ساخت خانه چوبی مدرن

ساخت خانه های چوبی یک گزینه جایگزین اکولوژیک و زیبا در ساخت ویلا است ساخت خانه چوبی اقتصادی تر از خانه های ساخته شده از آجر و بتون است. چوب نه تنها بخشی از طبیعت است بلکه استفاده از آن به محیط نه تنها مضر نمیباشد بلکه دوستدار محیط زیست است و در طبیعت تجزیه می شود.

علاوه بر این خانه چوب به انرژی کمتری نیاز دارد تأثیر محیطی کمتری دارد و اثر کربن کمتری نسبت به روشهای معمول ساختمان دارد: چوب CO2 را جذب می کند. و در چوب خواصی وجود دارد که در دیگر مصالح استفاده شده در ساختمان وجود ندارد و این ویژگی طبیعی که در آن وجود دارد همه ماها در وورود به این خانه آن را احساس کرده ایم و این به دلیل انرژی مثبتی است که در چوب وجود دارد و چوب مطابق خاصیتی که دارد امواج الکترومغناطیس را جذب میکند به همین دلیل است در داخل این ساختمان ها آرامش بسیار زیاد وجود دارد.

← انواع خانه چوبی 

← قیمت ساخت خانه چوبی

← روش ساخت ویلای چوبی دوبلکس

← ساخت ویلای چوبی در شمال و گیلان

انواع روش ساخت خانه های چوبی

ساخت خانه های چوبی با استاندارد های لازم و طبق نقشه پلان مشتری ساخته شده و با استفاده از تنه هایی که ظاهر نهایی مشخصی را به آن می بخشند. مزیت این سیستم این است که ضخامت چوب به عنوان یک رطوبت گیر داخلی و تنظیم کننده درجه حرارت فوق العاده عمل می کند. از الوارهای مربعی که فیکس بر روی هم قرار میگیرند استفاده می شود.

اسکلت چوبی سنگین: این اسکلت سازه ها تا حدودی پیچیده تر هستند تیرهای چوبی به هم چسبیده اند تا سطوح دیوار بزرگ را در تشکیل دهند. و از این سازه خانه های دو طبقه استفاده میشود و ساخت آن کم هزینه نیست و مدت زمان ساخت آن نسبت به دیگر خانه های چوبی بیشتر است.

اسکلت چوبی سبک: این رایج ترین جایگزین برای ویلا های که به سبک های مختلف ساخته می شوند و مورد استفاده در خانه های جنگلی است. مقدار زیادی از اجزای کوچک استفاده می شودکه باعث تسهیل ماژول های ساختمان قابل تعویض و پیش تولید می شود. این خانه ها در کارخانه تولید شده و در قسمت های بسیار زیادی به مقصد نهایی منتقل می شوند. و این به اندازه ساخت ویلا بستگی دارد و خانه ها را می توان به صورت یکجا و در چنر پارت تهیه کرد دیواره ها را می توان از چوب تمام شده و یا به صورت ترکیبی ساخت.

قیمت ساخت ویلای چوبی

قیمت ساخت ویلا های چوبی بسیار متنوع و خاص می باشد چون باید اول بدانید که چطوری می خواهند خانه چوب برای شما بسازند و در روش اجرا آن از استاندارد ها را رعایت میکنند و از چه مصالحی در ساخت ویلا استفاده میکنند ما در این مقاله می خواهیم مشخصات فنی ساخت ویلا را به شما شرح دهیم تا با اطلاع کامل از آن به تفاوت های قیمت ساخت ویلا پی ببرید.

قیمت ساخت خانه چوبی کلید در دست سودآورترین گزینه برای ساخت ویلا لاکچری است. ساخت خانه های چوبی از نظر ارزش سود بیشتری نسبت به ساختمان های مسکونی ساخته شده از آجر، بلوک و سایر مصالح ساختمانی دارد. این امر به این دلیل است که چوب در بازار خدمات ساختمانی از مواد اولیه بسیار رایج است و کمبودی در آن وجود ندارد و مساعدترین شرایط برای خرید چوب برای ساخت و ساز مسکن وجود دارد.

علاوه بر این، داشتن یک خانه چوبی زمستانی به معنای سازماندهی یک استراحت مفید برای خود و خانواده است و نه تنها در تابستان. بنابراین چگونه می توانید این ساختمان مسکونی را بدست آورید که اتفاقاً می توانید در تمام طول سال در شرایط راحت زندگی کنید.

