مراحل ساخت ویلا

چه کسی نمی خواهد خانه رویایی داشته باشد؟ زندگی در ویلا هم یک روش زندگی که در آن تقریبا همه آن را دوست دارند وقتی شروع به زندگی در یک ویلا با باغ، استخر در یک منطقه زیبا می کنید که متناسب با خواسته ها و نیازهای خود باشد لذت میبرید

شاید واقعاً از زندگی در بالاترین سطح لذت ببرید چه کسی می داند بنابراین چگونه می توان یک ویلا طراحی و ساخت چه چیزهایی باید به طراحی و ساخت ویلا توجه شود کدام پروسه ها را گذرانده اید آیا تا به حال با جزئیات فکر کرده اید؟

طراحی و ساخت ویلا خصوصی تجربه ای نیست که هر شخصی بتواند در زندگی خود تجربه کند بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند ویلای خود را نساخته اند یا اجاره ای خریداری یا زندگی کرده اند. تعداد افرادی که بنا به آرزوها، نیازها و فرصت های خودشان شانس دارند ویلا را در محل خود بسازند بسیار کم است.

در واقع ما می دانیم که در گذشته زمانی که مردم عمدتا در مناطق روستایی زندگی می کردند هر خانواده خانه های خود را در یک قطعه زمین خاص ساخته بودند. امروزه بهتر است این مسئله را با کمک متخصصان درک کنید زیرا زمین سخت پیدا می شود و گران است همچنین بسیاری از تخصص ها و مراحل قانونی در زمینه های مربوط به ساخت و ساز آگاه و شما را در این خصوص راهنمایی میکنند

ساخت ویلا فرآیندی خاص و کاملاً با تجربه است به منظور یادگیری گام به گام نحوه طراحی و ساخت ویلا رویایی خود و به حداقل رساندن اشتباهات، مفید است.

مراحل طراحی و ساخت خانه

در دنیای امروز داشتن فرصتی برای ساختن ویلا خود به یک امتیاز بزرگ تبدیل شده است شرایط اقتصادی و زمان بسیار محدود امکان ایجاد یک توده بزرگ را غیرممکن می کند. این تجارت با اتخاذ هزینه ها و تصمیمات جدی برای یک خانواده متوسط ​​سرمایه گذاری مهمی است  بنابراین این مسئله که شامل تصمیمات احساسی بسیار شدیدی است باید فرایندهای منطقی با همان شدت را طی کند  ما می توانیم به طور خلاصه به 10 عنوان مربوط به ساخت ویلا اشاره شده در بالا اشاره کنیم.

  • شناسایی نیازها و انتظارات.

مهمترین کاری که باید قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی انجام شود تعیین نیازها و انتظارات است این خواستار را می توان یک خلاصه طراحی نامید خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی موجود باشد:

ساختار خانواده ، عادات زندگی و استفاده ، اهداف استفاده در محیط داخلی و فضای باز ، تعداد اتاق ها ، عملکردهای مختلف ، انتظارات در مورد دکوراسیون ، تعیین فرصت های مالی ، زمانی که می توان داشت اجازه کار برای تکمیل کار ، تجهیزات فنی ، منطقه مورد نظر برای اقامت ، نیازهای کودکان بسیاری از موارد مانند موارد اضافی ،معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شود.

و باید راهنما باشد. خلاصه طراحی جایی که نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع گرایانه ارائه می شود نکات زیادی را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

      مکان ساخت

ویلا در نهایت نوعی املاک و مستغلات است و مکان مهمترین توجه در مورد املاک و مستغلات است. به عنوان یک مالک ویلا چیزی طبیعی تر از انتخاب مکان مناسب در کدام منطقه را دوست دارید و اینکه چگونه می خواهید در یک محیط زندگی خود را به دلخواه زندگی کنید وجود ندارد.

زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه ارزیابی منطقی از انتخاب های شخصی دشوار است  اما برای جلوگیری از تأثیرات منفی و پشیمانی لازم است معماران درباره مشتریانی که می خواهند در این زمینه ویلا داشته باشند در مورد مسائل مربوط به مکان مشاوره منطقی ارائه دهند.

