ویلای پیش ساخته مدولار چیست

ویلای پیش ساخته مدولار چیست

ویلای پیش ساخته مدولار چیست ؟

خانه های پیش ساخته با استفاده از قطعات فولادی تولید می شوند. بنابراین ما می توانیم خانه ها و ویلاهای پیش ساخته برای اندازه دلخواه شما ایجاد کنیم. ما می توانیم آنها در هر مکانی که می خواهید انجا آن را بسازیم. می توانید بهترین قیمت های پایین را برای خانه های پیش ساخته نسبت به سایر روش ها پیدا کنید. به شما بهترین کیفیت خانه ها را می دهیم و در هنگام ساخت خانه از سازه های فلزی و مواد عایق استفاده می کنیم خانه های پیش ساخته با راحتی حمل و نقل داده میشود و بسیار سریع و آسان ساخته میشود.

مشکلی برای ایجاد طرح خود به ویلای پیش ساخته وجود ندارد. ما می توانیم هر پروژه ای را که می خواهید ایجاد کنیم زیرا ما از پنل های آماده در کارخانه استفاده می کنیم. ما برای خانه پیش ساخته شما طرحی ایجاد می کنیم و اگر می خواهید هر چیزی را تغییر دهید می توانید به ما بازخورد دهید و ما می توانیم جزئیات را تغییر دهیم. خانه ها و ویلاهای پیش ساخته بسیار ایمن  بادوام و پایدار است. به دلیل عایق کاری خوب می توانید از خانه های پیش ساخته در هر فصلی آب و هوایی استفاده کنید

خانه پیش ساخته ویلا:

دلایل منطقی زیادی وجود دارد که این روزها باعث شده است خانه های پیش ساخته ویلا در جهان و ایران بسیار متداول باشد و موقعیت خوبی در جذب افراد با استعداد و ایجاد انگیزه در خرید و استفاده از این سیستم داشته باشد.

خانه ویلا ساخته شده با پیش ساخته می تواند به هر شکل ، طراحی ، برنامه ریزی تولید شود. مزیت بی نظیر خانه های پیش ساخته ویلا فرآیند ساخت است. برای مثال مدت زمان مورد نیاز برای ساخت و نصب خانه ای به مساحت 150 متر مربع حداکثر در دو ماه ، در حالی که زمان لازم برای ساخت خانه با روش سنتی حداقل 4 ماه تخمین زده شده است. این سیستم قابل جدا شدن نیست به دلیل استفاده از عایق در دیوارهای بیرونی و داخلی با ضخامت کم فضای باز حداقل 20٪ افزایش یافته و از فضای داخلی بهینه می توان استفاده کرد.

 

چرا ویلای پیش ساخته ماژولار نمی سازیم؟

از نظر ساختاری ساختمان های مدولارعموماً قوی تر از ساخت و سازهای سایت هستند زیرا هر ماژول به گونه ای طراحی شده است که به طور مستقل در برابر سخت گیری های حمل و نقل و جرثقیل روی پایه ها مقاومت کند. هنگامی که با هم جمع و بسته شد ماژول ها به یک مجتمع دیوار ، کف و سقف تبدیل می شوند. ساختمان خارج از منزل ، مدیریت کیفیت ساخت و ساز را بهتر تضمین می کند کارخانجات تولیدی دارای برنامه های دقیق با پروتکل های بازرسی و آزمایش مستقل هستند که در هر مرحله از راه ، کیفیت برتر ساخت و ساز را ارتقا می بخشند.

فراتر از مدیریت کیفیت و بهبود زمان اتمام ساخت و ساز مدولار مزایای بسیاری دیگر را به صاحبان ارائه می دهد. حذف حدود 80٪ از فعالیت ساخت و ساز ساختمان از محل سایت به طور قابل توجهی اختلال در سایت ترافیک وسایل نقلیه را کاهش می دهد و ایمنی و امنیت کلی را بهبود می بخشد. مشاغل بسیار فعال مانند مشاغل موجود در بازارهای آموزش و پرورش و مراقبت های بهداشتی نیاز به کاهش فعالیت در محل دارند و ساخت و سازهای خارج از کشور بخش بزرگی از خطرات در حال ساخت و ساز را از بین می برد و از مزیت فوق العاده ای در هنگام ساخت پروژه های جدید برخوردار است.

