قیمت و روش های ساخت اسکلت فلزی


ویژگی های کلیدی ساخت اسکلت فلزی

سازه فولادی سازه ای است که عمدتاً از فولاد ساخته شده است و اسکلت فلزی (سبک ) از اصلی ترین انواع سازه های ساختمانی است. ویژگی های فولاد استحکام بالا، سبک وزن، استحکام کلی عالی و تغییر شکل قوی است. بنابراین به ویژه برای ساختمان های با دهانه بزرگ، بسیار مرتفع و فوق سنگین مناسب است. سازه فولادی تیر فولادی، ستون فولادی، خرپا فولادی و سایر اجزای ساخته شده از مقطع فولادی و صفحه فولادی است و جوش یا پیچ هر جزء یا قسمت را به هم متصل می کند.

انواع اسکلت سازه سبک فولادی
مشخصات و معایب اسکلت سازه فولادی
لیست قیمت سازه سبک و ارزان
سازه فلزی سبک و ارزان

مشخصات اسکلت سازه فولادی                        
ساخت و ساز فولادی شامل یک اسکلت ساختاری از اعضای فولادی است. تیرهای فولادی می‌توانند دهانه‌های بلند را پشتیبانی کنند (مثلاً برای پنجره‌ها یا بازشوهای بزرگ)، و اغلب در ترکیب با سایر سیستم‌های سازه‌ای مانند چوب یا ساخت‌ و ساز LSF برای این منظور استفاده می‌شوند.
اسکلت فولادی به راحتی قابل حمل هستند و می توانند به سرعت نصب شوند. آنها اغلب به صورت پیش ساخته به محل تحویل داده می شوند و به وضوح برای مونتاژ مشخص می شوند. به دلیل استحکام و انعطاف پذیری، اسکلت فلزی در مقاومت در برابر زلزله عالی است. فولاد نمی سوزد، اما تحت حرارت زیاد تغییر شکل می دهد.
فولاد را می توان در همه شرایط آب و هوایی استفاده کرد و در صورت خشک نگه داشتن دوام و ماندگاری بالایی دارد. در حالی که اسکلت فولادی آب را جذب نمی کند، حتی اسکلت گالوانیزه نیز اگر برای مدت طولانی در معرض رطوبت قرار گیرد زنگ می زند.
فولاد بسیار رسانا به گرما است، بنابراین تمام قاب های فولادی باید دارای یک “شکست حرارتی” باشند لایه ای از مواد عایق بین قاب فولادی و روکش فلزی برای کاهش اتلاف حرارت.


جهت مشاوره و دریافت قیمت اسکلت فلزی کلیک کنید

مشخصات اسکلت سازه سبک lsf                      
ساخت و ساز LSF می تواند به عنوان یک سیستم ساخت و ساز کامل از جمله دیوارهای بیرونی و اسکلت سقف استفاده شود و برای پارتیشن های داخلی استفاده شود. فولاد هم در کشش و هم در فشار قوی است. ساخت و ساز LSF از نظر قیمت با ساخت و ساز چوبی قابل مقایسه است.
ساخت و ساز LSF ممکن است برای مکان‌هایی با شیب تند که در آن ساخت‌ وساز سنگین می‌تواند به حفاری و پی‌های گسترده نیاز داشته باشد، مناسب باشد.
اسکلت سازه lsf به دلیل شکل قطعات فولادی می تواند عایق کاری دشوار باشد. به دلیل رسانایی فولاد، مهم است که عایق به خوبی نصب شود تا به خوبی در داخل پروفیل ها قرار گیرد و هیچ شکافی باقی نماند. طراحان و سازندگان باید در نظر داشته باشند که چگونه عایق در اتصالات و نواحی با چندین عضو قاب مانند گوشه ها و دهانه های بالا نصب می شود. ممکن است نیاز به نصب عایق در حین نصب قاب داشته باشد به جای بعد از آن برای جلوگیری از ایجاد فضاهای خالی و در نتیجه ضعف در پوشش حرارتی.
فولاد یک عایق صوتی ضعیف است. با این حال، سیستم‌هایی برای ایجاد عایق صوتی وجود دارد. اینها آسترها را از قاب جدا می کنند تا صدا از فولاد به اتاق همسایه نرسد. نسخه های درجه بندی آتش سیستم های LSF برای دیوارهای مهمانی بین خانه ها در دسترس هستند.

لیست قیمت سازه سبک فولادی
قیمت سازه سبک بر اساسی انتخاب مواد و مشخصات پلان ساختاری است که یک تصمیم کلیدی اولیه در فرآیند طراحی است. این انتخاب باید بر اساس هزینه‌های خاص پروژه باشد، و چالشی که برای مشاورهزینه وجود دارد، نوسانات قیمت مواد اولیه در رابطه با داده‌های قیمت در چارچوب اطلاعات طراحی محدود در دسترس در طول برآوردهای اولیه است.
در این مقاله تعدادی از عوامل در هزینه کلیدی را که باید برای مشخص کردن قیمت اسکلت پروژه اسکلت فولادی در نظر گرفته شود، تشریح می‌کند و راهنمایی‌هایی در مورد محدوده هزینه‌های فعلی برای انواع ساختمان‌ها و مکان‌های مختلف ارائه می‌کند. از طریق شناسایی عوامل کلیدی مربوط به هر پروژه و نرخ‌های معمول بر این اساس، دقت برآورد بودجه سازه فولادی را می‌توان به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

عوامل موثر در تعیین قیمت اسکلت سازه فولادی سبک :

دهانه های باربر و طول دیواره ها
تعداد طبقات بر وزن اسکلت سازه تاثیر
طرح و مدل ساخت اسکلت طبق نقشه
نوع کاربری و ارتفاع اسکلت سازه سبک

سازه فلزی سبک و ارزان
اگرچه فناوری فعلی تولید انبوه ارزان قیمت را امکان پذیر می کند، اما چالش های متعددی را در مورد پروتکل های مورد نیاز برای تعامل موثر ایجاد می کند. چندین تکنیک برای رسیدگی به هر یک از این چالش ها به صورت جداگانه پیشنهاد شده است
به‌جای حل هر یک از این مشکلات به ‌صورت جداگانه و با چالش‌های مشترک مشابه با هر مشکل، ما پیشنهاد می‌کنیم چیزی را بسازیم که اسکلت مورد نیاز پروژه ساختمان خود میباشد و این را مد نظر داشته باشید اسکلت ساختمان 25 درصد قیمت تمام شده در ساختمان میباشد
هر اسکلت سازه سبکی مناسب با هر پروژه ای نیست اما با داشتن اطلاعات اسکلت به خوبی میتوان از آن استفاده کرد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button