ضمن انتخاب مکان نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه آینده نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و با اسکن برنامه های منطقه ای پروژه های اجرا شده در منطقه آموخته شود ساخت ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و ابتدا در یک مکان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به ذهن خطور می کند.

  • هزینه ساخت ویلا

ساخت ویلا کار دشواری برای مدیریت زمان و هزینه است  با در نظر گرفتن هزینه زمان کار و پول  کل هزینه ممکن است از بودجه ای که در ابتدا فکر می کردید یا هدف گذاری شده است فراتر رود  بنا به دلایل زیادی ساخت و ساز ویلا در واحد سطح بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است.

بنابراین مهم است که بودجه را به درستی تعیین کنید و جریان نقدینگی را به خوبی برنامه ریزی کنید. به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای رفتن به زندگی خیالی ویلایی با کمترین مشکلات امکان پذیر خواهد بود. تعیین بودجه مصرف شده در هر مرحله از کار در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود.

از آنجا که ساخت ویلا یک مسئله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد ، مطمئناً فرصتی برای انعطاف پذیری بیشتر از سرمایه گذاری در املاک تجاری وجود دارد. با این حال یک تیم پروژه به درستی انتخاب شده باید بودجه مالک ویلا را تا آنجا که می تواند در نظر بگیرد و برای هشدارهای لازم در هر مرحله مجهز باشد.

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلا رویایی خود می گیرید اولین کار بسیاری از افراد احتمالاً بررسی طرح ها و پروژه های ویلایی متناسب با سلیقه شما در سیستم عامل های مختلف است. هیچ چیز طبیعی تر از آن وجود ندارد. وقتی تصمیم به ساخت ویلا خود دارید معمار شما بزرگترین دستیار شما در تحقق پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است.

رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما نمایان می شود. همکاری با معماری که شما را درک می کند ، به شما گوش می دهد و تحت هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد ، روند کار را بسیار لذت بخش می کند. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید ، اما به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را درک کند.

در طی فرایند طراحی معماری ، نقشه های رویای شما و طرح های لانه رویای شما با طرح های نقشه و ظاهرهای مختلف بصری شروع به ظهور می کنند. ارجاعات صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرآیند انجام می شود ، به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای بعدی با دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

تصمیمات مربوط به تسویه حساب و برنامه ریزی ، تصمیمات مربوط به نما و شکل ظاهری و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید به طور کامل انجام شود کارهای نقشه ، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون شکستن انجام شود. به عنوان میزبان ، انتقال نیازها ، بودجه و محدودیت های زمانی معمار به مناسب ترین روش ، روند کار را بسیار آسان می کند.

  • ساخت ویلا

فرایند معماری و طراحی داخلی نباید مستقل از راه حل های مهندسی در نظر گرفته شود  سیستم ساختاری ساختمان ، سیستم های گرمایش ، سرمایش-تهویه ، تاسیسات بهداشتی ، شبکه های برق و روشنایی باید مطابق با طراحی معماری توسعه یابد. راه حل های مهندسی باید نه تنها با توجه به مرحله ساخت بلکه همچنین با توجه به روند استفاده انتخاب شوند انتخاب سیستم های بادوام با کمترین هزینه استفاده و حداقل مشکلات در طولانی مدت به لذت زندگی ویلا شما می افزاید.

شما تمام مراحل رسمی لازم مربوط به ویلا خود را به اتمام رسانده اید  پروژه آرزوهای خود را با معمار خود طراحی کرده اید و اکنون زمان آن رسیده است که به میدان بیایید اگر طرحی برای پیش ساخته وجود نداشته باشد مرحله اول مرحله ساخت و ساز مربوط به چیدمان زمین است

اگر بسته به هیچ جاده ای متصل نباشد اول از همه لازم است که جاده ای تهیه شود حتی اگر از خاک یا تراشه ساخته شده باشد و برای دستیابی و کارکردن بسته یک مکان احداث شود. از آنجا که به طور کلی ساخت ویلاهای مستقل زیاد نیست می توان از این مسائل به راحتی عبور کرد سپس کارهای حفاری و پر کردن و در صورت لزوم شمع بندی و شمع بندی انجام می شود.

