طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی داخلی بیش از آنکه به افزایش بصری یا محیطی یک فضای داخلی بپردازد به خود مربوط می شود به دنبال بهینه سازی و هماهنگ سازی مواردی است که محیط ساخته شده برای آنها مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین این “عملی زیبایی شناختی و مناسب برای اهداف مورد نظر مانند افزایش بهره وری فروش کالا یا بهبود سبک زندگی” است. طراحی داخلی عملی است که به تغییرات در اقتصاد ، سازمان ، فناوری ، جمعیت شناسی و اهداف تجاری یک سازمان پاسخ می دهد.


طراحی داخلی به عنوان یک فعالیت انسانی قرن ها قدمت دارد به عنوان یک حرفه منسجم که با برچسب “طراح داخلی” مشخص شده است نسبتاً جدید است بسیاری از کارشناسان شروع آن را در اوایل قرن 20 و ظهور دکوراسیون داخلی به عنوان شغلی جدا از معماری می دانند در دهه های اولیه این عمل عمدتا بر عرصه مسکونی متمرکز بود.
در دهه 1940 اصطلاحات “طراحی داخلی” و “طراح داخلی” عمدتا توسط افرادی استفاده می شد که به تعداد کمی اما در حال رشد مشتریان تجاری خدمات ارائه می دادند پس از جنگ جهانی دوم طراحی غیر مسکونی ادارات ، هتل ها ، خرده فروشی و مدارس اهمیت خود را با رشد اقتصادی کشور افزایش داد طراحی داخلی به طور کلی به دو دسته مسکونی و قراردادی یا تجاری تقسیم می شود امروز،با پیچیده تر شدن فن آوری ساختمانها و مصالح و مقررات و استانداردها طراحی داخلی به طور فزاینده ای در حال تخصصی شدن است.

اولین سازمان ملی حرفه ای برای طراحان داخلی موسسه دکوراتورهای داخلی آمریکا در سال 1931 تاسیس شد و دومین انجمن ملی طراحان داخلی در سال 1957 تاسیس شد اما تا زمان دهه های 1960 و 70 که سازمانهای مستقل برای ارزیابی صلاحیت طراحان و برنامه های طراحی تاسیس شدند بنابراین سنگ بنای این حرفه را ایجاد کردند استانداردهای تحصیل تجربه و امتحان اینها عبارتند از شورای مربیان طراحی داخلی بنیاد تحقیقات آموزش طراحی داخلی و شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی در سال 1975 ادغام شدند و انجمن طراحان داخلی آمریکا را تشکیل دادند.

طراحی داخلی یک حرفه چند وجهی است که در آن راه حل های خلاقانه و فنی در یک ساختار برای دستیابی به یک محیط داخلی داخلی که مشکلات مشتری را حل می کند و فضا را به استراتژی ها و اهداف تجاری پیوند می دهد به کار گرفته می شود این راه حل ها کاربردی هستند کیفیت زندگی و فرهنگ سرنشینان را افزایش می دهند و از نظر زیبایی جذاب هستند طرح ها در پاسخ و هماهنگ با پوسته ساختمان ایجاد می شوند و موقعیت فیزیکی و بافت اجتماعی پروژه را تأیید می کنند طرح ها باید از الزامات کد و مقررات پیروی کنند و اصول پایداری محیطی را تشویق کنند.
طراحی داخلی همچنین می تواند بر انتخاب املاک و مستغلات تأثیر بگذارد که نیازهای سازمان را از طریق معماری و عناصر طراحی برطرف می کند فرایند طراحی داخلی از یک روش سیستماتیک و هماهنگ از جمله تحقیق تجزیه و تحلیل و ادغام دانش در فرایند خلاق پیروی می کند که به موجب آن نیازها و منابع مشتری برای تولید فضایی داخلی که اهداف پروژه را برآورده می کند ارضا می شود.

طراحی داخلی شامل مجموعه ای از خدمات است که توسط یک متخصص طراحی حرفه ای انجام می شود و از طریق آموزش تجربه و معاینه واجد شرایط است تا از زندگی ، سلامتی ، ایمنی و رفاه عمومی محافظت و افزایش یابد.

