سازه ال اس اف از کجا آمده ؟


سازه ال اس اف از کجا آمد ؟

تاریخچه سازه ال اس اف

استفاده از اعضای فولاد سرد در ساخت و سازها از دهه 1850 در ایالات متحده و انگلیس آغاز شد. در دهه های 1920 و 1930 پذیرش فولاد سرد به عنوان مصالح ساختمانی هنوز محدود بود زیرا هیچ استاندارد طراحی کافی و اطلاعات محدودی در مورد استفاده از مواد در استاندارد های ساختمان وجود ندارد.

یکی از اولین استفاده های مستند از فولاد سرد به عنوان مصالح ساختمانی بیمارستان باپتیست ویرجینیا است که در حدود سال 1925 در لینچبورگ ویرجینیا ساخته شد. دیوارها دارای سنگ تراشی های سنگین بودند اما سیستم کف با کانال های فولادی سرد شکل گرفته از پشت به پشت باز می شد

اعضای فریم سبک امروزی از جنس ورق از روکش فلزی تولید می شوند و دارای یک سیستم قاب بندی قوی ، دقیق با ابعاد پایدار و بادوام هستند که برای ساخت و سازهای مسکونی ایده آل است.این علاوه بر مزایای ساخت و ساز و قابلیت بازیافت بسیار عالی باعث می شود فریم سبک وزن به یک انتخاب برتر برای ساخت و سازهای مسکونی تبدیل شود.

تعداد فزاینده ای از سازندگان خانه به سمت قاب های سبک سبک فولادی روی می آورند نوسان قیمت مصالح ساختمانی کاهش کیفیت مصالح و ادامه ابزار و مهندسین پیشرفت به افزایش روز افزون علاقه به قاب بندی های سبک سبک فولاد کمک کرده است. برخی از سازندگان سوئیت را برای فریم کردن کل خانه با فریم سبک ساخته اند و این در حالی است که مالکان خانه و پیمانکاران پایان زیرزمین نیز به دلیل کیفیت عالی در قاب بندی سهولت استفاده و ارزش بسیار بالا از اعضای فریم داخلی استفاده نمی کنند.

مزایای اسکلت سازه سبک

فولاد پوسیده ، انقباض ، متورم ، شکافته یا پیچ نخواهد شد

غیر قابل احتراق است قاب بندی فولادی از کیفیت مداوم برخوردار است.

قاب های فلزی را می توان به طول دقیق مورد نیاز تأمین کرد بنابراین بخش زیادی از برش در محل و بیشتر زباله ها را از بین می برد.

قاب بندی فولادی یک فناوری اثبات شده و کاربرپسند است که امکان انتقال صاف از مواد دیگر را فراهم می کند.

اعضای قاب بندی فولادی در انواع مختلفی از اشکال و اندازه های استاندارد و با ضخامت های مختلف در اختیار شما قرار می گیرد تا بتواند هرگونه نیاز ساختاری را برآورده کند.

وزن فولاد تا 60٪ كمتر از اسکلت بتونی است بنابراین بارهای بنیادی و لرزه ای کاهش می یابد.

اعضای قاب بندی فولادی با سوراخ های از پیش سوراخ شده برای اجرای لوله کشی و سیم کشی برق تولید می شوند و کار آماده سازی برای سایر فعالیت ها را به حداقل می رسانند.

فولاد با قیمت مناسب و از نظر کیفیت سازگار است. قیمت فولاد از پایدارتر از چوب است و منابع فولادی از لحاظ تاریخی به آسانی در دسترس بوده اند.

اعضای فولاد به راحتی در محل ساخت و ساز ، در محل مونتاژ مرکزی در نزدیکی محل ساخته می شوند یا می توانند در پانل های یک کارخانه مونتاژ شوند. فولاد تقریباً به هر مورد نیاز سازنده خانه پاسخ منعطف می دهد.

جزییات مونتاژ به سرعت برای کارگران آسان می شود و در هنگام استفاده از قاب های فلزی سنج ، تجهیزات سنگین لازم نیست. به کارگران می توان به راحتی آموزش داد تا با عناصر قاب بندی فولادی کار کنند.

مزایای صاحب خانه

استحکام ذاتی و خصوصیات غیر قابل زنگ زدگی باعث می شود ساختمان قاب فولادی در برابر وقایع ویرانگر مانند آتش سوزی ، زلزله و طوفان مقاومت کند خانه ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که بالاترین مشخصات بار لرزه ای و باد را در هر نقطه از کشور داشته باشد.

فولاد به دلیل استحکام خود می تواند مسافت های بیشتری را در اختیار شما قرار دهد تا فضاهای باز بزرگتر و انعطاف پذیری طراحی را افزایش دهد بدون اینکه به ستون های میانی یا دیوارهای تحمل بار نیاز داشته باشد.

فریم فولادی نیازی به درمان موریانه ها ندارد عاری از چسب های رزین و سایر مواد شیمیایی مورد استفاده برای درمان فریم های چوبی است.

خانه های دارای قاب فولادی را می توان در هر آب و هوایی ساخت ودیوارهای قاب فلزی مستقیم هستند و به همین ترتیب باقی می مانند هیچ سایشی برای ایجاد ناخن و کفپوش کف وجود ندارد.

مزایای زیست محیطی

تمام محصولات فولادی 100٪ قابل بازیافت هستند نرخ بازیافت کلی محصولات فولادی در ایران 46٪ است که بالاترین میزان مواد در هر ماده است. محصولات فولادی را می توان بارها و بارها بدون تخریب و از بین رفتن خاصیت بازیافت کرد صنعت فولاد تنها بزرگترین دستگاه بازیافت در ایران است

طول عمر خانه ها با اسکلت سازه ال اس اف

یک نگرانی رایج که توسط صاحبان خانه درباره سازه گالوانیزه ال اس اف ابراز می شود احتمال خوردگی فولاد است  برای رسیدگی به این مسئولیت درک شده یک پروژه تحقیقاتی در سال 1996 توسط انجمن ملی مرکز تحقیقات سازندگان خانه و انجمن بین المللی روی آغاز شد هدف از این مطالعه اندازه گیری میزان خوردگی روی و آلیاژ روی از آلیاژ روی استیل در چهار محیط مختلف خانگی در ایالات متحده و کانادا طی یک دوره 10 ساله بود.

این گزارش اکنون در دسترس است و نشان می دهد که خوردگی برای هر چهار سایت مورد آزمایش حداقل بوده است در حقیقت برای قرار گرفتن در معرض بیرونی  یا مکانهای نیمه در معرض در محیط تهاجمی که در معرض رطوبت بالاتر و آلاینده های بیرونی قرار دارند طول عمر خدمات بیش از 150 سال برآورد شده است. برای محیط های داخلی این امید به زندگی حتی بیشتر بود

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button