طراحی و ساخت ویلا لاکچری

طراحی و ساخت ویلا لاکچری

ساخت و طراحی ویلا های لاکچری و لوکس بیشتر برای افرادی که میخواهند ویلا بسیار بزرگ و خاصی در منطقه بسیار لاکچری و گران قیمتی که دارند ویلا طراحی و بسازند و از مهمترین عواملی که می‌تواند بر روی لاکچری بودن این گونه پروژه‌ها تأثیر فراوانی داشته باشد. پلان معماری و طراحی خاصی که میتواند با استفاده از متریال که برای ساخت آن انتخاب میشود در انتهای کار به ویلای رویایی خود برسید و تمام این عوامل باید توسط گروهی که قبلا این کار صورت گرفته و تیم تخصصی برای ساخت اجرای آن دارد باید انجام شود و داشتن یک برنامه برای اجرای پروژه و همچنین برآورد هزینه‌های طراحی و ساخت ویلاها  می‌توانند مراحل اجرا و ساخت این گونه بناها را کوتاه‌تر کند.

طراحی ویلا لاکچری از جمله سبک های مدرن در معماری و به عنوان یکی از محبوب ترین گرایش ها در ساخت ویلا به شمار می رود. اساسأ داشتن ویلا در یکی از مناطق خوش آب و هوا برای دور ماندن از فضای پرالتهاب شهر و گذراندن تعطیلات، تا حدود زیادی برای زندگی های امروزی ضروری به نظر می رسد. اما تصور کنید در کنار بهره مندی از مزایای چنین مکانی در دل طبیعت، تمامی امکانات لوکس به همراه یک فضاسازی بی نظیر را نیز در اختیار داشته باشید. به طور حتم اقامت شما در این ویلای لاکچری بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد شد.

 

 

ویلای لاکچری، بناهایی مدرن و تجملی هستند که علاوه بر امکانات رفاهی عالی جهت سکونت، از کلیه فضاهای تفریحی و ورزشی لازم نیز برخوردار می باشند. علاوه بر آن نوع متریال به کار رفته در فرآیند اجرایی و حتی دکوراسیون داخلی و دیزاین لوازم به شکلی کاملا ویژه و منحصر به فرد می باشند. درواقع هرآنچه که در یک ویلای لوکس و لاکچری مشاهده می شود، حاصل نگرش تخصصی یک تیم از مهندسین و معماران زبده است که در حوزه طراحی ویلا لاکچری دارای سابقه و تجربه می باشند.
در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با مدیریت و اجرای چنین ویلاهایی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مبنای طراحی ویلاهای مدرن و لاکچری
به طور کلی طراحی و ساخت یک ویلا بر مبنای کانسپت خاص معماری بنا و مرتبط بودن آن با فضای طبیعی صورت می گیرد. به این معنی که مناظر طبیعی و زیبای یک منطقه در اجرای ایده های خلاقانه برای ساخت ویلاهای لاکچری و لوکس کاملا تاثیرگذار می باشند. با توجه به اینکه ساخت یک ویلا اغلب در مناطقی با فضای باز و با فاصله از شهر اجرا می گردد، دارای ظرفیت لازم برای فضاسازی های متنوع و پیاده سازی طرح های گوناگون خواهد بود. به این ترتیب این امکان وجود دارد که یک اقامتگاه ییلاقی عالی برای استفاده در برخی ایام سال و حتی سکونت دائمی فراهم نمود. با این حساب می توان اصلی ترین هدف طراحی ویلا لاکچری را بهره مندی از پتانسیل های طبیعی یک زمین با خلق چشم اندازی جذاب و همچنین ایجاد فضاسازی در داخل ویلا به همراه طراحی امکانات ویژه دانست.

مهمترین بخش در اجرای ویلای لاکچری
به طور کلی تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلاهای مدرن و لاکچری، سنگین و حائز اهمیت می باشند. اما آنچه در اجرای هرچه بهتر این پروژه ها و رضایت کارفرکا تاثیر قابل توجهی دارد، طراحی و آماده سازی نقشه است که تنها با برنامه ریزی و بهره مندی از خدمات یک شرکت حرفه ای و دارای سابقه با مهندسین آشنا به تمام امور قابل دستیابی خواهد بود. درواقع به این صورت علاوه بر اجرای صحیح تمام نظرات کارفرما و رعایت اصول مهم، هزینه ‌های مهم در پروژه ویلاسازی اعم از طراحی، ساخت و حتی نوع مصالح مورد نیاز به درستی تعیین و برنامه ریزی دقیق و مدونی برای اتمام به موقع پروژه ارائه خواهد شد. به بیان بهتر می توان برخورداری از یک پلن دقیق که در آن به تمام جوانب طراحی ویلا لاکچری و اجرای آن توجه شده را اولین و مهم ترین اقدام در راستای داشتن یک ویلای مجهز، لوکس و زیبا دانست.

