طراحی و بازسازی خانه را چگونه انجام دهیم؟ _ تیم تخصصی بازسازی

بازسازی خانه ها

بازسازی خانه یکی از مشغله های مهم کسی هست که به تغییرات در منزل خود فکر میکنند و این روند دارای مراحل مهمی است و با هم به بررسی آن میپردازیم قبل از شروع بازسازی شما باید طرح که میخواید اجرا کنید بر حسب بوجه ای که دارید براورد قیمت کنید این از مهم ترین قسمت بازسازی میباشد چون همه شما به دنبال طرح مورد نظر خود مناسب بوجه خود هستید و ما در این مقاله به شما مراحل بازسازی و اهمیت موضوعاتی که باید طراحی شود و در آن بازسازی صورت بگیرد بیان میکنیم.

طراحی قبل از بازسازی

طراحی در واحد خود را بر حسب نقشه و پلانی که دارید و خواسته هایی که بر حسب نیاز خود دارید و استفاده از متریال مناسب و بهینه انجام  باید گیرد چون در این ساختمان ها شما نمیتوانید به هر شیوه ای بازسازی کنید بلکه بر اساس ایده و تناسبی که از محل پروژه وجود دارد تغییرات و طراحی خود را انجام دهید و این روزها بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه و استقبال افراد واقع گردیده است تا به این ترتیب، طراحی و بازسازی در محل خود انجام بگیرد.

در واقع تمام ساختمان ها طی یک دوره و مدت زمان خاص، از دوام و کیفیت لازم برخوردار هستند و پس از مدتی با افزایش عمر، علاوه بر فرسودگی و بروز مشکلاتی برای ساکنین، دیزاین آن نیز قدیمی شده و با طرح های روز همخوانی ندارد. به همین دلیل با ساخت و ساز و تغییر مدل خانه های قدیمی، می توان ضمن برطرف نمودن مشکلات آن، لذت زندگی در یک بنای شیک، جذاب و امروزی را تجربه کرد.

طراحی و بازسازی خانه

گروه تسکو سازه _ مجری بازسازی خانه در تهران

در صورتی که قصد بازسازی و تغییر طراحی خانه خود را دارید، می بایست در ابتدا با یک تیم متخصص باتجربه و حرفه ای مشورت نموده  شاید فکر کنید این برای شما هزینه دارد بلکه اشتباه است شما میتوانید با گروه تسکو سازه به صورت کاملا رایگان مشاوره بگیرید و پس از کسب راهنمایی های لازم و ارائه نظرات و خواسته های خود، با هزینه ای معقول، سرعت بالا و البته کیفیت مطلوب، خانه خود را بازسازی کنید. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی صفر تا صد روند بازسازی خانه های قدیمی بپردازیم.

بازسازی خانه شامل چه اقداماتی می شود؟
Φ بازسازی منازل مسکونی و آپارتمان به مجموعه اقداماتی که با هدف ایجاد تغییرات اساسی در ساختار و ظاهر بنا، صورت می گیرد و وضعیت ساختمان از لحاظ زیبایی و مقاومت ارتقاء خواهد یافت. در حقیقت اهداف اصلی و مهم بازسازی خانه های فرسوده و قدیمی، بهبود استحکام خانه و ایجاد تغییراتی در طراحی است تا به این وسیله خانه ای مستحکم با ظاهری جذاب و به روز داشته باشیم. نکته حائز اهمیت در این باره، مقرون به صرفه بودن فرآیند بازسازی خانه های قدیمی در مقایسه با تخریب و احداث مجدد آنها است. به طوری که با مبالغ بسیار کمتر می توان ساختمانی با فضای کاربردی و امروزی را طراحی و ایجاد نمود.

