی و بتونی که دیگر قادر به اضافه کردن بنا نمی باشند با استفاده از سازه سبک ال اس اف میتوانند یک طبقه به ساختمان خود اضافه کنند این یکی از بهترین راه ها برای توسعه طبقه در ساختمان های چند سال ساخت میباشد با کاهش هزینه و زمان است.

سا به ال اس اف بیشتر در سراسر جهان برای پروژه های مسکونی جدید استفاده می شود با این حال وزن کم فولاد و سایر مصالح به کار رفته در سازه ال اس اف این روش ساختمانی ایده آل برای نوسازی بر روی ساختمان های قدیمی است. این یکی از ویژگی هایی است که اغلب اجازه می دهد با ساختمان LSF به عنوان یک اضافه طبقه ایجاد شود.

برخی از مناطق شهری ، مانند مراکز تاریخی شهر ، مشکلات لجستیکی جدی به ویژه در حمل و نقل و بلند کردن مصالح ساختاری را به وجود می آورند. وزن کم و محدود بودن LSF در این سناریوها یک مزیت بزرگ محسوب می شود. همچنین به ویژه برای تعویض کفپوش های چوبی و تیرچه های سقفی مناسب است و معمولاً در ساختار موجود هیچ تقویتی لازم نیست LSF ممکن است تنها راه حل مناسب در مواردی باشد که شامل اضافه کردن طبقه به ساختمان های موجود است. وزن کم سازه های LSF نیز پاسخ لرزه ای این ساختمان ها را بهبود می بخشد.

در بعضی مواقع نمای اصلی ساختمان های قدیمی نگه داشته می شود و تحت تجدید ساختار کامل ساختار داخلی آن قرار دارد برخی از این شرایط برای حل کردن توسل به سازه های بتونی مسلح سنتی یا فولاد سنگین بسیار دشوار یا بسیار گران تر خواهد بود.سازه ال اس اف میتواند جایگزین مناسب برای دیوار های باربر و پارتیشن بندی باشد

از دیگر مزایای آن می توان به سرعت ، کاهش سرعت یا از بین بردن کامل قالب ، نیاز کمتری به آب و ضایعات کمتری اشاره کرد. توانبخشی و یا نوسازی ساختمانهای قدیمی می تواند ظاهر اصلی آنها را حفظ کرده و راحتی آن را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

مزایای سازه ال اس اف در اضافه طبقه

بارهای کمتری روی سازه های موجود

پاسخ لرزه ای بهبود یافته است

دسترسی آسانتر به مراکز تاریخی

حمل و نقل آسان تر

آسانسور آسانسور

ساخت سریعتر

مصرف کمتر آب

دوره پختگی ندارد

بقایای کمتر

محدودیت ها

LSF برای تثبیت نما مناسب نیست از این رو  اگر چنین ضروری باشد باید ساختار مناسب طراحی شود معمولاً موادی که برای تثبیت و تقویت نما های موجود استفاده می شوند بتون مسلح یا استیل سنگین هستند در بعضی موارد ممکن است نیاز به عناصر اضافی در سایر مواد ساختاری وجود داشته باشد تا اتصالات کافی بین دیوارهای موجود را تضمین کند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button