مصالح ساخت خانه چوبی

مصالح خانه چوبی: متریال دیوار را انتخاب کنید امروزه خانه های کلید در دست از سه نوع مصالح دیواری ساخته می شوند: گلولم، الوار پروفیلی و کنده. به چه موادی باید اولویت داد  میل مشتری. با این حال، برای تصمیم گیری نهایی، باید تمام ویژگی ها و ویژگی های این نوع مصالح دیواری را مطالعه کنید.

بهترین مصالح دیوار، به گفته کارشناسان، چوب چند لایه چسبانده شده است. یک خانه ساخته شده از چوب چند لایه چسب دار از نظر عایق حرارتی و صدا دارای تعدادی ویژگی برجسته است. مقاومت در برابر تظاهرات تغییر شکل، دوام عملیاتی از قطعات چوبی ساخته شده است که توسط چسب به یکدیگر متصل شده اند.

این فناوری به شما امکان می دهد از کاستی های یک تیر ساخته شده از سیاهه های مربوط خلاص شوید. به عنوان مثال، تیرهای چسب دار با گذشت زمان خشک نمی شوند. و با این حال، یک خانه ویلایی ساخته شده از چوب پروفیل نیز دارای تعدادی مزیت بزرگ و کوچک است. به عنوان مثال، ظاهر آن از نظر زیبایی شناسی جذاب است و هزینه یک خانه زمستانی حتی برای خانواده های جوانی که این مسکن را برای استفاده در تمام طول سال در نظر می گیرند، قابل قبول است.

ویژگی ساخت خانه چوبی

به دست آوردن هوای تازه در خانه که برای استراحت به انجا میرویم و در محیط داخلی آن به استراحت و لذت از یک روز تعطیل می پردازیم ساخت خانه رویایی این ویژگی را دارد که شمارو از یک روز پر مشغله و درگیری فکری از کارهای روزمره خارج کرده و فقط به آرامش بدون دق دقه برسید تأثیر می گذارد.

مردم می توانند با انتخاب درست مصالح ساختمانی را انتخاب کنند و خانه بهتر و سالم تر درست کنند. خانه سالم یک اصطلاح است  که به مواد ساختمان یا خانه بستگی دارد. در مورد خانه های چوبی میتوان گفت مصالح خاص خود هست 

ساخت خانه ای که از قالب چوب یا کاملاً چوبی ساخته شده است خانه ای امن است  یعنی برای ساخت مواد استفاده از چوب به عنوان مصالح برای خانه آلاینده هوایی کمتری ایجاد می کند. این نسبتاً از چوب مهندسی شده مانند تخته خرده چوب ، تخته سه لا یا MDF که دارای فرمالدئید در داخل است متفاوت است.

ساخت خانه از چوب وضعیت طبیعی زندگی سالم را به شما میدهد و آن با دارا بودن اکسیژن زیادی که در داخل این خانه ها وجود دارد. و اگر در محیط داخلی آلاینده ای وجود داشته باشد چوب این خاصیت را دارد که آن را از بین می برد همچنین هوای خنک تر برای تنفس در زمستان و هوای تازه در تابستان به عنوان مزیت گرمایش تابشی در مقابل گرمای هوا اجباری ایجاد می کند. مردم به عنوان مبلمان زیبا و کفپوش از مزایای بسیاری از چوب آگاه هستند.

 شما دیگر می توانید ویژگی چوب را به عنوان مصالح خانه درک کنند. این متریال که از طبیعت گرفته شده است دوام و طول عمر زیادی دارد تا خانه ای راحت و جذاب را برای زندگی در اختیار شما قرار دهند.

مزایای خانه های چوبی

چوب به عنوان یک پل حرارتی عمل نمی کند بلکه به عنوان عایق عمل می کند،

چوب به عنوان بهترین مصالح در برابر عایق حرارتی میباشد و به عنوان عایق فوق العاده ای در تمام فصول عمل میکند و خانه را در تابستان خنک نگه می دارد و در زمستان گرم می کند و همین امر آن را به یک خانه ساختمانی بسیار پایدار تبدیل می کند. میزان صرف جویی در مصرف انرژی بین 50 تا 60 درصد کاهش داده می شود.