برای معماران توسعه دهندگان و مالکان به طور یکسان شرکت های ساختمانی ماژولار امروزه می توانند با سطح طراحی و پیشرفته ساخت و ساز که بیش از همه انتظارات است کار کنند و با همتایان سایت خود رقیب شوند. سودمند است که هنگام کاوش در روش های مختلف تحویل پروژه  ساخت و ساز در خارج از کشور در مراحل اولیه طراحی و پروژه ساخته شده در اطراف آن روش انتخاب شود تا از طراحی مجدد جلوگیری شود. با این حال اکثر شرکت های مدولار می توانند طراحی سایت ایجاد کنند و در صورت لزوم یک نسخه ماژولار ایجاد کنند  بنابراین برای کشف امکانات هرگز دیر نمی شود

از آنجایی که صاحبان و طراحان به دنبال طرح های پایدارتر برای بهبود اثرات محیطی هستند ساخت و سازهای مدولار ذاتا یک تناسب طبیعی است ساختمان در یک محیط کنترل شده باعث کاهش ضایعات در اثر دوری از بالادست و نه انحراف در پایین دست. این ، همراه با بهبود مدیریت کیفیت در طی مراحل ساخت و ساز و فعالیت و مزاحمت در محل کمتر ، به طور ذاتی باعث افزایش پایداری می شود. با کیفیت بالا ، پایدار ، نوآورانه ، کارآمد ، مقرون به صرفه و زمان کمتری برای اتمام.

ساخت و سازه ویلای پیش ساخته

ساخت و ساز مدولار فرایندی است که در آن ساختمانها در خارج از سایت در کارخانه ها ، تحت کنترل کیفیت دقیق ، اما با استفاده از همان کدها و استانداردهای ساختمان به عنوان روش های معمول ساخت استفاده می شوند. این ساختمانها در ماژولها یا قطعات کوچک ساخته شده اند که به محل ساخت و ساز منتقل شده و مونتاژ می شوند. ساخت و ساز مدولار عمدتا به دلیل تکمیل سریع ، مقرون به صرفه بودن و کارآیی آن ، محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

ساخت ماژولار را می توان به دو نوع اصلی طبقه بندی کرد. ساختمانهای مدولار دائمی (PMC) و ساختمانهای قابل جابجایی (RB)

ساخت و ساز دائمی ماژولار

ساخت و ساز مدولار دائمی یک روش ساختمان پایدار است  که از تکنیک های تولید لاغر برای پیش ساخته ساختمان های تک یا چند طبقه در بخش های مدولار استفاده می کند. ماژول های PMC را می توان با ساختمان های موجود تطبیق داد یا توسط خود آنها مونتاژ شد. این ماژول ها می توانند با لوازم MEP و اتمام داخلی در زمان کمتری نسبت به همتای ساخت و ساز خود تکمیل شوند.

ساختمان های قابل جابجایی

ساختمانهای قابل جابجایی (RB) مجامع جزئی یا کاملی هستند که در یک کارخانه تولید با یک پروسه ساختمانی مدولار ساخته می شوند. این ساختمان ها اگرچه قابل جابجایی هستند اما با استاندارد های ساختمان و مقررات نظام مهندسی مطابقت دارند. ساختمان های جابجایی طوری طراحی شده اند که بارها مورد استفاده مجدد قرار گرفته و به مکان های مختلف منتقل می شوند. برخی از کاربردهای متداول شامل دفاتر ساخت و ساز ، مدارس ، کلینیک های پزشکی و نقاط فروش است. RB ها سهولت جابجایی ، نصب سریع ، تنظیم مجدد کم هزینه ، انعطاف پذیری و تسریع در استهلاک را برای اهداف حسابداری ارائه می دهند.

