چگونه ویلا بسازیم ؟

چه کسی نمی خواهد خانه رویایی خود را داشته باشد زندگی ویلا نیز یک سبک زندگی است که تقریباً همه آرزو می کنند اما طولانی و کوتاه.

هنگامی که شما شروع به زندگی در ویلای خود که شما در یک منطقه زیبا با یک باغ ، استخر ، کم ارتفاع ، دقیقا مطابق با خواسته ها و نیازهای خود خواهید ساخت

شاید شما واقعاً لذت بردن از زندگی در بالاترین سطح را داشته باشید چه کسی می داند . بنابراین ایا شما به طور دقیق به چگونگی ساخت ویلا فکر کرده اید ، در ساخت ویلا چه مواردی باید در نظر گرفته شود ، چه فرایندهایی سپری می شود؟

ساخت ویلا شخصی تجربه ای نیست که هر شخصی در زندگی خود داشته باشد. بسیاری از خانواده های ساکن ویلا ویلایی را که در آن زندگی می کنند نساخته اند ، یا آن را خریده اند و یا برای اجاره در آن زندگی می کنند. تعداد افرادی که با توجه به آرزوها ، نیازها و امکاناتشان شانس احداث ویلا را در مکان مورد نظر خود دارند بسیار کم است.

در واقع ما می دانیم که در گذشته زمانی که مردم بیشتر در مناطق روستایی زندگی می کردند ، هر خانواده در یک قطعه زمین خاص خانه خود را ساختند. امروزه بسیار بهتر خواهد بود که این مسئله با دست متخصصین زنده شود به این دلیل که یافتن زمین دشوار و گران است و بسیاری از تخصص ها و مراحل قانونی در حال حاضر درگیر مسائل مربوط به ساخت و ساز هستند.

ساخت ویلا فرآیندی گران قیمت و بسیار دقیق است. به منظور یادگیری گام به گام نحوه ساخت ویلا رویایی خود و به حداقل رساندن اشتباهات مفید است

مواردی که در ساخت ویلا بدانید

۱. تعیین نیازها و انتظارات

مهمترین کاری که باید قبل از انجام هرگونه فعالیت ساختمانی انجام شود تعیین نیازها و انتظارات است. از این تعیین ها می توان به عنوان یک خلاصه طراحی نام برد. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا برای تصمیم گیری باشد و تیم هایی را که پروژه را اجرا می کنند راهنمایی کند.

اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی موجود باشد. ساختار خانواده ، عادات زندگی و استفاده  اهداف استفاده در محیط داخلی و فضای باز ، تعداد اتاقهایی که انجام می شود انتظارات برای دکوراسیون تعیین فرصت های مالی ، زمان اتمام کار ، تجهیزات فنی منطقه مورد نظر ، نیازهای کودکان ممکن است لازم باشد. اضافات ،بسیاری از موضوعات مانند معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شود و باید یک راهنما باشد.

خلاصه طراحی که شامل نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع گرایانه است ، نکات زیادی را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

۲. تعیین محل

ویلا در نهایت یک نوع املاک و مستغلات است و وقتی صحبت از املاک و مستغلات می شود مهمترین مکان واقعی است. به عنوان یک مالک ویلا چیزی طبیعی تر از انتخاب مکان مناسب در کدام منطقه و هر محیطی که می خواهید در آن زندگی کنید وجود ندارد.

 زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه  ارزیابی منطقی از انتخاب های شخصی دشوار است اما به خصوص برای معماران ضروری است که به منظور جلوگیری از منفی ها و پشیمانی های آینده ، مشاوره منطقی درمورد موضوعات مربوط به مکان به مشتریانی که می خواهند ویلا داشته باشند ارائه دهند.

ضمن انتخاب مکان نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه آینده نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و پروژه های اجرا شده در منطقه با اسکن برنامه های منطقه ای فرا گرفته شود.ساخت ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و وقتی صحبت از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می شود  اولین چیزی که به ذهن خطور می کند مکان است. عواملی مانند امکانات حمل و نقل ، امکانات اجتماعی ، زیرساخت ها و نظم زیست محیطی باید مورد توجه قرار گیرند. عنوان مکان ممکن است نیاز به ارزیابی خصوصیات زمینی را داشته باشد که باید انتخاب شود.