هزینه بازسازی منزل مسکونی

هزینه بازسازی خانه با توجه به توضیحات داده شده مشاوره و بازدید رایگان می باشد و بعد از آن طراحی و پیشنهاد قیمت به مشتریان میباشد تا این مرحله ما گام به گام برای خواسته های شما پیش میرویم حال برای براورد هرینه نسبت به حجم کار و خواسته های کارفرما قیمت اعلام میشود اما برای این که بهتر با براورد هزینه آشنا شوید گروه تسکو سازه مصالح مورد استفاده را از مرکز فروش که قیمت قابل رقابت دارند خریداری کرده و بعضی از متریال را در مجموعه خود تولید میکند.

مهم ترین مساله در بازسازی نیرو متخصص که در کمترین زمان کار باید انجام شود و طبق طراحی کار به اتمام برسد

انواع روش های بازسازی خانه
معمولا تصمیم گیری برای بازسازی ساختمان ها بر دو اساس خواهد بود که شامل موارد زیر است:

1- تغییر سبک معماری
در موارد بسیاری، بازسازی خانه با هدف تغییر در سبک طراحی و معماری انجام می شود. در واقع ممکن است شما دیزاین جدید و خاصی را برای خانه خود در نظر داشته باشید و قصد دارید بخش هایی از خانه را با ایده و سبک دلخواه خود جایگزین نمائید. در چنین مواقعی، بازسازی با کمترین تغییرات و هزینه انجام می شود. البته تعمیر و تعویض بخش های فرسوده نیز مورد توجه خواهد بود.

سبک مدرن بازسازی

2- تعویض متریال در بازسازی
یکی دیگر از اهداف بازسازی خانه ها تعویض پوشش ها و تغییر ظاهری در محل پروژه و دیدکلی نسبت به آن محیط تغییر کند و بخش های بنیادی ساختمان اعم از دیوارها و ستون ها تغییر نخواهد کرد. به بیان بهتر، ساختمان هایی که از نظر ساختار دچار ضعف و مشکلاتی هستند، تقویت، تعمیر و بازسازی می گردند. لزوم بررسی های دقیق برای اجرای این عملیات و نحوه انجام آن به دلیل حساسیت موضوع آنها بسیار با اهمیت است.


 برای دیدن نمونه های قبل و بعد از اجرای پروژه اینجارو کلیک کنید 


شرایط لازم برای شروع بازسازی خانه

به طورکلی بازسازی ساختمان ها، مستلزم شرایطی به عنوان پیش نیاز آغاز پروژه است که در موارد زیر معرفی و دسته بندی می شوند:

1- تهیه نقشه و ارائه ایده ها و نیازها
این مرحله شامل پیاده سازی نقشه بر روی کاغذ است که شامل سبک اجرایی پروژه، شناسایی و ترمیم بخش های آسیب دیده ساختمان، دریافت ایده ها و رعایت نظرات کارفرما می باشد. لزوم توجه به نکات و دقت در جزئیات برای سرعت بخشیدن به روند بازسازی خانه و جلوگیری از بروز اشتباه و سردرگمی در مراحل پیش رو، بسیار تاثیرگذار و با اهمیت بوده که تنها از عهده کارشناسان و افراد باتجربه و دارای مهارت کافی بر می آید.

2- بودجه بندی و برآورد هزینه


محاسبه و اعلام هزینه ها، شرط مهم بعدی در بازسازی خانه های قدیمی است. این کار نیز توسط پیمانکار انجام می شود. اما در مواردی هم مالک می تواند بودجه مورد نظر خود جهت بازسازی را اعلام نماید تا مطابق با آن، برنامه ریزی ها جهت بودجه بندی بازسازی هر بخش صورت بگیرد. این مرحله همچنین شامل محاسبه و تعیین هزینه های لازم جهت تهیه مصالح و اجرت نیروی کار نیز خواهد بود. لازم به ذکر است، مدیریت درست هزینه ها، اصل و شرط مهم در اجرای هرچه بهتر و صحیح تر پروژه بازسازی خانه می باشد و از دلایل کاهش هزینه ها در مقایسه با ساخت و خرید خانه نوساز به حساب می آید.

