طراحی و ساخت ویلا در کرج

طراحی و ساخت ویلای در کرج

ساخت ویلای پیش ساخته در کرج شرکت تسکو سازه از سال ۱۳۸۸ کار خود را در زمینه طراحی ، نظارت ویلای مدرن پیش ساخته و ویلای چوبی آغاز نموده است و در راستای فعالیت ساخت ویلا خود تاکنون پروژه های متنوعی را ارائه و به اجرا رسانده است. پروژه ها با کاربری های متنوع از جمله : مسکونی، اداری، تجاری،  سوله ورزشی ، مدرسه سازی ، نگهبانی ، اضافه بنا بوده اند که در همین راستا می توان به صورت ویژه به طراحی و ساخت ویلای پیش ساخته در نقاط مختلف کشور اشاره نمود.

طراحی و ساخت ویلا درکرج

مهمترین مطالبی که دنبال میکنید :

قیمت و هزینه ساخت ویلا 

مراحل ساخت ویلا

طراحی و ساخت ویلا

پیمانکاری ساخت ویلا

ساخت ویلا در مناطق کرج ( کردان ، سهیلیه ، چهار باغ )

برای دیدن نمونه پروژه های انجام شده کلیک کنید

تسکو سازه در طراحی و ساخت ویلا در کرج همیشه سعی داشته نظارت و استفاده از تکنولوژی و متریال به روز داشته باشد. طراحی و اجرای ویلا در سبک های مختلف اعم از مدرن پیش ساخته  با توجه به سلیقه کارفرما، توسط  تیم طراحی و اجرای مجرب صورت می پذیرد. در این راستا موارد زیادی مد نظر معماران است که بخشی از آنها شامل عناوین زیر می شود:

–  طراحی بر حسب اجرای دقیق و با کیفیت مصالح و به روز بودن در طراحی

–  طراحی خاص ویلا طبق خواسته کارفرما

–  ارائه طراحی طبق بوجه و منطقه پروژه با توجه به متراژ پروژه

–  استفاده از متریال به روز در ساخت و انتخاب درست

–  استفاده از مصالح بهینه در مصرف انرژی و بهبود در هزینه نهایی ساخت

محاسبه قیمت و هزینه‌ ساخت ویلا در کرج

برای محاسبه قیمت ساخت ویلای دوبلکس و ویلا با طراحی های مختلف می توان با گروه تسکو سازه م تماس گرفته و از مشاوره و طرح های ما در انتخاب ویلا آشنایی پیدا کرده برای ساخت ویلا طرح‌ها و نقشه‌ها و دیزاین های متفاوتی را می‌توان انتخاب کرد که با توجه به نوع متریال هزینه ساخت تعیین میشود . نوع منطقه که ساخت ویلا انجام میشود مثلا در شهرهای شمالی به دلیل موقعیت اقلیم سقف‌ها باید به‌صورت شیروانی ساخته شوند. هزینه میانگین ساخت و اجرای هر مترمربع نسبت به تهران کمی بیشتر می باشد.

چنانچه تمایل به ساخت استخر در حیاط ویلای خوددارید باید بدانید که میانگین هزینه طراحی و اجرای استخر خانگی بسته به ابعاد و ارتفاع آن متفاوت می باشد. طراحی اتاق‌خواب‌های مستر یعنی افزایش تعداد سرویس‌های بهداشتی و متعلقات آن، بنابراین در انتخاب آن‌ها دقت کنید. محوطه سازی باغچه و فضای سبز حیاط در صورت تمایل نیز از دیگر هزینه‌های ساخت ویلا است.

پیمانکاری ساخت ویلا در کرج

شرکت ویلا سازی تسکو سازه توانایی طراحی و ساخت ویلا را در تمام مناطق کرج ( کردان ، سهیلیه ، چهار باغ ) از صفر تا صد ( بازسازی و نوسازی ) آن را داشته و در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا ساخت ویلای مد نظر شما را به اجرا برساند. ما به شما پیشنهاد می دهیم برای مشاوره و چگونگی خدمات شرکت تسکو سازه با ما تماس بگیرید تا از دانش، تجربه و تخصص ما بهره مند شوید.