دیوارهای خانه های چوبی شامل موادی است که نه تنها از سر و صدای خارج عایق بندی می شود بلکه به پایداری درجه حرارت نیز کمک می کند: می تواند پشم سنگ ، پشم بره ، پنبه بازیافتی و غیره باشد که همگی مواد اکولوژیکی با 0 مشتق روغن هستند.

مصالح مورد استفاده برای اتمام می تواند از مواد ساخته شده از چوب فشرده شده ، سنگ طبیعی ، سنگ مصنوعی ، کاشی ، شیل و غیره باشد که باعث می شود نگهداری ساخت و ساز به حداقل برسد.

– با فناوری دنبال شده، این لزوما یک خانه زمستانی گرم است.

– چوب به عنوان ماده اصلی ساختمان، ایجاد و نگهداری یک ریزاقلیم ویژه مفید برای سلامت انسان را تضمین می کند.

– یک خانه چوبی در یک دوره سه تا پنج ماهه ساخته می شود که به شخص یا خانواده امکان می دهد در طول یک سال ساخت و ساز به طور کامل مسکن راحت کامل را برای خود فراهم کنند.

– قیمت خانه های چوبی حتی برای خانواده های جوانی که به دنبال راه حلی برای مشکل مسکن هستند بهینه و کاملاً قابل قبول است (حتی با حداقل بودجه، همیشه می توانید یک خانه دنج از چوب بسازید که مجموعه ای از چوب ها را برآورده کند. کیفیت مصرف کننده)

– یک خانه زمستانی ساخته شده از چوب را می توان به راحتی به سبک معماری مدرن دیگری تزئین کرد.

– قیمت خانه بر اساس تعدادی از معیارها شکل می گیرد

در حالیکه برخی از خانه های بتونی کاملاً تحسین شده پس از 40 سال آماده ریزش هستند ، در برخی از کشورهای اروپای شمالی خانه های چوبی وجود دارد که بیش از 200 سال در آن سکونت داشته اند انرژی کارآمد چوب عایق طبیعی است و در جداسازی سرما و گرما بسیار مؤثر است. این به معنای صرفه جویی در مقدار قابل توجهی انرژی در مقایسه با خانه های سنگی  بتونی و آجری است. علاوه بر اینکه عایق حرارتی خوبی است  چوب نیز از جذب کننده سر و صدای عالی است و باعث می شود خانه های چوبی گرم  آرامش بخش و آرام باشند.

از نظر اقتصادی کارآمد است

به دلیل نحوه ساخت این نوع ساختمانها و برنامه ریزی دقیق ساخت آنها ، در مقایسه با ساختمان هایی که از مصالحی مانند سنگ یا بتن ساخته شده اند سریعاً ساخته می شوند. این ساخت و ساز سریع نشان دهنده پس انداز قابل توجهی پول است.

از نظر معماری متنوع است

طراحی های ما در گروه تسکو سازه باعث می شود تغییرات و تغییراتی در ساخت و ساز شما آسان شود. ایجاد موارد اضافی  تغییر اندازه طرح و یا جابجایی اتاق ها در داخل طرح  همه امکان پذیر است و به شما امکان می دهد خانه را به سبکی که می خواهید  بدست آورید. خواه یک خانه معمولی باشد یا چیزی مدرن تر و تاریک تر  انتخاب شماست.

سازگار با محیط زیست

این ساختمان ها از چوب های پایدار و قابل تجدید جنگل ها در شمال فنلاند ساخته شده و بدون استفاده از سوخت های فسیلی تولید می شوند  این ساختمان ها نه تنها از نظر محیط زیست با توجه به اینکه از کجا آمده اند و چگونه به آنجا می رسند  بلکه در ساخت آنها چه می کنند  سازه های چوبی با جذب و ذخیره CO2 اتمسفر به طور فعال به محیط زیست کمک می کند.

محصول طبیعی

در هوای پاک و خالص شمال فنلاند رشد می کند  جایی که گوزنها و گوزنها پر از وحشی و گلسنگ می شوند  که نشانگر مناسبی از هوای پاک است  به وفور رشد می کند  الوار ما طبیعی و ارگانیک است. محصولی زیبا و نیرومند که توسط طبیعت تهیه شده است

مضرات خانه های چوبی

همیشه باید مطمئن باشید که این ماده در شرایط عالی است: با چوب هایی که خیلی مرطوب است و می تواند حاوی پوسیدگی باشد  مراقب باشید.