فرایند طراحی
واقعاً برای دستیابی به راه حل های هوشمندتر به یک تیم نیاز است تیم را در شروع پروژه سازماندهی کنید شامل مدیر ساختمان و مهمتر از همه یک تیم طراحی واجد شرایط با رشته های کلیدی و مدیر ساخت و ساز در ابتدا باشید طراح داخلی دیگر نباید طرحی از معمار برای اجرای فضا ، مصالح و انتخاب مبلمان دریافت کند. اصول اساسی یک محل کار می تواند معیارهای زیر را در بر بگیرد و شامل نیاز به کار گروهی در همه رشته ها باشد.
متخصص طراحی داخلی در فرایند طراحی “کل ساختمان” بسیار مهم است و باید در ابتدای پروژه که به عنوان مرحله قبل از طراحی یا مرحله برنامه نویسی شناخته می شود با سایر رشته های اصلی ذینفعان اصلی مشتری و مخاطبین کاربر نهایی طراح داخلی برای درک نیازهای تجاری و فضا نیاز به همکاری نزدیک با مشتری دارد.

نمونه-ویلایی
نکات مهم در طراحی داخلی
ایجاد یک محیط کاری تمیز و پایدار از نظر زیست محیطی با آکوستیک ، نور و کیفیت هوا خوب.
محل کار را به گونه ای ایجاد کنید که به طور فیزیکی از سرنشینان و دارایی ها در برابر خطرات طبیعی و مصنوعی محافظت کند.
توزیع خدمات ، سیستم ها و اجزای محل کار که به سرنشینان اجازه می دهد سیستم های حرارتی ، روشنایی ، آکوستیک و مبلمان را برای مطابقت با سطوح راحتی شخصی و گروهی تنظیم کنند.
از محل کار با سیستم های گرمایش ، تهویه مطبوع ، تهویه مطبوع (HVAC) و تجهیزاتی که نیاز به تعمیر و نگهداری اندک حداقل از دست دادن سرویس و انرژی کمتری دارند استفاده کنید.
انعطاف پذیری برای رسیدگی به اهداف مشتری متفاوت است و می تواند شامل موارد زیر باشد:
دسترسی به کلیه خدمات فضای کار در زیر زمین
حداکثر کنترل کاربر بر محیط کار
مبلمان و فناوری تلفن همراه
ساختن خدمات عام المنفعه که در همه جا قابل تنظیم مجدد و قابل توسعه هستند
محل کار جایگزین ، هتلداری ، دورکاری و غیره
تنظیمات کاری متنوع برای کار و نیروی کار متنوع
محیط کار یکی از ابزارهای انتقال اصول یک سازمان به مشتریان داخلی و خارجی است. برندسازی باعث ایجاد احساس غرور و تعهد در سازمان و ذینفعان آن می شود.
فضای کار برای عملکرد طراحی شده است و نور روز ، حریم خصوصی ، نمای بیرونی و فضای کاری شخصی را به گونه ای زیبا و زیبا به همه کاربران ارائه می دهد.
ارتباطات کامل و دسترسی همزمان به داده ها و توزیع بین همکاران در داخل و خارج از محل از جمله دورکاری ، هتلداری و غیره را امکان پذیر می کند و دارای ظرفیت و انعطاف پذیری داخلی برای تطبیق با فناوری های آینده است.

نمونه-ویلایی

طراحی و نورپردازی برای ایجاد محیط بصری همانطور که سرنشینان آن را درک می کنند ایجاد می شود.
طراح داخلی نه تنها باید در ساخت سیستم ها آگاه (هرچند متخصص) باشد بلکه گاهی اوقات یک مفهوم سیستم را پیشنهاد می کند که از اهداف مشتری و جهت طراحی پشتیبانی می کند
انعطاف پذیری ممکن است محرک اصلی فضا باشد طراح داخلی ممکن است از مهندسان بخواهد که یک سیستم توزیع هوای زیر کف با راه حل کف بالا را برای حل این مشکل در نظر بگیرند این امر بر معماری توزیع برق و داده ها تأثیر می گذارد
طراح داخلی برای ایجاد محدوده کاری برای مشاور روشنایی باید از هماهنگی نور منظره روز با نور الکتریکی محیط و چراغ های وظیفه فردی آگاه باشد این می تواند بر کار مهندس برق تأثیر بگذارد در ساخت و سازهای جدید ، طراح داخلی ممکن است از طرح پنجره برای توزیع عادلانه نور به همه همکاران در محل کار درخواست کند
مهم این است که طراح داخلی در این تصمیمات مشارکت داشته باشد و تجزیه و تحلیل هزینه و هزینه چرخه عمر با سایر رشته ها به منظور ارائه بهترین تصمیم طراحی برای مشتری به آنها داده شود یا توسعه یابد تجزیه و تحلیل سیستمهای ساختمان از دیدگاه جامع و تعیین مصالح و روشهای پایدار از نظر محیط زیست بسیار مهم است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button