شروع ساخت ساز با ال اس اف


منشا و تاریخچه سیستم LSF
کاربردهای فولاد شکل سرد از سال 1850 ، هم در ایالات متحده و هم در بریتانیا یافت می شود. با این حال قانون آمریکای شمالی قابل اجرا در LSF تنها در دهه 40 در قرن بیستم قدم های اولیه را برداشت. انگیزه بزرگ دیگر در دهه 80 زمانی بود که صنعت چوب ما را از قطع درختان در جنگل های قدیمی منع کردند. این منجر به کاهش کیفیت چوب مورد استفاده در ساخت و ساز و نوسانات شدید در قیمت این مواد اولیه شد در سال 1991 چوب مورد استفاده در ساختمان طی چند ماه به میزان قابل توجهی افزایش یافت که بسیاری از سازندگان را مجبور به استفاده فوری از فولاد کرد.


پس از این شروع انفجاری اما ساختار ضعیف، انجمن تکنسین ها و سازندگان ایجاد شد و LSF به طور حرفه ای مورد توجه قرار گرفت. امروزه کار با فولاد سبک نسبت به پانزده سال پیش بسیار آسان تر است. این سیستم در حال توسعه است و عمدتا در ساختمان سازی در پیشرفته ترین کشورها مانند ایالات متحده ، ژاپن ، استرالیا ، نیوزلند ، انگلستان، شمال اروپا و آفریقای جنوبی استفاده می شود. بسیاری از کشورها استفاده از سازه های فلزی را حتی در مواردی که سنت کمی در این زمینه دارند آغاز کرده اند. یکی از آنها برزیل بود و امروزه چندین سازه پراکنده در سراسر اروپا وجود دارد که از این سیستم استفاده کرده اند. ما واقعاً معتقدیم که این نوع ساخت و ساز از نظر ساخت و ساز آینده خواهد بود.

مزایای سیستم LSF
ساختار امنیتی
این واقعیت که ساختار LSF دارای وزن کمتری نسبت به سازه های معمولی است باعث می شود که ساختمان به طور قابل توجهی سریعتر باشد. افزایش در زمان ساخت و ساز همچنین در سطح هزینه افزایش می یابد. در نهایت به دلیل سبک تر بودن ساختار بارهای پی ها را کاهش می دهد و احتمال وقوع سکونتگاه ها را کاهش می دهد  که از مشکلات آینده مانند ترک و سایر موارد جلوگیری می کند. همچنین یکی از مزایای مربوط به وزن ، در بازسازی ساختمانها یا حتی افزایش 1 یا 2 طبقه است زیرا بار وارد شده به سازه موجود بسیار کوچکتر خواهد بود.

رقابت پذیری بودجه ای
اگر از یک سو این حقیقت وجود داشته باشد که نیروی کار در این نوع کارها تخصصی تر و در نتیجه گرانتر است  واقعیت این است که عموماً گفته می شود که در واقع هزینه ها به دلیل تعداد کمتر کارگران گران تر خواهد بود. سرعت ساخت و ساز که قبلاً در قسمت قبل ذکر شد باعث رقابت پذیری قیمت می شود. با استفاده از LSF از استفاده از قالب هایی که به طور معمول وزن قابل توجهی در ساخت خانه های سنتی دارند جلوگیری می کند.

سرعت ساخت و ساز
همچنین در نکته اول سبکی مواد به عنوان دلیل سرعت ساخت ذکر شده است. عدم اجرای سازه بتنی لازم نیست منتظر زمان خشک شدن باشید و اجتناب از کار قالب بندی و رمزگشایی به شما امکان می دهد در این فعالیتهایی که با سیستم LSF ضروری نیستند وقت نگیرید. و تخمین زده می شود که این زمانها در مقایسه با ساختمانهای معمولی بیش از 50 درصد کاهش می یابد.

کیفیت بالاتر در سایر مواد
با ترکیب نکات قبلی به راحتی می توان دریافت که به نیروی انسانی کمتری نیاز است و زمان لازم برای کار بسیار کمتر از زمانی است که یک ساختمان سنتی بود. پول ذخیره شده در نیروی کار را می توان تا حدی در مصالح ساختمانی سرمایه گذاری کرد بنابراین می توان کیفیت مسکن را افزایش داد و در عایق های حرارتی و صوتی بهتر سرمایه گذاری کرد و در نتیجه مادام العمر به صرفه جویی در هزینه دست یافت.

راحتی در اتمام کار
در این جنبه است که یکی از مزایای اصلی سیستم LSF وجود دارد. تصور کنید که در یک محیط کاملا تهویه مطبوع زندگی می کنید اما بدون نیاز به صرف هزینه زیادی برای گرمایش یا سرمایش چه برسد به سلامتی که ساکنان یک خانه در LSF را تأمین می کند. این راحتی مسکن با ساختار فولادی است.

LSF پایداری و محیط زیست
در مرحله ساخت
در یک کار معمولی چقدر آب در حین ساخت و ساز از بین می رود؟ چقدر چوب در فرایند قالب هدر می دهد؟ چند وسیله حمل و نقل و در نتیجه مصرف سوخت برای حمل این همه مواد سنگین لازم است؟ چقدر سر و صدا در محل ایجاد می شود و در محله پخش می شود؟ چقدر وزن بر روی خاکها پرتاب می شود به ویژه در مورد شیبها یا زمینهای ناپایدار؟ محل کار چقدر قبل از اتمام در مرحله کاری کار می کند؟ 

حالا به ساخت LSF فکر کنید وزن یک دیوار در LSF می تواند کمتر از 10 the وزن یک دیوار با پارچه بنایی دو جداره در هر دو طرف باشد. تصور کنید که صرفه جویی در انرژی تنها در حمل و نقل و بلند کردن مواد حاصل می شود. ضایعات مواد موجود در محل به حداقل می رسد و میزان زباله هایی که باید در پایان مراحل ساخت و ساز حذف شوند را به شدت کاهش می دهد.