مزایای ساخت ویلای پیش ساخته ماژولار

ساخت و ساز مدولار یک تکنیک پایدار ، کارآمد ، مقرون به صرفه و خلاقانه است که هنگام طراحی یک پروژه باید در نظر بگیرید. در این بخش برخی از مزایای این روش ساختمانی توضیح داده شده است. مانند هر پروژه ساختمانی ، مدیریت مؤثر ساختمانی برای دستیابی به نتایج مطلوب ضروری است. در حالت ایده آل ، مدیران پروژه باید با روش ساخت ماژولار آشنا شوند تا راهنمایی بهتری داشته باشند.

ساخت سریعتر

پروژه های ساختمان مدولار 30 – 50٪ بار سریعتر از پروژه هایی که دارای روش های ساخت و ساز معمولی هستند ، به پایان می رسند. دلیل این امر است که ساخت و ساز ماژولار می تواند همزمان با کار سایت و بنیاد ادامه یابد.

رفع تأخیرهای هوا

60-90٪ کار ساخت و ساز در یک محیط کارخانه بسته انجام می شود و این مسئله تأثیر هوای نامساعد را کاهش می دهد. با روش های معمول ساختمانی ، کار اغلب باید به طور کامل در روزهایی با شرایط سخت آب و هوایی به حالت تعلیق در بیاید.

ساخت و ساز با کیفیت

ساخت خارج از سایت امکان اجرای مؤثر تر دستورالعمل های کیفیت و ایمنی را می دهد. مصالح ساختمانی در تمام مراحل ساخت و ساز از آب و هوا محافظت می شود که این یکی از دلایل اصلی نقص در پروژه های فضای باز است. ساختمانهای مدولار تحت همان مقررات و مصالح مشابه ساختمان های معمولی تکمیل می شوند.

انعطاف پذیری

بسیاری از ساختمان های مدولار را می توان برای مقاصد جدید از هم جدا و جابجا کرد و تقاضای مواد اولیه و مصرف انرژی مورد نیاز برای ساخت و ساز را کاهش داد. حتی اگر در این پروژه از ساخت و ساز دائمی ماژولار استفاده شده باشد ، بازیابی مواد و ماژول ها ساده تر از یک ساختمان معمولی است.

ضایعات مواد کمتری

با بازیافت و کنترل موجودی ها ، زباله ها از بین می روند. مصالح ساختمانی نیز از آب و هوا محافظت می شوند زیرا همه چیز در داخل کارخانه نگهداری می شود. ساخت و ساز ماژولار همچنین جلوگیری از ضایعات را برای کارگران ساختمانی آسانتر می کند زیرا کنترل بیشتری بر شرایط پروژه وجود دارد.

کیفیت هوا

تنظیمات کارخانه کنترل شده اجازه می دهد تا مواد در تمام مراحل ساخت و ساز خشک نشوند. بنابراین ، سطح رطوبت به دام افتاده در سازه های جدید کاهش می یابد و کیفیت هوا بهبود می یابد. این به کنترل قالب ، گرد و غبار و موجودات زنده که رطوبت دارند کمک می کند.

ایمنی

کار کردن در داخل خانه باعث می شود محیطی ایمن تر شود ، خطر و خطرات موجود در اماکن ساختمانی را کاهش می دهد. با روش های ساخت و ساز معمولی ، کار باید اغلب در ارتفاع یا در موقعیت های ناراحت کننده انجام شود که احتمال تصادفات در آنها زیاد است.

استحکام و قدرت ساختمان

ساختمانهای مدولار عموما از ساختارهای سایت ساز قوی تر هستند زیرا هر ماژول برای مقاومت در برابر حمل و نقل و بالابر طراحی شده است. هنگامی که با هم ، ماژول ها با اطمینان در یک کل مجتمع ادغام می شوند.