پس از این عملیات قطعات اصلی و اصلی مانند پرده ، سیستم حامل ، دیوارهای پارتیشن ، زیرساخت های نصب ،پرده ها و ست های باغ ، پرده های استخر ، دیوارهای نگهدارنده ، ساخت سقف و غیره ساخته شده است. اگرچه عمدتاً از سیستم های لاشه بتن آرمه استفاده می شود ساختن سازه ای خشن با معماری چوبی ، فولادی یا سنگی در پروژه های جدا شده ویلا نیز راه حل هایی است که نتایج زیبایی را به همراه دارد

  • تکمیل ویلا

مرحله ساخت سازه مرحله تکمیل معماری دنبال می شود این مرحله  همانطور که از نامش پیداست  شامل عناصر تزئینی و جزئیات است  تجهیز مناطق مرطوب مانند حمام ، توالت ، آشپزخانه ، پوشش کف ، دیوار و سقف روکش های سقف و نما ثابت و متحرک اتمام معماری می تواند تفاوت های فاحشی را در مقایسه با مواد انتخاب شده ایجاد کند.

در طول ساخت ویلا سبک معماری و شخصیت مورد نظر صاحب ساختمان از طریق مصالح و برنامه هایی که انتخاب می شود  زنده می شود. در این مرحله یک عنصر مهم دیگر انتخاب گروه هایی است که در سطح کیفی مطلوب قادر به انجام وظیفه خود به درستی خواهند بود تجربه معماری که پروژه را مدیریت خواهد کرد برای صاحبان ویلا برای رسیدن به خانه رویایی خود حیاتی است.

  • مواردی که باید در زندگی ویلا در نظر بگیرید

زندگی ویلا با زندگی آپارتمانی یا اقامتی متفاوت است امروزه معمولاً یک سازوکار مدیریتی در آپارتمان ها یا اقامتگاه ها وجود دارد که مسئولیت های مشترک را انجام می دهد  برای زندگی ویلا این بحث نیست شما مسئول ویلای خود هستید.

رسیدن به ویلا رویایی شما تضمین نمی کند که زندگی شما در آن بی نقص باشد. بسته به سبک ویلا ، موقعیت مکانی ، ویژگی های معماری ، زندگی خانوادگی ، مشخصات فنی ، ممکن است لازم باشد در مورد مسائل مختلف تصمیم جدی بگیرید. به عنوان مثال برای خانواده های دارای فرزند کوچک  مهمترین مسئله ایمنی فرزندان آنها است.

اگر در باغچه خود استخر دارید  اطمینان از بسته بودن استخر برای جلوگیری از غرق شدن فرزندان در این استخر بسیار حیاتی است. باز هم در مورد ویلا های چند طبقه برای جلوگیری از خطر سقوط از پله ممکن است لازم باشد از پنل های تقسیم کننده در بالای پله ها استفاده کنید. علاوه بر این ، گرمایش ، سرمایش ، روشنایی ، هزینه ها فقط توسط صاحب ویلا تأمین می شود چنین تجهیزات فنی باید به درستی حل و فصل شود و سناریوها بر این اساس برنامه ریزی شوند در این مرحله استفاده از تجهیزات اتوماسیون و امنیت مناسب خواهد بود.

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید ، باید به خاطر داشته باشید که این نیز یک سرمایه گذاری جدی است. شرایط زندگی ممکن است همیشه مثل امروز نباشد و شما در آینده بخواهید ویلا خود را بفروشید.

هنگام برنامه ریزی و ساخت ویلا شخصی خود با چنین شرایطی ، بهتر است اطمینان حاصل کنید که آنچه انجام می دهید ارزش سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد. سپس هنگامی که ویلا با طراحی نامناسب می سازید که بعید به نظر می رسد فروخته شود ممکن است تصمیمی برگشت ناپذیر گرفته باشید.