3- فراهم نمودن مقدمات بازسازی

چطور بازسازی کنیم ؟

فراهم ساختن مقدمات شروع عملیات، مرحله مهم بعدی در بازسازی خانه های قدیمی است که شامل موارد زیر می باشد:
• پیش از آغاز فرآیند بازسازی و درصورتی که تصمیمی برای تعویض قطعات مربوط به تاسیسات ندارید، از سالم بودن آنها مطمئن شوید.
• عقد قرارداد رسمی و محکم جهت الزام به اجرای توافقات میان کارفرما و پیمانکار که به امضای طرفین رسیده باشد از جمله مقدمات بسیار مهم در بازسازی منازل قدیمی است.
• در مواردی که بازسازی به صورت عمقی صورت می گیرد بایستی خانه به طور کامل از وسایل و سکنه خالی شود.
• دقت درتهیه مصالح و مواد اولیه موردنیاز پیش از شروع عملیات بازسازی بسیار مهم است و باید تلاش شود متناسب با بودجه تعیین شده، از مواد باکیفیت و به روز استفاده شود.
اکنون و پس از فراهم نمودن مقدمات لازم جهت اجرای کار، پروژه بازسازی خانه های قدیمی وارد فاز اجرایی می شود و بخش های مختلف ساختمان متناسب با نیازشان مورد تعمیر و نوسازی قرار خواهند گرفت.

مراحل بازسازی منزل مسکونی

پروسه بازسازی خانه های کلنگی و قدیمی، طی مراحل به خصوصی صورت می گیرد که هریک دارای اصول و قواعد خاصی بوده و رعایت آنها در کسب نتایج دلخواه و مورد نظر بسیار اثرگذار می باشند. این مراحل به شرح زیر می باشند:

مرحله اول: بازدید از خانه مورد نظر
اولین اقدام در راستای بازسازی خانه های قدیمی که گام مهم و اصلی در این مسیر طولانی و پر از چالش نیز محسوب می شود، بازدید از خانه و بررسی وضعیت و موقعیت آن است. در این مرحله انتظارات کارفرما و میزان بودجه ای که برای بازسازی ملک خود در نظر دارد نیز بیان می شود و برهمین اساس قسمت هایی از ساختمان که نیازمند بازسازی هستند مورد ارزیابی دقیق کارشناسان قرار خواهد گرفت.

مرحله دوم: بستن قرارداد با تیم اجرایی
همانطور که می دانید ترمیم و بازسازی خانه های فرسوده، عملیاتی است که نیازمند تجربه و دانش افراد متخصص و کاردان بوده و از همین رو باید در پی یافتن یک تیم پیمانکاری مطمئن و کاربلد برای اطمینان از پیشرفت صحیح پروژه خود باشید. با انتخاب پیمانکار و عقد قرارداد رسمی، ضمن اطلاع از هزینه ها و زمان دقیق اتمام پروژه، می توانید نظرات و خواسته های خود را نیز متناسب با بودجه مورد نظر ارائه دهید. برای اطمینان از نتیجه کار، بهتر است تمامی جزئیات مانند نوع متریال به کار رفته در ساختمان، کابینت ها و مواردی از این قبیل در قرارداد پیمانکاری بازسازی خانه های قدیمی ذکر گردند. به این ترتیب علاوه بر برآورد دقیق تر هزینه ها، تمامی بخش ها و حزئیات نیز طبق خواست و نظر شما اجرا خواهند شد.

مرحله سوم: آغاز مرحله بازسازی
پس ازتوافق و عقد قرارداد با پیمانکار، برنامه زمان بندی جهت شروع عملیات اجرایی، تعیین و ارائه می شود. این مرحله خود دربردارنده فعالیت ها و مراحل مختلفی است که بسته به عمق و میزان بازسازی خواهد بود. برخی از مهم ترین این اقدامات شامل موارد زیر هستند.