سبک های قابل اجرا برای ویلای لاکچری
ویلاهای مدرن و لوکس امروزی در هر نوع سبک و گرایشی قابل اجرا می باشند و در طراحی آنها امکان تصور هر رویکردی وجود دارد. هر ویلایی که به شکل مدرن و به اصطلاح لاکچری طراحی می شود، از فضاهای وسیع، باز و در عین حال ساده اما شفاف تشکیل شده اند که در کنار مولفه ها و المان های خاص، نمایی شیک و لاکچری به ویلا می بخشد.

به طوری که هر بیننده ای در همان اولین نگاه جذب نما و طراحی ویلا می شود. مثلا ارتباط آزاد میان فضاها و همچنین تغییر سطوح که در دکوراسیون داخل و خارج ویلا، کاملا مشهود است. استفاده از پله های شیک و زیبا، طراحی چشم اندازهای وسیع رو به مناظر اطراف ویلا، پلان باز، دیزاین لوکس داخلی، فضای شیشه خور زیاد، تراس های بزرگ و متمایل به محوطه بیرونی، کف سازی روشن و صیقلی از جمله شاخص ترین ویژگی هایی هستند که در طراحی ویلا لاکچری و در سبک های مختلف دیده می شود.
چنانچه برای انتخاب بهترین سبک اجرایی برای ویلای مدرن و لاکچری خود دچار تردید هستید، ادامه این مطلب به بررسی اجمالی سبک های قابل اجرا برای ویلا پرداخته ایم که می توانید با مطالعه آن، با سبک دلخواه خود آشنایی پیدا کنید.

سبک کلاسیک
اساسأ ویلاهایی که به سبک کلاسیک طراحی می شوند، دارای ماهیت لاکچری هستند. چراکه برخی فاکتورها مانند گرایش به سمت طراحی تجملاتی، سقف های مرتفع و بازشوهای متعدد که از شاخصه های ویلای لاکچری است در این سبک چشمگیر می باشد. در سبک کلاسیک معمولا استفاده از تزئینات و نقش و نگارهای ریز و درشت برای فضای داخلی و نمای ویلا گسترده است و به همین دلیل با ورود به چنین ویلایی، احساس شکوه و تجمل در بیننده ایجاد می شود. از دیگر ویژگی های این سبک در طراحی ویلا لاکچری می توان به سنگ تراش های زیبا، کف سازی صیقلی، ابزارکاری های حرفه ای و ظریف در دیوارها و همچنین وجود ستون ها و المان های تزئینی جذاب در نما اشاره کرد.

سبک روستیک و سنتی
استفاده از سبک های روستیک و سنتی نیز در طراحی و ساخت ویلاهایی با گرایش لاکچری امکانپذیر می باشند. به طوری که می توان فضای داخلی و سالن ویلا را دلباز و مملو از نور و روشنایی طراحی کرد. همچنین با در نظرگرفتن تراس های سرتاسری و بزرگ، ضمن ایجاد یک فضای جذاب و شیک برای ویلا، امکانی نیز برای استفاده از نور طبیعی، ارتباط با محوطه و هوای مطبوع فراهم می گردد.
البته طراحی ویلا به سبک روستیک دارای قابلیت تلفیق با سبک های دیگر مانند مدرن نیز می باشد و به این ترتیب می توان از پلان یکسره و فضاهای نیمه باز ویلا با هدف ایجاد ویوی طبیعی و استفاده از هوای دلپذیر بیرون استفاده کرد.

سبک تلفیقی
قاعده مشخصی برای استفاده از سبک تلفیقی برای طراحی ویلا وجود ندارد زیرا معمولا ترکیب بندی عناصر و اجزای ویلا، براساس زیبایی آنها در کنار یکدیگر است. در این شیوه با برهم زدن عادت ها، یک فضای جالب و در عین حال دلپذیر به وحود می آید و از عناصر موجود در سبک های مختلف برای طراحی ویلا لاکچری بهره برده می شود. مثلا کاغذ دیواری ها به سبک مدرن و پرده ها و مبلمان به سبک کلاسیک در کنار یکدیگر فضایی خارق العاده جذابی را خلق می کنند.

ویلای دوبلکس
یکی دیگر از گرایش های محبوب در اجرا و ساخت ویلای مدرن و لاکچری، طراحی دوبلکس و حتی تریپلکس برای ویلا است. این دسته از ویلاها در دو یا سه طبقه اما در یک فضای واحد ساخته می شوند که معمولا فضاهای عمومی مانند سالن و آشپزخانه در تراز ورودی یا طبقات پایین و فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب در طبقات بالایی واقع گردیده اند. در این نوع سبک ویلاسازی، معمولا پله ها نقش مهمی در طراحی فضا و ارتباط میان طبقات ایفا می کنند.