به همین دلیل برای خانواده شما گزینه ایمن تری خواهد بود که نبض بازار را بررسی کرده و پروژه ای را بسازید که تا جای ممکن برای موقعیت مکانی مناسب باشد و با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده شود. یک بازنگری فضایی کاملاً برنامه ریزی شده  مناسب برای ساختن اتاق های مختلف یا ضمائم، بدون هیچ گونه هزینه فنی برای همه جذاب و ترجیح داده خواهد شد. این کار علاوه بر افزایش ارزش ویلا فروش آن را در هر زمان راحت می کند. در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، سهولت دفع و همچنین ارزش ملک عنصر مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد

درباره سازه ال اس اف lsf

این سازه ها که از ورق گالوانیزه با ضخامت های مختلف برای تولید پروفیل  تولید می شوند ضخامت آن بر حسب نوع کاربری متفاوت بوده از 0.9 تا 2 میلی متر متغیر می باشد.در تمامی کاربردها: ویلا سازی ،  ساختمان چند طبقه ،  اضافه بنا بر روی ساختمان ،  دیوار های داخلی و … در مجموع تمامی دیوارهای داخلی ، خارجی و تیر های سقفی از مقاطع پروفیل سازه ال اس اف استفاده میگردد

به عنوان سازه پیش ساخته مدرن در صنعت ویلا سازی و جایگزین سازه های فلزی یا بتنی موجود در بخش هایی از ساختمان سازی به کار برده می شود.سازه پیش ساخته ال اس اف “LSF” سازه ای سبک و مقاوم ضد زلزله ای  است که بر اساس طرح معماری ساختمان در کارخانه تولید شده و در محل پروژه مونتاژ و نصب میگردد

 

مزايای ال اس اف

سبكی و مقاومت بالا ساختمان در برابر لرزش

عدم تاخير ناشی از شرايط جوی در ساخت و نصب سازه

نصب سريع وآسان اسکلت سازه در زمان کوتاه

دقت بالا در اجرای جزئيات

توليد انبوه در زمان بسیار کوتاه

كيفيت و یکنواخت محصول

مقاومت وسختی بالا در برابر زلزله

قابليت بازيافت مصالح و عدم پوسیدگی سازه در طول زمان

عدم وجود افت ساختمان و طول عمر بالا ساختمان نسبت به دیگر سازه ها

ویلای-دوبلکس-طالقان

مراحل ساخت ویلا پیش ساخته

1 – اجرای فونداسیون سازه ال اس اف

2 – اجرای  اسکلت سازه پیش ساخته ال اس اف

عایق گرما و سرما با پشم سنگ دانسیته 80

3 – اجرای ورق osb و اجرای نمای (فایبر سمنت برد )

4 – پوشش سقف شیبدار (پشم شیشه – توری مرغی – ورق رنگی )

5 –اجرای کناف (گچ برگ) یا پوشش دیواره پی وی سی  برای نمای داخل دیواره ها

6– پنجره دو جداره upvc

7 –اجرای کف پوش (سرامیک – لمینت – پارکت – چوب – اپوکسی و غیره )

8 – پوشش سقف شیبدار (پشم شیشه – توری مرغی – ورق رنگی )

9 –اجرای پوشش نمای داخل سقف و دیواره

10– اجرای تاسیسات آب برق

11 – درب ضد سرقت

12 – پنجره دو جداره upvc

چگونگی ساخت ویلای پیش ساخته

مراحل ساخت خانه به ترتیب از فونداسیون و ساخت ویلا تا اجرای فضای سبز و زیباسازی به آن خواهیم پرداخت. دانستن مراحل مختلف ساخت خانه برای کسانی که می‌خواهند خودشان به ساخت خانه خود اقدام کنند و با مشخصات بیشتر سازه ال اس اف آشنا شود بسیار مفید و کارآمد می باشد.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button