• نصب تجهیزات ایمنی مناسب برای بازسازی نمای خارحی الزامی است.
• برای آغاز عملیات تعمیر و تعویض سیم کشی ها و لوله کشی ها از قطع بودن گاز، برق و آب مطمئن باشید.
• کلیه تأسیسات مکانیکی اعم از شیرآلات، کابینت‌ها، درب وپنجره‌ ها باید جدا شوند.
• کاشی ‌و سرامیک ‌بخش‌ های مختلف خانه باید تخریب و کنده شود.
• در صورت تغییر کاربری و جابه جایی بخش های مختلف در بازسازی خانه های قدیمی باید دیوارهای غیر باربر تخریب گردند.
• درصورت نیاز به تخریب دیوارهای باربر و به دلیل حساسیت موضوع، بایستی از تجربه افراد متخصص بهره برده شود.
• سیمانکاری کف و دیوارها و پس از آن، عایقکاری نیز از جمله اقدامات مهم در فرآیند بازسازی است.
لوله کشی و برق کشی براساس نقشه جدید، گچکاری، نصب درب و پنجره های جدید، اجرای سقف مطابق با نقشه جدید، کف سازی، نمای جدید، رنگ آمیزی خانه، نصب کابینت های جدید، نورپردازی و نصب تجهیزات برقی، نصب کاغذ دیواری و پارکت ها، جایگذاری درب های داخلی، نصب سایر اجرا مانند سینک، شیرآلات و در نهایت تمیزکاری نهایی تنها بخشی از اقدامات فهرست واری است که در جهت بازسازی خانه های قدیمی انجام می شود.

مرحله آخر: بازدید نهایی از پروژه
اما آخرین مرحله از پروژه بازسازی ساختمان های قدیمی و پس از اجرا و اتمام کلیه مواردی که در بخش قبل مورد اشاره قرار گرفتند، بازدید از ساختمان و بررسی جزئیاتی است که در قرارداد پیمانکاری ذکر و مورد توافق واقع شده اند. درواقع شما به عنوان کارفرما با حضور در ساختمان و بررسی دقیق تمام بخش ها و تطبیق آن با خواسته ها و نظرات خود از پروژه، بازدید به عمل آورده و در صورت وجود ایرادات و کمبودها آنها را به پیمانکار متذکر شوید.

بازدی از محل پروزه

کدام بخش های ساختمان ‌نیازمند بازسازی دارند ؟
اساسأ در بازسازی خانه های قدیمی و فرسوده، برخی قسمت ها از اهمیت بیشتری برخوردار هستند و معمولا به طور مشترک در تمامی پروژه ها وجود دارند. این بخش ها عبارتند از:

سرویس های بهداشتی
یکی از بخش هایی که در فرآیند بازسازی و تغییر مدل خانه های قدیمی همواره مورد توجه بوده، سرویس های بهداشتی است. معمولا عمده تغییرات این بخش از خانه شامل موارد زیر می باشد:
• تعویض توالت (فرنگی و ایرانی)
• قراردادن سیفون به صورت توکار
• اضافه کردن بخش هایی مانند روشویی در طرح های خاص و مدرن
• افزودن کابین دوش
• نصب وان حمام و یا ساخت جکوزی
• بازسازی کف و دیوارهاو تعویض پوشش آن
• طراحی حرفه ای سقف و نورپردازی آن