کم و بیش متمایل بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلا رویایی تأثیرگذار است. علاوه بر این  مستقیماً بر سازه ای که بر روی فرم قطعه ساخته می شود تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلایل گرفتن کمک از معماری که در ویلا متخصص است قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد محل ، سود بسیار خوبی خواهد داشت.کم و بیش متمایل بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلا رویایی تأثیرگذار است علاوه بر این مستقیماً بر سازه ای که بر روی فرم قطعه ساخته می شود تأثیر خواهد گذاشت.

به همین دلایل گرفتن کمک از معماری که در ویلا متخصص است قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد محل ، سود بسیار خوبی خواهد داشت.کم و بیش متمایل بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلا رویایی تأثیرگذار است. علاوه بر این مستقیماً بر سازه ای که بر روی فرم قطعه ساخته می شود تأثیر خواهد گذاشت. به همین دلایل ، گرفتن کمک از معماری که در ویلا متخصص است قبل از تصمیم گیری نهایی در مورد محل سود بسیار خوبی خواهد داشت.

۳. بودجه

ساخت ویلا از نظر زمان و هزینه کار دشواری است. هنگامی که هزینه زمان کار را در نظر می گیریم هزینه کل ممکن است در وهله اول از بودجه در نظر گرفته شده یا هدف گذاری شده بیشتر باشد. بنا به دلایل زیادی ساخت ویلا هزینه بیشتری در واحد سطح دارد تا ساخت یک آپارتمان معمولی. به همین دلیل ، تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی خوب جریان نقدینگی مهم است.

به این ترتیب می توان به زندگی ویلایی رویایی با کمترین مشکل در کیفیت و زمان دلخواه حرکت کرد. تهیه جدول های جریان وجوه با تعیین بودجه ای که باید در هر مرحله از کار در همان ابتدای کار هزینه شود کار مهمی است.

از آنجا که ساخت ویلا یک مسئله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد ، مطمئناً فرصتی برای انعطاف پذیری بیشتر از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری در این روند وجود دارد.با این حال یک تیم پروژه به درستی انتخاب شده باید بودجه صاحب ویلا را به اندازه وی در نظر بگیرد و مجهز باشد تا در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

۴. طراحی معماری و داخلی

هنگامی که آنها تصمیم به ساخت ویلا رویایی خود می گیرند ، اولین کار برای بسیاری از افراد احتمالاً بررسی طرح ها و پروژه های ویلا متناسب با سلیقه آنها در سیستم عامل های مختلف است. هیچ چیز طبیعی تر از آن وجود ندارد. وقتی تصمیم به ساخت ویلا خود دارید ، معمار شما بزرگترین دستیار شما در تحقق پروژه خواهد بود. انتخاب صحیح معمار یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است. رابطه خوبی که شما با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً در ویلای شما با کیفیت نشان داده می شود.

کار با معماری که شما را به خوبی درک کرده به صحبت های شما گوش فرا داده و در هر شرایطی مشاوره تخصصی ارائه می دهد ، روند کار را بسیار لذت بخش خواهد کرد. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید ، اما به او کمک کنید خانه رویایی شما را درک کند در فرآیند طراحی معماری پیش نویس خانه رویایی شما ابتدا با طرح ها و مطالعات مختلف ظاهر بصری ظاهر می شود. راهنمایی صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرایند انجام می شود به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای زیر با دقت مورد بررسی قرار می گیرند. تصمیمات مربوط به چیدمان و برنامه ریزی ، تصمیمات مربوط به نما و ظاهر و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود.

کارهای پلان ، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون جدا شدن از یکدیگر انجام شود. به عنوان صاحب خانه ، انتقال نیازها ، بودجه و محدودیت های زمانی شما به مناسب ترین روش به معمار ، روند کار را بسیار آسان می کند.راهنمایی صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرایند انجام می شود به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای زیر با دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

تصمیمات مربوط به چیدمان و برنامه ریزی تصمیمات مربوط به نما و ظاهر و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود. کارهای پلان ، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون جدا شدن از یکدیگر انجام شود.