سازه ال اس اف در کرج
علاوه بر این استفاده از سیستم های بستن مکانیکی استفاده از ملات های خشک کننده سریع برای گچ های خارجی تسهیل در قرار دادن لوله ها و رساناهای الکتریکی به دلیل عدم نیاز به باز شدن پیچ ها و هنوز بسیاری از تکنیک های دیگر استفاده آسان و سریع در ساختمانهای LSF به میزان قابل توجهی نیروی کار و در نتیجه زمان مورد نیاز برای اتمام کار  کاهش سر و صدا حرکت مداوم وسایل نقلیه و سایر ضربه ها در مجاورت را کاهش می دهد. در همه کارها آب عملاً غیر ضروری است.

تمام مصالح مورد استفاده در ساختار و عایق حرارتی از شرکت های معتبر تهیه شده است ، غول های جهانی که به محیط زیست اهمیت می دهند و بیشتر تحقیقات خود را وقف توسعه پایدار می کنند. و بعد از آمادگی چقدر از انرژی خود را برای داشتن یک خانه عایق بندی شده صرف خواهید کرد؟ از آنجا که گچ رطوبت داخلی را تنظیم می کند چه اثری بر مبلمان ، تجهیزات برقی شما و بیش از همه بر سلامت خانواده شما خواهد داشت؟

سازه سبک ال اس اف

                                                  سازه سبک ال اس اف

اگر مجبورید تغییراتی ایجاد کنید چقدر از مواد حذف شده را می توان مجدداً استفاده کرد؟ آیا می دانید که کلیت مصالح مورد استفاده در ساختار و عایق حرارتی یک ساختمان LSF قابل بازیافت یا استفاده مجدد به طور کامل است؟ در مورد آن فکر کنید: هم فولاد و هم بتن یا آجر دارای انرژی زیادی هستند یعنی انرژی مورد استفاده در ساخت مواد ، با این حال استفاده از فولاد با امکان بازیافت توجیه می شود. صفحات OSB منحصراً با درختان کاشته شده برای این منظور تنها با استفاده از نمونه های جوان و قطر کوچک تولید می شوند که این امر باعث جایگزینی مکرر جنگل می شود. و اینها فقط چند نمونه است.

طول عمر ساختمان
پس از آماده شدن با داشتن یک خانه عایق بندی شده چقدر انرژی ذخیره خواهید کرد؟ از آنجا که گچ رطوبت محیط را تنظیم می کند این امر چه اثری بر مبلمان تجهیزات برقی شما و بیش از همه بر سلامت خانواده شما خواهد داشت؟ اگر مجبورید تغییراتی ایجاد کنید چقدر از مواد حذف شده را می توان مجدداً استفاده کرد؟ آیا می دانید که تمام مصالح مورد استفاده در ساختار و عایق حرارتی ساختمان LSF را می توان به طور کامل بازیافت یا استفاده مجدد کرد؟ در مورد آن فکر کنید:

ویلای-دوبلکس-طالقان

هر دو فولاد بتنی یا آجری دارای انرژی زیادی هستند یعنی انرژی مورد استفاده در ساخت مواد با این حال فولاد استفاده از آن را با امکان بازیافت توجیه می کند. تخته های OSB منحصراً با درختان کاشته شده برای این منظور تنها با استفاده از نمونه های جوان و قطر کوچک تولید می شوند که امکان جایگزینی مکرر جنگل را می دهد. و اینها فقط چند نمونه است.

بازسازی ساختمان
وزن کم فولاد و سایر مصالح مورد استفاده در LSF این روش سازنده را برای بازسازی یا بازسازی ساختمانهای قدیمی ایده آل می کند. استفاده از مصالح سبک تر به ویژه در برخی مناطق شهری دسترسی به برخی از آنها در مرکز تاریخی شهرهای خاص مشکلات حمل و نقل و ارتفاع را کاهش می دهد. همچنین وزن کم مصالح به کار رفته ، اغلب نیاز به تقویت ساختار ساختمان را برطرف می کند. در برخی موارد این مزیت LSF را تنها جایگزین ممکن برای تقسیم فضاها یا افزودن طبقه جدید می کند. LSF نشان می دهد که در جایگزینی کف چوبی یا سقف های تخریب شده از مزایای ویژه ای برخوردار است.

بیمارستان-فیروزگر

دوام ساختمان
ساختار LSF بسیار مقاوم و برتر از هر روش سازنده دیگری است و عمر چند صد ساله دارد. به زودی تعمیر و نگهداری در این نوع ساختمانها بسیار کوچکتر می شود و هر زمان که لازم باشد مداخله ای صورت گیرد هزینه به دلیل سادگی آن کاهش می یابد.

ما در حدود ده سال یک شرکت موجود در بازار هستیم با یک تجربه گسترده در ساخت و ساز به ویژه در اصلاحات. ما علاقه مند هستیم که محصولات جدید و تکنیک های ساختمانی جدید را بشناسیم و به دلیل آن تقاضای دائمی این است که ما از سیستم ساختمانی LSF می آییم. پس از تحقیق ، تقاضا ، درک و داشتن شکل گیری ویژه در LSF ما بسیار بیشتر آماده شده ایم تا امکاناتی را برای مشتریان و مشتریان آینده خود داشته باشیم 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button