بهینه سازی تاسیسات
بازسازی این قسمت، مستقیمأ به تعمیر و یا تعویض بخش هایی در کالبد سیستم تاسیساتی آب و برق و گاز مربوط می شود و یکی از مراحل مهم در فرآیند بازسازی خانه های قدیمی به حساب می آید. شرط اصلی در بازسازی این موارد، کارکرد صحیح آنها است که این هدف می تواند از طریق انجام برخی تعمیرات یا تعویض قطعات صورت بگیرد. یقینأ انجام غیراصولی این فرآیند منجر به فرسودگی مجدد و سریع تر این بخش ها خواهد شد و پروسه بازسازی و بهینه سازی تاسیسات، عملا نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.
معمولا در بهسازی تاسیسات ساختمانی، گزینه های زیر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند:
• تعویض لوله های آسیب دیده و فرسوده
• تعمیر موتورخانه یا استفاده از سیستم های مدرن گرمایشی مانند پکیج به جای آن
• انجام مجدد برق‌کشی ساختمان
• تعویض کلیه سیم وکابل‌ ها و یا لوله ‌های آب و گاز

بازسازی آشپزخانه
یکی از قسمت های بسیار مهم در بازسازی خانه های قدیمی که تاثیر فوق العاده زیادی در زیبایی و نمای داخلی دارد، آشپزخانه است. دربازسازی این بخش از منزل به ایجاد فضایی زیبا، مدرن و کاربردی‌ توجه زیادی می شود و موارد زیر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند:

بازسازی اشپزخانه

• انجام تعمیرات زیرکار و یا تعویض اتصالات
• تعویض لوله ‌های آب و شیرآلات
• تعویض روکش کف و دیوار
• تعویض کابینت‌ ها
• نصب امکاناتی نظیر هود، اجاق گاز رومیزی، فر توکار و…

تعویض کابینت ها
کابینت ‌از دیگر آیتم های موثر در بازسازی خانه های قدیمی و به ویژه آشپزخانه به شمار می رود که علاوه بر کارایی فوق العاده، تاثیر زیادی نیز در زیبایی نمای داخلی دارد. معمولا علت اصلی تعویض کابینت های آشپزخانه، فرسودگی، ضعف در نمای ظاهری و عدم کارایی آنها است. در مواردی هم کیفیت پایین، دلیل اصلی تعویض این آیتم ها به حساب می آید. اما گاهی نیز ممکن است طرح و چیدمان کابینت ها به گونه ای باشند که تنها با تغییر آنها می توان طراحی مورد نظر خود را برای آشپزخانه و خانه ایجاد کرد. عدم هماهنگی این اجزای کارآمد نیز از دیگر دلایل تعویض کابینت در فرآیند بازسازی می باشد. مثلا ممکن است سبک اجرایی خانه، مدرن و طرح کابینت ها، کلاسیک باشند. در این صورت تعویض کابینت برای همخوانی بیشتر، بهترین راهکار محسوب می شود. به این ترتیب نقش کابینت ها در طراحی دکوراسیون و بازسازی خانه های قدیمی به اندازه ای است که نمی توان تاثیر آنها را در جذاب تر شدن و بهسازی فضای آشپزخانه نادیده گرفت.

تعویض درب و پنجره
درب و پنجره ها را نیز می توان ازجمله قسمت های مهم و موثری دانست که در نمای ظاهری خانه نیز اثرگذاری فوق العاده ای دارند. به همین دلیل در عملیات بازسازی منازل قدیمی، توجه زیادی صرف تغییر و بهینه سازی این اجزا نیز خواهد شد. چراکه علاوه بر زیبایی، در مصرف انرژی نیز دارای نقش مهم و پر رنگی هستند. البته استفاده از محصولاتی که استانداردهای روز دنیا در آنها رعایت شده نیز در کیفیت این آیتم ها و بهینه سازی مصرف انرژی نیز تاثیر زیادی دارد. بنابراین در فرآیند بازسازی خانه های قدیمی و در مرحله تعویض پنجره ها، تلاش می شود از پنجره های دوجداره و یو پی وی سی استفاده شود.