 به عنوان صاحب خانه انتقال نیازها  بودجه و محدودیت های زمانی شما به مناسب ترین روش به معمار روند کار را بسیار آسان می کند.راهنمایی صحیح و صمیمانه ای که در این اولین فرایند انجام می شود به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرآیندهای زیر با دقت مورد بررسی قرار می گیرند. تصمیمات مربوط به چیدمان و برنامه ریزی، تصمیمات مربوط به نما و ظاهر و طراحی دکوراسیون داخلی ویلا باید با یکپارچگی انجام شود.

کارهای پلان، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون جدا شدن از یکدیگر انجام شود به عنوان صاحب خانه ، انتقال نیازها ، بودجه و محدودیت های زمانی شما به مناسب ترین روش به معمار روند کار را بسیار آسان می کند.انتقال بودجه و محدودیت های زمانی به مناسب ترین روش روند کار را بسیار آسان می کند.انتقال بودجه و محدودیت های زمانی به مناسب ترین روش ، روند کار را بسیار آسان می کند.

۵. راه حل های مهندسی

فرایند معماری و طراحی داخلی نباید مستقل از راه حل های مهندسی در نظر گرفته شود. بسیاری از مسائل مانند سیستم حامل ساختمان ، سیستم های گرمایش – سرمایش – تهویه ، تاسیسات بهداشتی ، برق و شبکه های روشنایی باید مطابق با طراحی معماری توسعه یابد.

راه حل های مهندسی باید نه تنها با توجه به مرحله ساخت بلکه همچنین روند استفاده انتخاب شوند. انتخاب سیستم های بادوام که در طولانی مدت با کمترین هزینه استفاده حداقل مشکلات را ایجاد کنند به زندگی ویلا شما لذت می بخشد.

 ۶. ساخت و ساز

مهم ترین روش در ساخت ویلا اجرای درست و استفاده از نیروهای متخصص است و پروژه رویایی خود را با معمار خود طراحی کرده اید و اکنون زمان رفتن به این زمینه است. اگر طرحی برای پیش ساخته وجود نداشته باشد مرحله اول در مرحله ساخت و ساز مربوط به چیدمان زمین است. اگر بسته به هیچ جاده ای متصل نیست لازم است جاده و محل احداث حتی اگر از خاک یا سنگ خرد شده باشد برای رسیدن به بسته و کار لازم است. از آنجا که ساخت و سازهای جدا شده ویلایی به طور کلی زیاد نیستند می توان این مسائل را بدون مشکل عبور داد.

سپس کارهای حفاری (حفاری) – پر کردن و در صورت لزوم ، شمع بندی و شمع زدن انجام می شود. پس از این فرآیندها ، قسمتهای اصلی سازه ای مانند زیرسازی و پرده ها ، سیستم حامل ، دیوارهای پارتیشن ، زیرساخت های نصب ، پرده ها و ست های باغ ، صفحات استخر ، دیوارهای نگهدارنده ساخت سقف و … ساخته می شوند.اگرچه سیستم های لاشه بتن آرمه عمدتا مورد استفاده قرار می گیرند ، ساختن ساختار خشن با معماری چوبی ، فولادی یا سنگی در پروژه های ویلایی جداگانه نیز راه حل هایی است که نتایج بسیار زیبایی ارائه می دهد.

۷. نازک  کاری

پس از مرحله ساخت و ساز نوبت به مرحله نازک کاری رسیده است. همانطور که از نامش پیداست این مرحله شامل عناصر تزئینی و عملیات جزئیات است. تجهیز مناطق مرطوب مانند حمام ، توالت ، آشپزخانه ، پوشش کف ، دیوار و سقف عناصری که معماری مانند مبلمان ثابت و متحرک ، پوشش سقف و نما را نشان می دهد عناصر ساختمانی ظریف ساختمان هستند. ساخت و سازهای لوکس بسته به متریال انتخاب شده است

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button