گروه تسکو سازه مجری ساخت ویلا پیش ساخته LSF و چوبی در کرج  بوده است و ساخت ویلای پیش ساخته با استفاده از تکنولوژی به روز و نیروی متخصص این شرکت توانسته نیاز به ساخت ویلای پیش ساخته را تامین کند وهمگام با فرایند روز دنیا گام بردارد.

با توجه به این که اقتصاد کشور ما به بخش عمرانی بسیار وابسته است و بیشتر جمعیت ما در ساخت ساختمان و ویلا سرمایه گذاری میکنند و قرار گرفتن بیشتر شهر های کشور ما در کمربند زلزله استفاده از مدل اسکلت سازه بسیار زیاد اهمیت دارد این شرکت لازم دانسته که با ساخت انواع اسکلت سازه در روند رشد این صنعت ساختمان حرکت کرده و تیم تخصصی جهت انجام پروژه ها به روند این کار خدمات دقیقی ارایه کند و این اطمینان را به تمام متقاضیان محترم داده که استفاده از این تکنولوژی در تمام دنیا مرسوم بوده و کاملا مهندسی و محاسباتی بوده و گروه تسکو سازه در تمام مراحل ساخت در کنار شما خواهد بود .

مراحل ساخت ویلای پیش ساخته در کرج

همانطور که در بخش های قبل نیز اشاره شد با توجه به نظر کارفرما و متناسب با سیستمی که برای اجرای سازه در نظر گرفته می شود طراحی ویلا به انجام رسیده و پروژه وارد مراحل اجرایی می شود. البته لازم به ذکر است اخذ مجوزهای لازم برای ساخت ویلا از جمله پروسه های مهم و تاحدودی دشوار است که ما در این مطلب به آن نپرداخته و در ادامه هریک از مراحل ساخت و اجرای ویلا را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

تیغه چینی دیواره ها

پس از طی مراحل مربوط به طراحی ویلا در شمال و محاسبات مربوط به نقشه و همچنین اجرای پی و فوندانسیون نوبت به تیغه چینی یا همان دیوار کشی می رسد. در این مرحله حدفاصل سازه و ستون های ویلا با استفاده از مصالح مختلف که عمومأ بلوک و آجر هستند پر می ‌شود. این مرحله تحت عنوان سفت کاری نیز معروف است. به این معنی که فضاهای داخلی ویلا مانند: سالن، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، حمام و… توسط تیغه چینی یا کشیدن دیوار تقسیم بندی و مشخص می شوند.

درب و پنجره

پس از اتمام سفت‌ کاری و تیغه چینی ویلا، مرحله نازک کاری یا انجام کلیه اقدامات مربوط به نصب فریم و چهارچوب درب و پنجره‌ های ویلا در محل مشخص خود آغاز می شود. در این مرحله طراحی ویلا در شمال از یک کلاف مناسب برای قرارگیری درب و پنجره استفاده خواهد شد این کلاف می تواند چهارچوب اصلی باشد یا اینکه از پروفیل های فولادی قوطی شکل با عنوان ساب فریم جهت نصب سیستم درب و پنجره بهره برده شود. از نکات مهم در این مرحله استفاده از ابزارهای مناسب برای جایگیری دقیق و تراز کردن پنجره ها و درب است که به دقت مورد توجه قرار می گیرد تا از هرگونه نقص و خطا پیشگیری شود.

سیستم تاسیسات و برق کشی

اجرای سیستم مربوط به تاسیسات و برق‌ کشی ویلا نیز از مراحل بسیار مهم و تخصصی است که بر اساس نظر مهندس برق و نقشه ای که به همین منظور فراهم گردیده، پیش می رود. به این ترتیب که لوله ‌کشی‌ آب و شوفاژ و سیستم های گرمایشی و سرمایشی لازم برای قسمت های مورد نظر پیش بینی و اجرا می شود. همچنین سیستم آبیاری قطره ای هوشمند برای محوطه ویلا، سیستم امنیتی و نورپردازی هوشمند جانمایی پمپ و موتور خانه و مواردی از این قبیل، جزو اقداماتی هستند که برای طراحی ویلا در شمال و سیستم برق و تاسیسات آن برنامه ریزی و اجرا می شود.