بازسازی سقف
در فرآیند بازسازی، ترمیم و نوسازی سقف نیز تاثیر عمده ای در ایجاد یک جلوه تازه و جذاب برای فضای خانه دارد و این در حالی است که از نظر هزینه نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه نیز می باشد. معمولا بیشترین اقداماتی که در این راستا انجام می شود شامل موارد زیر است:
• طراحی و اجرای سقف کاذب
• اجرای گچبری های خاص و منحصر به فرد
• اجرای سقف های پی وی سی
• طراحی و اجرای سقف های مدرن کشسانی
• طراحی و نورپردازی سقف؛ شامل نصب انواع چراغ های مخفی، لوسترهای مدرن و زیبا می شود که همزمان با ایجاد فضایی خاص، در کاهش مصرف انرژی نیز تاثیر فوق العاده ای دارد.

بازسازی کف خانه
کف خانه نیز از دیگر قسمت هایی است که بازسازی آن در ایجاد فضایی زیبا و کاربردی، اثرگذاری ویژه ای داشته و موجب تغییرات چشمگیر می شود. بیشتر فرآیند بهسازی و تغییر کف شامل انتخاب و اجرای کفپوش خانه از میان متریال مختلف نظیر پارکت، لمینت، سنگ، سرامیک، اپوکسی و.. می باشد.
اگرچه این آیتم جزء موارد ضروری و اجتناب ناپذیر در زیبایی خانه های قدیمی به شمار می رود اما گاهی تعویض متریال کف به واسطه زیبایی ظاهری نبوده و با هدف تعبیه سیستم گرمایش از کف صورت می گیرد. لذا در این مواقع تعویض یا نوسازی کفپوش در فرآیند بازسازی خانه های قدیمی امری ضروری خواهد بود.

دریافت مجوز بازسازی در چه مواردی لازم است؟
لزوماً نیاز به اخذ مجوز از نهاد‌های مربوطه برای بازسازی خانه های قدیمی وجود ندارد اما برخی اقدامات نیز در این راستا هستند که مشمول دریافت مجوز خواهند بود. درواقع تنها عملیات های عمیق تر که منجر به تغییر کاربری خانه می شوند، نیازمند طی روند اداری و کسب اجازه از نهادهای مسئول می باشند. بر این اساس و طبق ماده 55 قانون شهرداری، اقداماتی که نیازمند دریافت مجوز هستند عبارتند از:
• تغییر کاربری قسمت های مختلفی از ساختمان
• تخریب و جا به جایی دیوارهای باربر
• تغییر دادن محل راه پله ها و یا تغییر کاربری آن
• تغییر محل و کاربری پارکینگ

رایج ترین اشتباهات در بازسازی خانه
علاوه بر مواردی که در بازسازی منازل مسکونی قدیمی بیان شد، برخی احتیاط ها و ممنوعیت ها نیز وجود دارد که ترجیحأ بهتر است از انجام آنها خودداری شود. این موارد عبارتند از:

1- بازسازی بی ‌دلیل
در مواردی لزومی برای بازسازی برخی خانه ها وجود ندارد و ممکن است تنها برای ایجاد تنوع و تغییر در دکوراسیون منزل خود، متحمل هزینه های بسیاری شوید. بنابراین اگر ضرورت چندانی برای ایجاد این تغییرات وجود ندارد بهتر است با کمک برخی لوازم این تغییرات را در خانه خود ایجاد نمائید.

2- عدم برآورد و محاسبه هزینه ها
برآورد هزینه ها، یکی از نکات مهمی است که در عملیات بازسازی خانه های قدیمی بایستی مورد توجه قرار بگیرد. چراکه در این صورت می توان بودجه مورد نیاز پروژه را تا انتهای کار پیش بینی کرد.

3- عدم مشورت با متخصصین
در صورتی که برای اجرای پروژه بازسازی خانه خود با یک تیم حرفه ای و کارآزموده همکاری نکنید و یا شخصأ اقدام به انجام آن نمائید در حالیکه از دانش کافی برای انجام آن بهره مند نباشید؛ بدون شک مشکلاتی گریبانگیر شما خواهد شد. بروز برخی نقص ها و یا طولانی شدن روند بازسازی تنها نمونه ای از این مشکلات می باشند.

