ساخت ویلا با سازه ال اس اف


طراحی ویلا با سازه ال اس اف 

خانه های اسکلت فلزی مقرون به صرفه ترین سازه ها شناخته شده اند معماری و ساخت و ساز خانه های مدرن گزینه های زیادی را ارائه می دهد سازه های چوبی، سازه های بتنی و با وجود این که چنین سازه هایی در ساختمان های صنعتی محبوبیت بیشتری دارد  اما در ساختمان های مسکونی جای خود را پیدا کرده است خانه های اسکلت فلزی بسیار انعطاف پذیر با دوام هستند و مزایای زیادی را ارائه می دهند.

درست است که وقتی “ویلا با سازه فولادی” را می شنوید اولین تصوری که به ذهن شما می رسد چندان چاپلوس نیست و مردم یک ساختار قفسی جعبه ای را تصور می کنند که اصلاً شبیه خانه نیست و این یکی از دلایل اصلی این است مردم گزینه های جایگزین را انتخاب می کنند هنگامی که متوجه شدید که یک خانه با قاب فلزی امکانات زیبایی را ارائه می دهد و می تواند ظاهر شگفت انگیزی داشته باشد ممکن است نظر خود را در مورد خانه های سازه فولادی تغییر دهید.

یک خانه با سازه فلزی لازم نیست شبیه یک مکعب فولادی باشد می توانید نمای آجری یا چوب ، روکش خارجی یا هر نمای داشته باشید تا ظاهر دلخواه شما ایجاد شود سازه فلزی مزایایی دارد اما دارای معایبی نیز می باشد مهمترین آنها عایق بندی ضعیف آن است و ما باید مزایا و معایب خانه های فلزی را بررسی کنیم.

مزایا و مزایا

مزایای خانه های اسکلت فلزی چیست؟ چرا مردم آنها را برای ویلا چوبی سنتی برای سازه های مسکونی انتخاب می کنند ؟ چه نوع فولادی برای خانه های فلزی استفاده می شود؟ اینها اولین سوالاتی هستند که هنگام مقایسه این نوع استثنایی از خانه ها و خانه های سنتی به ذهن شما خطور می کند.

فولاد در حال استفاده برای ساخت و ساز ساختمان از قرن 19 شده  اما عمدتا در ساختمان های تجاری دو نوع فولاد “نورد گرم” و “سرد ” هستند هر دو نوع بسیار قوی هستند اما نوع نورد گرم ضخیم و سنگین است علاوه بر این بسیار گران است و به ندرت برای ساختمانهای مسکونی استفاده می شود.

فولاد سرد را می توان به پروفیل های بسیار نازک تبدیل کرد و می توان آنها را برش داد و تا کرد قابها این مزیت را دارند که در طول فرآیند تولید به صورت سفارشی ساخته شده و اندازه می شوند و نیازی به برش و تعمیر اندازه آنها در هنگام ساخت نیست فریم را می توان از قبل قاب بندی کرد بدین معنی که تمام درها و پنجره های باز شده در یک کارخانه ساخته شده و آماده تحویل به محل ساخت می شوند این به معنی هزینه نیروی کار کمتر و دوره ساخت کوتاه تر است.

سازه سبک

 

ایده های خانه فلزی خانه

دوام قاب های فولادی سخت است و این احتمالاً مهمترین مزیت است آنها اجازه می دهند فضای بیشتری بین ناودان های عمودی و فضای باز بزرگتر ایجاد شود سازه های فولادی تاب نمی خورند و منبسط نمی شوند که در مقایسه با قاب چوبی مزیت بزرگی محسوب می شود در چنین خانه ای با پوسیدگی  قارچ یا موریانه ها و مورچه ها مشکلی نخواهید داشت یک خانه اسکلت فلزی در برابر زلزله و بادهای شدید نیز مقاوم تر است.

هنگام ساختن چنین خانه ای  سازه داخلی به زمین چسبانده می شوند که به ساختمان ثبات بیشتری می بخشد و سازه فلزی به عنوان یک تیر برق عمل می کند علاوه بر این  قابل احتراق نیست.

سبک بودن مزیت دیگری نسبت به قاب چوبی است فولاد سبک تر از چوب، بتن و آجر است در برابر آب مقاوم است و منبسط یا منبسط نمی شود چنین چارچوبی در صورتی که با روکش ها و رنگ مناسب درمان شود طول عمر بیشتری نسبت به سایر مواد دارد.

فولاد کاملاً قابل بازیافت است و به عنوان یک ماده سازگار با محیط زیست در نظر گرفته می شود این انتخاب مناسب برای ساختمانهای با عمر طولانی دوره ساخت کوتاه و معماری مسکونی سازگار با محیط زیست است.

سازه سبک ال اس اف

معایب خانه های اسکلت فلزی

بهره وری انرژی بزرگترین مسئله خانه های فولادی است آنها از نظر مصرف انرژی مقرون به صرفه نیستند زیرا مواد به دلیل رسانایی سریع گرما دارای خواص عایق بسیار ضعیفی هستند برای غلبه بر این مشکل عایق اضافی یا عایق با راندمان بالا باید نصب شود.

با وجود اینکه خانه های فولادی به سرعت ساخته می شوند این فرایند به دانش ابزار و تجهیزات ویژه نیاز دارد هر پیمانکاری ابزارهای لازم را ندارد بنابراین اگر تصمیم به انتخاب خانه ای با قاب فلزی دارید باید کمی تحقیق کنید.

قاب معمولاً برای محافظت از آن در برابر خوردگی گالوانیزه است زیرا مستعد زنگ زدگی است اگر پوشش سطح بریده شود رطوبت خراشیده یا نفوذ شده می تواند باعث زنگ زدگی شود.

یکی دیگر از معایب خانه های سازه ال اس اف استحکام کلی مواد است این یکپارچگی ساختاری را حفظ می کند اما قاب فلزی از قطعات مبلمان یا کابینت های دیواری سنگین پشتیبانی نمی کند این امر به ضرورت پشتیبانی اضافی منجر می شود که به هزینه ساخت و ساز می افزاید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button