کاشی و سرامیک

پس از اجرای تاسیسات و سپس عایق کردن سطوحی که به آب بندی و ایزوله سازی رطوبتی نیاز دارند، نوبت به کاشی کاری سطوح مختلف اعم از سرویس ها حمام، آشپزخانه و… می رسد. همچنین پوشش کف ویلا توسط متریال و مصالح متنوع که طبق نظر کارفرما انتخاب می شود مانند؛ سرامیک، سنگ، لمینت یا پارکت نیز در این مرحله صورت می پذیرد. البته لازم به ذکر است که هزینه نصب هریک از این پوشش ها با یکدیگر متفاوت هستند و در صورتی که قصد داشته باشید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، می توانید از سرامیک به جای پارکت و لمینت برای طراحی ویلا در شمال و پوشش کف سالن و اتاق ها استفاده کنید.

 نصب اجزای داخلی ساختمان

بعد از به پایان رسیدن کف ویلا و انجام کاشی کاری قسمت های مورد نظر، رفته رفته به مراحل پایانی و تکمیلی طراحی و ساخت ویلا نزدیک و وارد مرحله نصب اجزای داخلی ساختمان می شویم. از جمله این اجزا می توان به نصب کلید و پریزها، چراغ ها، لوستر، شیرآلات، کابینت های آشپرخانه، توالت ایرانی و فرنگی، نصب روشویی، کمدهای دیواری و نصب شومینه در سالن اشاره کرد.

نمای داخلی ساختمان

طراحی فضای داخلی ویلا نیز یکی از قسمت های مهم در پروسه طراحی ویلا در شمال است که توجه به آن از ضرورت و اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این مرحله نیز پارامترهایی موثر و دخیل هستند که باعث شکیل تر شدن فضای داخلی و جذابیت و آرامش بیشتر محیط می شود. مثلا استفاده از سقف های بلند به همراه اجرای چشم نواز نورپردازی یکی از این موارد است.

البته در کنار نورپردازی اصولی و مهندسی شده، باید به لزوم استفاده از نورخورشید و تابش آفتاب به محیط نیز دقت داشت. به طوری که با در نظر گرفتن پنجره های بزرگ و قدی این امکان فراهم می شود که در طول روز از روشنایی طبیعی بهره برد و فضای شاد و مملو از انرژی را ایجاد کرد. رنگ آمیزی دیوارها نیز یکی دیگر از اصول حائز اهمیت در طراحی ویلا به شمار می رود که توجه به آن در خلق محیطی آرام و زیبا برای ساکنین بسیار اثرگذار خواهد بود.

آشنایی با سازه LSF ( ساخت ویلا در کرج )

ساز lsf که به اختصار Light Steel Framing به معنای سازه سبک نورد شده که از ورق گالوانیزه تولید میگردد . استفاده از سازه lsf در کشور ما حدود یک  دهه می باشد و در کشورهای پیشرفته نزدیک به 80 سال می باشد . استفاده از این سازه با رعایت استاندارد ها نظام مهندسی و تاییدیه فنی ازمرکز تحقيقات ساختمان و مسکن و مجوز از وزارت مسکت راه و شهر سازی در کشور ما می باشد.

