خانه چوبی

خانه های چوبی یک گزینه جایگزین اکولوژیک و اقتصادی تر از خانه های ساخته شده از آجر و بتونی سنتی است. خانه چوبی نه تنها بخشی از طبیعت است  بلکه استفاده از خانه چوبی برای محیط زیست مفید است. این خانه های چوبی از مواد طبیعی و غیر نفتی ساخته شده اند که قابل بازیافت و تجزیه زیست تخریب پذیر هستند و همچنین “زیست محیطی” در نظر گرفته می شوند. علاوه بر این خانه چوب به انرژی کمتری نیاز دارد تأثیر محیطی کمتری دارد و اثر کربن کمتری نسبت به روشهای معمول ساختمان دارد: چوب CO2 را جذب می کند.

ساخت خانه های چوبی

ساخت و مونتاژ خانه های چوبی از روی نقشه با استفاده از تنه هایی که ظاهر نهایی مشخصی را به آن می بخشند. مزیت این سیستم این است که ضخامت چوب به عنوان یک رطوبت گیر داخلی و تنظیم کننده درجه حرارت فوق العاده عمل می کند. از تنه های چوبی که بهتر بر روی یکدیگر قرار می گیرند استفاده می شود. این خانه ها در کارخانه نصب شده و در قسمت های بسیار وسیعی به مقصد نهایی منتقل می شوند. بسته به اندازه نهایی ، خانه ها را می توان به صورت یک قسمت واحد یا در چند بخش تهیه کرد دیوارها را می توان از چوب تمام شده یا انواع دیگر تکمیل ساخت.

چارچوب چوبی سنگین: این سازه ها تا حدودی پیچیده تر هستند  تیرهای چوبی به هم چسبیده اند تا سطوح شیشه ای بزرگ شیشه ای را در خود جای دهند.

چارچوب چوبی سبک: این رایج ترین جایگزین و مورد استفاده در خانه های کانادایی است. مقدار زیادی از اجزای کوچک استفاده می شود  که باعث تسهیل ماژول های ساختمان  قابل تعویض و پیش تولید می شود.

ویلای چوبی

ویژگی خانه چوبی

به دست آوردن هوای تازه در خانه زندگی در خانه سالم صرفاً یک انتخاب کوتاه مدت برای صاحب خانه است. تازه یا در محیط داخلی و یا در فضای باز خانه  بر سلامتی افراد که در خانه ساکن هستند  تأثیر می گذارد. مردم می توانند با عاقلانه انتخاب مصالح ساختمانی خانه بهتر و سالم تر عمل کنند. خانه سالم یک اصطلاح است  که به مواد ساختمان یا خانه بستگی دارد. این ماده بر بدن انسان تأثیر می گذارد

افرادی که در یک خانه سالم زندگی می کنند  معنای روزهای کمتری دارند و مراجعه به پزشک کمتر است. خانه ای که از چوب غالب یا کاملاً جامد ساخته شده است  خانه ای امن است  یعنی برای محتوای مواد استفاده از چوب جامد به عنوان ماده خانه آلاینده هوای داخلی کمتری ایجاد می کند. این نسبتاً از چوب مهندسی شده مانند تخته خرده چوب ، تخته سه لا یا MDF که دارای فرمالدئید در داخل است  متفاوت است.

اگر آلاینده ای وجود داشته باشد  چوب این چیزها را از بین می برد. آلودگی هوا در خانه این روزها یکی از جدی ترین مشکلات برای مردم است. ساخت خانه از چوب  وضعیت طبیعی زندگی سالم اضافه شده است. همچنین هوای خنک تر برای تنفس در زمستان و هوای تازه در تابستان به عنوان مزیت گرمایش تابشی در مقابل گرمای هوا اجباری ایجاد می کند. مردم به عنوان مبلمان زیبا و کفپوش از مزایای بسیاری از چوب آگاه هستند.  هم اکنون آنها می توانند مزیت چوب را به عنوان مصالح خانه درک کنند. این مواد با دوام ، قوی و بهداشتی است تا خانه ای راحت و جذاب را برای زندگی در اختیار شما قرار دهند.