4- توجه بیش از حد به مد
به طور حتم در کنار توجه به بهینه سازی خانه و رفع فرسودگی آن، همگام شدن با مد نیز یکی از اهداف بازسازی خانه های قدیمی است. اما دقت کنید که توجه بیش از حد به مد موجب می شود که از رفع ایرادات و بهسازی سایر موارد غافل شده و تنها به ظاهر و زیبایی آن توجه داشته باشید. لذا بهتر است در پروسه بازسازی نکات با اهمیت تر را نیز مد نظر قرار دهید.

5- انتخاب متریال ضعیف و بی توجهی به اصول ایمنی
معمولا دیده می شود که یک خانه پس از بازسازی نیز با آسیب ها و مشکلاتی مواجه می شود که علت اصلی آن بی توجهی به اصول ایمنی در بازسازی و همچنین انتخاب مصالح بی کیفیت و ضعیف است. درواقع عده ای با تصور کاهش هزینه ها و صرفه جویی، از متریال ضعیف برای بازسازی خانه خود استفاده می کنند که همین موضوع موجب افت کیفی و ضعف در بخش های مختلف خواهد شد. لذا بهتر است هر بخش از خانه را با متریال درجه یک به اتمام رسانده و سپس به سراغ قسمت های دیگر بروید. درواقع بایستی هر بخش را طبق هزینه و بودجه خود تکیمل نمائید.

6- اعمال سلایق شخصی در بازسازی
اعمال نظر و سلایق شخصی تا حدی می تواند در روند بازسازی خانه های قدیمی مطلوب و جذاب باشد و توجه بیش از حد به آن موجب تداخل با سلیقه و عرف می گردد. این موضوع به ویژه در هنگام فروش خانه بیشتر نمایان می شود و موجب بروز مشکلاتی خواهد شد.

7- انتظارات بیش از اندازه و نابجا
اگرچه بازسازی خانه موجب ایجاد تغییرات اساسی و مهمی در نمای ظاهری و حتی ساختار خانه می شود اما باید سطح توقع خود را تا حد معقول و منطقی نگهدارید. چراکه برخی انتظار دارند پس از بازسازی تمامی بخش های خانه و حتی ویوی آن نیز تغییر کند که عملا غیرممکن است.

هزینه بازسازی خانه های قدیمی
همانطور که در ابتدای این مطلب نیز اشاره شد، بازسازی خانه های قدیمی متشکل از مجموعه اقدامات و عملیات هایی است که هریک دربردارنده متریال گوناگون و هزینه های متنوعی می باشند. به همین دلیل تعیین و برآورد دقیق یک رقم ثابت و مشخص به عنوان هزینه اجرای این فرآیند، غیرممکن خواهد بود. ضمنأ در این پروسه، سلیقه و میزان بودجه کارفرما نیز نقش مهم و تعیین کننده ای دارد. از طرفی شرایط ناپایدار بازار نیز عاملی است که موجب گردیده قیمت هایی که توسط مشتری استعلام می شود، کلی و کوتاه مدت باشند. به همین دلیل در صورتی که قصد بازسازی منزل خود را دارید، می توانید ابتدا به صورت کلی از پیمانکار خود هزینه تقریبی این عملیات را جویا شده و سپس در ادامه هزینه های اجرای بازسازی هر بخش را برآورد نمائید.

نتیجه گیری
در پایان این مطلب بد نیست به صورت فهرست وار برخی نکات مهم را در رابطه با بازسازی خانه ها یادآور شویم. در نظر داشته باشید که این فرآیند به روش‌ها و درجات مختلفی قابل انجام است که برخی از آنها به صورت سطحی و بدون نیاز به تخریب زیاد صورت میگیرد رعایت اصول و مراحل و تعیین دقیق انتظارات و خواسته های کارفرما از پروژه و همچنین برآورد هزینه نیز از موارد مهم در انجام این فرآیند خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button