با پیشرفت تکنولوژی و صنعت ساختمان و پیشرفت استانداردهای این صنعت سازه پیش ساخته هم روند رشد داشته واین به علت ویژگی های سازه پیش ساخته می باشد حال ما در گروه تسکو سازه روند تولید سازه تا نصب اسکلت سازه بیان می کنیم .
مزایای سازه ال اس اف (lsf)  :

ساختمان پیش ساخته LSF یا سازه سبک نورد شده با ورق گالوانیزه یکی از مدرن ترین روش های ساخت و ساز در دنیای امروز می باشد. سازه سبک ال اس اف که در کشور ما صورت میگیرد بر گرفته از تکنولوژی حال حاظر کشور های پیشرفته می باشد با توجه به این که کشور ما بر روی خط زلزله قرار دارد استفاده از این نوع سازه بسیار مورد اهمیت است

ویژگی این سازه به زبان ساده می توان گفت این نوع سازه وزنی سبک ، اجرای سریع ، مقاومت در برابر زلزله تا 8 ریشتر ، عایق حرارتی و صوتی بالا ، عمر مفید و طولانی داراست ، قابل بازیافت و دور ریز مصالح کم از مزایای مهم این سازه می توان گفت .

 ساختمان پیش ساخته LSF معمولا برای ساختان های بلند طبقه استفاده نمیشود بلند ترین تعداد طبقه ای که دارای مجوز ساخت دارد 4 طبقه میباشد اما بهترین گزینه برای ساختن ویلا دوبلکس ، سوئیت ، ساختمان 4 طبقه ، اضافه بنا ، سالن های ورزشی ، مدرسه و … می باشند .

 سه بخش اصلی ساختمان پیش ساخته ال اس اف

•       اسکلت سازه که از ورق گالوانیزه نورد شده

•       پنل‌های پیش ساخته سمنت برد برای استفاده در نمای ساختمان

•       عایق حرارتی و صوتی دیواره بیرونی

نکات مهم در ساخت ویلا

از دیگر نکات قابل توجه ساختمان پیش ساخته LSF می توان به طراحی اسکلت سازه بر اساس استانداردها ، پلان معماری ، مشخصات جغرافیای ، تعداد طبقات و بار اسکلت سازه که در هنگام طراحی رعایت میگردد و دلیل اصلی سبکی و مقاومت بالا سازه نام برد

ساخت ساختمان پیش ساخته LSF در جهات مختلفی به صرفه جویی در زمان می انجامد . علاوه بر زمان حمل و نقل کم و مونتاژ سریع که به آن اشاره شد ، می توان به امکان ساخت ساختمان پیش ساخته LSF در تمامی فصول سال و اجرای مراحل ساخت به موازات هم ( مانند تعبیه سیستم تهویه ، کابل کشی ، نازک کاری ، عایق کاری و … ) اشاره کرد که همگی این عوامل زمان ساخت ساختمان پیش ساخته LSF را به حداقل می رسانند .

کاربرد سازه ال اس اف

سازه پیش ساخته کاربرد های بسیار زیادی دارد اما بیشترین کاربردی که در کشور ما دارد به شرح زیر است :

•       ویلایی ، دوبلکس ، سوبلکس

•       مسکونی و اداری تجاری

•       سوله نیمه صنعتی تا ارتفاع 6 متر

•       ساختمان چند طبقه تا 4 طبقه

•       شهرک مسکونی

مراحل ساخت .یلا پیش ساخته

حرف آخر :

قبل از تعیین هزینه‌های ساخت ویلا بهتر است با مراحل ساخت‌ و ساز آشنا شوید. پس از اخذ جواز عملیات ساخت‌ و ساز شروع می‌شود:

فونداسیون و اسکلت سازه: شامل خاک‌برداری – فونداسیون ، اسکلت و تعبیه قسمت‌های فلزی همانند درب و پنجره می‌شود.

تأسیسات برقی: لوله‌کشی و داکت گذاری تا نصب کامل کلید و پریز ، چراغ ، آیفون ، دتکتورها و تابلوهای برق است.

تأسیسات مکانیکی : شروع لوله‌کشی تا پایان نصب لوازم بهداشتی همانند توالت ایرانی ، فرنگی و لوازم سرمایشی گرمایشی همانند کولر – اسپیلت – رادیاتور – آبگرمکن است.

پوشش دیواره و کف: کلیه فعالیت‌های پوشش دیواره و کف تا انتهای نصب کابینت.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button