مزایای خانه های چوبی

چوب به عنوان یک پل حرارتی عمل نمی کند بلکه به عنوان عایق عمل می کند ، بنابراین خانه را در تابستان خنک نگه می دارد و در زمستان گرم می کند و همین امر آن را به یک خانه ساختمانی بسیار پایدار تبدیل می کند. میزان صرفه جویی در گرمایشی و تهویه مطبوع سالانه بین 50 تا 60 درصد محاسبه شده است.

دیوارهای خانه های چوبی شامل موادی است که نه تنها از سر و صدای خارج عایق بندی می شود بلکه به پایداری درجه حرارت نیز کمک می کند: می تواند پشم سنگ ، پشم بره ، پنبه بازیافتی و غیره باشد که همگی مواد اکولوژیکی با 0 مشتق روغن هستند. مصالح مورد استفاده برای اتمام می تواند از مواد ساخته شده از چوب فشرده شده ، سنگ طبیعی ، سنگ مصنوعی ، کاشی ، شیل و غیره باشد که باعث می شود نگهداری ساخت و ساز به حداقل برسد. در حالیکه برخی از خانه های بتونی کاملاً تحسین شده پس از 40 سال آماده ریزش هستند ، در برخی از کشورهای اروپای شمالی خانه های چوبی وجود دارد که بیش از 200 سال در آن سکونت داشته اند

چوب عایق طبیعی است و در جداسازی سرما و گرما بسیار مؤثر است. این به معنای صرفه جویی در مقدار قابل توجهی انرژی در مقایسه با خانه های سنگی  بتونی و آجری است. علاوه بر اینکه عایق حرارتی خوبی است  چوب نیز از جذب کننده سر و صدای عالی است و باعث می شود خانه های چوبی گرم  آرامش بخش و آرام باشند.

از نظر اقتصادی کارآمد است

به دلیل نحوه ساخت این نوع ساختمانها و برنامه ریزی دقیق ساخت آنها ، در مقایسه با ساختمان هایی که از مصالحی مانند سنگ یا بتن ساخته شده اند سریعاً ساخته می شوند. این ساخت و ساز سریع نشان دهنده پس انداز قابل توجهی پول است.

از نظر معماری متنوع است

طراحی های ما باعث می شود تغییرات و تغییراتی در ساخت و ساز شما آسان شود. ایجاد موارد اضافی  تغییر اندازه طرح و یا جابجایی اتاق ها در داخل طرح  همه امکان پذیر است و به شما امکان می دهد خانه را به سبکی که می خواهید  بدست آورید. خواه یک خانه معمولی باشد یا چیزی مدرن تر و تاریک تر  انتخاب شماست.

سازگار با محیط زیست

این ساختمان ها از چوب های پایدار و قابل تجدید جنگل ها در شمال فنلاند ساخته شده و بدون استفاده از سوخت های فسیلی تولید می شوند  این ساختمان ها نه تنها از نظر محیط زیست با توجه به اینکه از کجا آمده اند و چگونه به آنجا می رسند  بلکه در ساخت آنها چه می کنند  سازه های چوبی با جذب و ذخیره CO2 اتمسفر به طور فعال به محیط زیست کمک می کند.

محصول طبیعی

در هوای پاک و خالص رشد می کند  که نشانگر مناسبی از هوای پاک است  به وفور رشد می کند  الوار ما طبیعی و ارگانیک است. محصولی زیبا و نیرومند که توسط طبیعت تهیه شده است

ویلای چوبی

مضرات خانه های چوبی

همیشه باید مطمئن باشید که این ماده در شرایط عالی است: با چوب هایی که خیلی مرطوب است و می تواند حاوی پوسیدگی باشد  مراقب باشید.