به همین دلیل تلاش می شود در اطراف این آیتم از ایده های مختلف برای بهتر شدن و جذابیت فضای ویلا استفاده شود. البته در طراحی ویلا لاکچری دوبلکس، بهره گیری از مشاوره های یک شرکت دارای تخصص و تجربه در زمینه طراحی ویلا جهت پاسخگویی به کلیه نیازهای شما، ضروری می باشد. به این ترتیب، پروژه ساخت ویلا با شناخت خواسته های شما و همسو با برنامه ریزی ها و ایده های مطرح شده، پیش خواهد رفت.

نکات مهم در طراحی ویلا لاکچری
به طور حتم رعایت برخی نکات بسیار مهم برای طراحی صحیح و بی نقص یک ویلای لوکس و مدرن، نقش بسزایی داشته و موجب می گردد که از ویلای ساخته شده نهایت استفاده و لذت را ببرید. درواقع به همان اندازه که فاکتورهای زیبایی شناختی در اجرای یک ویلای لاکچری موثر هستند، برخی مولفه ها نیز که در آسایش و راحتی ساکنین نقش دارند نیز بایست مورد توجه قرار بگیرند. این مولفه ها از قرار زیر می باشند:

موقعیت زمین و ساختار فرهنگی منطقه
یکی از نکات مهمی که توجه به آن در طراحی ویلا لاکچری بسیار مهم و ضروری می باشد، موقعیت زمین و نوع تقسیم بندی و طراحی پلان و بخش های مختلف با توجه به زوایای دید ویلا از بیرون است. این مسئله با شرایط فرهنگی منطقه محل اجرا رابطه مستقیم داشته و از سری موضوعاتی است که در آرامش ساکنین نیز تاثیر عمده و قابل توجهی دارد. درواقع می بایست وضعیت ویلا را از دید ساختمان های اطراف به دقت مورد بررسی قرار داده تا بتوانید از قضاهای تفریحی و امکانات ویلا، نهایت استفاده را داشته باشید.

توجه به اقیلم منطقه در طراحی ویلا
سازگاری متریال و مصالح به کار رفته در ویلا با اقلیم و شرایط آب و هوایی منطقه یکی دیگر از نکاتی است که برای ساخت ویلا بایستی به دقت مورد بررسی قرار گرفته باشد. مثلا در صورتی که قصد طراحی ویلا در یکی از شهرهای شمالی کشور را داشته باشید، لازم است از متریالی که دارای مقاومت بالا در برابر فرسودگی ناشی از رطوبت هستند، استفاده کنید. از طرفی معمولا در طراحی ویلا لاکچری از مواد اولیه و مصالح مرغوب و باکیفیت استفاده می شود که این مسئله از دلایل استحکام سازه و تاخیر در فرسودگی آنها به شمار می رود.

توجه به آسایش و امنیت ساکنین
معمولا اکثر ویلاهای لوکس در مناطقی دنج و به دور از فضای شلوغ شهری طراحی و ساخته می شوند. اما علاوه بر آن، بایستی برای ایجاد امنیت حداکثری و راحتی ساکنین، احتمال بروز شرایط اضطراری را نیز درنظر گرفت. مثلا بایستی از وجود مراکز درمانی و یا آتش نشانی در منطقه محل احداث ویلا اطمینان داشته باشید. همچنین به همان اندازه که طراحی ویلا لاکچری در یک طبیعت زیبا و خوش آب و هوا با اهمیت است، فاصله ویلا تا اتوبان و جاده های شلوغ را نیز مد نظر داشت. چراکه از جمله موارد بسیار ضروری در تامین آرامش ساکنین، سکوت و دوری از رفت و آمد وسایل نقلیه است. در کنار تمام موارد فوق، رعایت اصول زیبایی و تهیه کلیه امکانات لازم برای تفریح و آرامش در ویلا ضروری می باشد.

تاثیر طراحی لاکچری در کاربری ویلا
به طور حتم طراحی لاکچری ویلا، علاوه بر امتیازاتی که از نظر زیبایی و امکانات فوق العاده دارد، از نظر کارایی و عملکرد نیز برخوردار از مزایای متعدد می باشد. به این معنی که در این سبک طراحی، تمامی فضاهای ویلا دارای کاربری ویژه ای هستند و عملا هیچ نقطه ای فاقد استفاده نخواهد بود. درواقع از آنجا که تمامی امکانات و فناوری ها در طراحی ویلا لاکچری به کار برده می شود، بدیهی است که نتیجه حاصل از تلاش مهندسین معمار و طراحان و همچنین جدیدترین تکنولوژی ها، چیزی به غیر از رضایت کارفرما نباشد.
در کل می توان گفت که آنچه در طراحی ویلاهای لوکس و لاکچری در درجه اول اهمیت قرار دارد، کارایی ویلا و سپس زیبایی و ظاهر چشم نوار آن است. علاقمندان به اجرای طرح های لاکچری و مدرن در ویلای خود بهتر است بدانند که امروزه اجرای چنین سبکی در دنیا رتبه نخست را در میان گرایش های مختلف داشته و کشورهای اروپایی و آمریکایی از جمله طرفداران چنین طراحی هایی برای منازل ویلایی خود می باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button