طراحی و مقاومت سازه پیش ساخته

سازه سبک ال اس اف

سازه سبک ال اس اف


ساختمان پیش ساخته LSF

سازه ال اس اف به این معنی است که قاب فولادی سبک یکی از جدیدترین سازه های پیش ساخته است صنعت ساختمان های پیش ساخته به طور مداوم در حال پیشرفت است در حالی که استفاده از فولاد در ساخت و ساز ممکن است یک انتخاب نوآورانه به نظر نرسد  پیشرفت های اخیر در فناوری مزایایی را به همراه داشته است.

امروزه گزینه های متنوعی از جمله بتن و فولاد برای ایجاد زیرساخت ها وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی استفاده از فولاد بسیار راحت تر از قبل شده است در اینجا مزایای ساختمان های پیش ساخته LSF آمده است:

اضافه-بنا-شیراز

بهره وری بیشتر

استفاده از فولاد برای ساخت ساختمان های پیش ساخته در زمان و هزینه شما صرفه جویی می کند. قطعات فولادی را می توان در اندازه ها و مشخصات دقیق در نقشه های CAD از تولید کنندگان سفارش داد این منجر به یک فرآیند نصب ساده می شود بسته به اندازه و پیچیدگی ساختمان زیرساخت ها را می توان در عرض چند روز آماده کرد.

قاب های دیواری کاملاً مستقیم نصب می شوند به این معنی که دیوارها را می توان با حداقل سر و صدا نصب کرد. بر خلاف قاب های قدیمی قبل از گچ کاری نیازی به آماده سازی اضافی نیست. به طور متوسط ​​تمام وقت یک فریم اصلی 5 ماژول در هفته است. زمان کوتاهتر ساخت و نصب به این معنی است که ساختمانها به سرعت ساخته شده و آماده استفاده می شوند.

علاوه بر این در کل هزینه های بلند مدت صرفه جویی می شود. فولاد ذاتاً از دوام بیشتری برخوردار است در محیط های سخت در برابر خوردگی مقاوم تر است و در مقابل موریانه ها و پوسیدگی نفوذ ناپذیر است. همچنین اگر ساختمان در طول عمر خود نیاز به تعمیر و بازسازی داشته باشد فولاد این مزیت را دارد که می توان از آن استفاده مجدد کرد.

طراحی حرفه ای بیشتر ساختمانهای LSF پیش ساخته

یکی از انتقادهای رایج به ساختمانهای پیش ساخته این است که ساختمانها مانند جعبه هستند. دوام ، استحکام و انعطاف پذیری فولاد به طراحان کمک می کند تا این ایده را به چالش بکشند. طراحان می توانند از یک قاب فولادی سبک (LSF) برای ایجاد جلوه هایی مانند ویژگی های منحنی و سقف پیچیده استفاده کنند. این ویژگی ها دید بیشتری را ارائه می دهند و می توانند روش ساخت پیش ساخته ساختمان را افزایش دهند.

استحکام فولاد طراحان را قادر می سازد تا از ظرفیت های ویژه آن استفاده کرده و طراحی مدرن و بهتری را در بین ماژول های ساختمان ارائه دهند. استحکام فولاد به این معنی است که می توان از آن در مکانهای دشوار با شیب تند استفاده کرد همچنین می تواند از ساختمان های پیش ساخته مدرن چند طبقه پشتیبانی کند.

بیمارستان-فیروزگر

ایمنی بیشتر LSF

برای افرادی که در ساختمان هستند فولاد گزینه ایمن تری نسبت به ساختمان سنتی است. فولاد از مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش برخوردار است و به عنوان یک سیستم مهندسی کاملاً قابل اعتماد در طراحی ساختمان ادغام شده است اتصالات فولادی جوش داده شده سبک وزن ذاتاً قوی تر از اتصالات قدیمی هستند و اتصالات جوش داده شده را می توان به راحتی با استفاده از یک آزمایش غیر مخرب بررسی و تأیید کرد.

کیفیت ساختمانهای پیش ساخته LSF

شکی نیست که استفاده از ساختمانهای پیش ساخته LSF نتیجه ای با کیفیت بالا را تضمین می کند. فولادهای سبک (LSF) با استحکام بالا و دقت ابعادی بالا تولید می شوند. این ویژگی ها توسط اکثر تولید کنندگان و تأمین کنندگان معتبر اثبات و تأیید شده است. دوام فولاد باعث می شود که تمام اجزای مورد استفاده در ساخت ساختمان های پیش ساخته در مراحل ترانزیت و نصب آسیب نبینند.

فولاد ذاتاً مقاوم در برابر خوردگی است عملکرد آن در محیط های داخلی و خارجی قابل اعتماد است این امر از یکپارچگی ساختمان در طول عمر آن اطمینان می دهد در محیط های بسیار خورنده فولاد را می توان با گالوانیزه یا سایر پوشش های مناسب محافظت کرد.

اتصالات فولادی جوش داده شده نه تنها قوی تر از سایر مواد هستند بلکه به راحتی برای تایید طرح ها و مشخصات مهندسی شده نیز آزمایش می شوند اتصالات پیچیده مورد استفاده در سازه های فلزی به منظور اطمینان از استحکام و مناسب بودن هرگونه کاربرد در سازه های پیش ساخته طراحی شده است.

ویلای وادون دماوند

پایداری فولادهای LSF فولادهای

LSF نه تنها یک انتخاب عالی برای صنعت بلکه برای محیط زیست هستند ساختمان های پیش ساخته LSF با دقت بالایی تولید می شوند در نتیجه ضایعات بسیار کمی در مرحله ساخت وجود دارد و محل دفن زباله تا حد زیادی کاهش می یابد.

فولاد نیز 100٪ قابل بازیافت است در پایان عمر ساختمان همه اجزای فولادی را می توان برداشته و برای استفاده در سایر سازه های فلزی یا جعلی بازیافت کرد تاثیر ساختمانهای پیش ساخته LSF بر محیط زیست حداقل است. با توجه به پیش ساخته بودن ساختمانهای LSF  هیچ خطری برای مناطق محلی از گرد و غبار ، لکه ها ، آلودگی ، سر و صدای بیش از حد یا بهم ریختگی وجود ندارد.

پروژه ویلا لواسان

نتیجه کلی

استفاده از فولاد در پروژه های پیش ساخته یک گزینه کارآمد ، با کیفیت و پایدار است. این مزایا برای تولیدکنندگان ، مشتریان ، مستاجران و همسایگان نیز صدق می کند. هنگامی که یک بلای طبیعی مانند زلزله رخ می دهد بارهای مرگبار زندگی ما را تهدید می کند. بارهای مرده مواد سنگینی روی دیوارها کف و سقف ساختمانهای معمولی هستند بنابراین استفاده از ساختمانهای پیش ساخته LSF که ساختمانهای سبک هستند بسیار کارآمد است.

سازه های فلزی LSF به دلیل یکپارچگی اجزا و وزن سبک بهترین پاسخ را به نیروهای زلزله دارند. از دیگر مزایای سازه های LSF می توان به سرعت بالای ساخت ، دوام و طول عمر ، امکان مونتاژ و نصب در مکان های دیگر صرفه جویی در انرژی و مصالح ، طراحی زیبا ، سهولت کار ، کیفیت بهتر با هزینه کمتر اشاره کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button