حشرات مانند موریانه ها یا سوسک های گرد و غبار می توانند با ایجاد سوراخ هایی در آن به چوب صدمه بزنند که این امر می تواند بر مدت زمان خانه شما تأثیر بگذارد یا نیاز به نوسازی داشته باشد.

درمورد نگهداری  باید هر چند وقت یکبار بررسی شود زیرا ممکن است به رنگ بیرونی آب بندی شکاف و غیره احتیاج داشته باشد.

این نوع ساخت و ساز با توجه به مصالح مورد استفاده یا فضای مورد نیاز برای آنها  با توجه به مشکل جمعیت زیاد  قابل استفاده نخواهد بود.

آتش سوزی: آتش سوزی ها معمولاً در منازل توسط وسایل داخل خانه شروع می شود یک باسن سیگار که به درستی در آن قرار نگرفته  یک اتصال کوتاه و غیره باشد و آنچه باعث آتش سوزی می شود مبلمان داخل آن است  بنابراین خطر آتش سوزی همان است. اگر آتش سوزی به زودی خاموش نشود  چوب آتش می گیرد اما بسیار آهسته می سوزد. بدترین نتیجه این است که اگر آتش به سرعت خاموش نشود  خانه به خاکستر کاهش خواهد یافت. با این حال  درجه حرارت بالا در خانه ساخته شده از بتن می تواند باعث ایجاد ترک هایی شود که همچنین ممکن است منجر به ریزش خانه شود.

مراحل ساخت ویلای چوبی طبق نظر مشتری :

1 – تهیه یک هدف فنی با توجه به خواسته های مشتری ، هدف فنی تهیه می شود  از جمله ظرفیت عملکردی اتاق ها ، مواد تکمیل ، روشنایی ، رنگ ها و غیره. یک هدف فنی یک نقطه شروع برای ایجاد یک فضای داخلی است

2 – چیدمان در طی این مرحله یک طراح نسخه های مختلفی از تصمیم گیری های منطقه بندی و برنامه ریزی اتاق ارائه می دهد که با توجه به دید مشتری در خانه چوبی قابل تغییر است

3 – ایجاد سبک در این مرحله لازم است رنگ ها ، عناصر و فرم های متمایز را انتخاب کنید که با هدف شکل دادن به هویت آینده داخلی طراحی شده اند

4 – یک مرحله فن آوری یک طراح نقشه های لازم را آماده می کند ، فناوری ها و مواد را انتخاب می کند. در نتیجه مشتری یک پروژه طراحی آماده را می گیرد که با در نظر گرفتن خواسته ها و خواسته های مشتری انجام می شود

ساخت ویلای چوبی

یک پروژه کامل ساخته شده توسط گروه تسکو سازه شامل موارد زیر است:

تهیه پیش نویس اندازه گیری – تهیه نسخه های مختلف تصمیمات برنامه ریزی – تجسم داخلی – طرحی از مبلمان – یک طرح مهندسی بهداشتی – طرحی از سقف (برای اشاره به مواد تکمیل شده و پیش نویس های دقیق همه بخش ها و واحدها). – طرحی از کف (برای اشاره به نوعی پوشش کف ، اندازه و طراحی آن) – بخش و تجزیه و تحلیل دیوارها (برای اشاره به عناصر تزئینی). – مشخصات درب (به اندازه اندازه درهای ورودی) – تجزیه و تحلیل دیوارهای مهندسی بهداشتی (برای تهیه طرح کاشی ، نوع ، اندازه و مقاله آن)

طرحی از مکان های دستگاه های روشنایی (شامل طرح مکان سوئیچ ها ، که برای کنترل گروه لامپ ها استفاده می شوند). – طرحی از شاخه ها ، خروجی الکتریکی و موقعیت شبکه کم مصرف – چیدمان گرمایش در زیر کف – لیست نهایی – انتخاب مواد تکمیل و مبلمان با کمک کاتالوگ ها و وب سایت ها انجام می شود.

.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button