اختلال را کاهش می دهد

از آنجا که تقریباً 80٪ کار در خارج از کشور انجام می شود ساخت و ساز ماژولار به صاحبان مشاغل اجازه می دهد تا در حالی که نوسازی ها انجام می شوند کار خود را ادامه دهند. ساخت و سازهای مدولار همچنین باعث اختلال در ساختمانهای اطراف سایت پروژه شد.

سازگار با محیط زیست

علاوه بر کاهش ضایعات  ساخت و سازهای مدولار بازار را در استفاده از مواد سازگار با محیط زیست پیشرو می کند. طيف گسترده تری از مواد در صورت تکميل فرآيند ساخت در شرايط کارخانه کنترل شده در دسترس قرار مي گيرد.

مقرون به صرفه

قابلیت دسترسی یک ویژگی اصلی ساخت و ساز مدولار است. وقتی چندین قطعه مشابه همه با هم ساخته می شوند صرفه جویی در هزینه و زمان با اقتصاد مقیاس حاصل می شود. ساخت ماژولار مخصوصاً برای پروژه هایی با بسیاری از ساختمانهای یکسان مفید است زیرا ماژول ها را می توان به صورت سری تولید کرد.

آکوستیک

ماژول ها به عنوان واحدهای مستقل طراحی شده اند و می توانند در هنگام مونتاژ ، مانع از صدا شوند تا از سر و صدا جلوگیری کنند.

مدولار پیش ساخته

مضرات ساخت ماژولار

مضرات اصلی ساخت و ساز مدولار در بخش مسکن اعمال می شود و در زیر خلاصه می شود.

اندازه

ماژول ها باید از کارخانه به محل ساخت و ساز منتقل شوند و این باید به درستی برنامه ریزی شود. اندازه و خصوصیات هر عنصر باید در نظر گرفته شود تا یک روش حمل و نقل تعیین شود که خسارت ایجاد نکند. در مورد خانه های پیش ساخته این می تواند یک اشکال باشد زیرا اتاق ها معمولاً از خانه های معمولی کوچکتر هستند.

تأمین مالی

هنگام تأمین اعتبار خانه های مدولار بانک ها معمولاً وام صادر می کنند که از دو مرحله عبور می کند. اینها به عنوان وام های ساخت و ساز به دایمی معروف هستند. در بسیاری موارد  صاحبان تا زمان اتمام ساخت و ساز در خانه نمی توانند وام بانکی سنتی دریافت کنند. تأمین مالی پروژه مقدماتی در این مورد به یک چالش تبدیل می شود.

محدودیت زمین

در برخی مکان ها مقامات محلی ممکن است اجازه ساخت خانه های مدولار را ندهند. بنابراین مهم است که قبل از تصمیم گیری در مورد قوانین در مورد قوانین محلی بدانید.

ویلای مدولار

نتیجه

ساخت و ساز مدولار ساختمان های ساختاری قوی را در زمان کمتری نسبت به روش های ساخت و ساز معمولی فراهم می کند. همچنین سطح بالایی از کنترل کیفیت کاهش اختلال در سایت و ترافیک وسایل نقلیه را تضمین می کند. یکی دیگر از مزایای ساخت و ساز ماژولار این است که ایمنی و امنیت کلی کارگران را بهبود می بخشد.

برای تعیین اینکه کدام تکنیک برای پروژه شما مناسب ترین است باید تمام روش های ساختمانی را در نظر بگیرید. ساخت و سازهای خارج از کشور معمولاً در مراحل اولیه برنامه ریزی پروژه برای جلوگیری از طراحی مجدد بیشتر انتخاب می شوند. با این وجود این کار مالک را از طراحی مجدد ساختمان که در ابتدا برای ساخت سایت در نظر گرفته نشده است در یک نسخه مدولار محدود نمی کند. اگر نگرانی اصلی شما استفاده از روش های ساختمانی پایدار است  قطعاً ساخت و ساز ماژولار یک تکنیک برای در نظر گرفتن است  این یک محیط کنترل شده است که باعث کاهش ضایعات می شود.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button