حشرات مانند موریانه ها یا سوسک های گرد و غبار می توانند با ایجاد سوراخ هایی در آن به چوب صدمه بزنند که این امر می تواند بر مدت زمان خانه شما تأثیر بگذارد یا نیاز به نوسازی داشته باشد.

درمورد نگهداری  باید هر چند وقت یکبار بررسی شود زیرا ممکن است به رنگ بیرونی آب بندی شکاف و غیره احتیاج داشته باشد.

این نوع ساخت و ساز با توجه به مصالح مورد استفاده یا فضای مورد نیاز برای آنها  با توجه به مشکل جمعیت زیاد  قابل استفاده نخواهد بود. پایدار نخواهد بود.

آتش سوزی: آتش سوزی ها معمولاً در منازل توسط وسایل داخل خانه شروع می شود یک باسن سیگار که به درستی در آن قرار نگرفته  یک اتصال کوتاه و غیره باشد و آنچه باعث آتش سوزی می شود مبلمان داخل آن است  بنابراین خطر آتش سوزی همان است. اگر آتش سوزی به زودی خاموش نشود  چوب آتش می گیرد اما بسیار آهسته می سوزد. بدترین نتیجه این است که اگر آتش به سرعت خاموش نشود  خانه به خاکستر کاهش خواهد یافت. با این حال  درجه حرارت بالا در خانه ساخته شده از بتن می تواند باعث ایجاد ترک هایی شود که همچنین ممکن است منجر به ریزش خانه شود.

چگونه یک خانه چوبی بسازیم

 چگونه یک خانه چوبی بسازیم؟ دو راه وجود دارد: ساختن خانه چوبی با دستان خود یا سفارش ساخت کلید در دست خانه چوبی به شرکتی که در ارائه این نوع خدمات تخصص دارد. در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که ساخت یک ویلای چوبی به تنهایی، بدون دخالت متخصصان شخص ثالث، در نهایت سود بیشتری خواهد داشت.

با این حال، چنین نظری اشتباه است و به راحتی می توان آن را تأیید کرد. اولاً، کیفیت مواد خام چوب و عناصر دیواری ساخته شده از آنها لنگ خواهد شد. ثانیاً، روند ساخت و ساز شامل لحظات بی‌حساب بسیاری می‌شود، و اگر شخصی نیز تجربه ساختمانی نداشته باشد، چنین ساخت‌ وساز می‌تواند به پایان غم انگیزی در قالب پول هدر رفته و مصالح ساختمانی فاسد ختم شود.

ثالثاً، ویلای چوبی ساختمانی از نوع خاصی است که می توانید در تمام طول سال در آن زندگی کنید و بنابراین باید به عایق حرارتی دیوارها توجه شود. با عدم اطلاع از فن آوری نحوه گرم کردن خانه به درستی، می توانید دوباره با پول و مواد اشتباه محاسبه کنید. یا به روشی دیگر: هیچ تجربه ساختمانی وجود ندارد، دانش مربوطه وجود ندارد، به معنای ساختن خانه چوبی نیست. یکی دیگر از گزینه ها و قابل قبول ترین از نظر مالی و کاربردی صرفا روزمره، ساخت سفارشی کلید در دست است. در این صورت می توانید بار مسئولیت جستجوی مواد اولیه با کیفیت بالا، ساخت عناصر دیواری با کیفیت بالا، جستجوی تیمی از نجاران آگاه در ساخت و ساز مسکن چوبی را از دوش خود بردارید.

پروژه ویلای چوبی آماده ارائه شده توسط این شرکت چیست: این یک ساختمان مسکونی از قبل اثبات شده خواهد بود که در آن تمام کاستی های “کودکان” در نظر گرفته شده و برطرف می شود. علاوه بر این، شرکت ها معمولاً هنگامی که طیف کاملی از خدمات ساختمانی را به آنها سفارش می دهند، طرح های خانه های چوبی را به صورت رایگان ارائه می دهند. به عنوان یک قاعده، شرکت ها دارای یک پایگاه تولید توسعه یافته، تامین کنندگان قابل اعتماد چوب با کیفیت و کارکنانی از کارکنان واجد شرایط هستند. علاوه بر این، در تمام مراحل فرآیند تولید، کنترل فنی و کیفی انجام می شود که به شرکت های مسئول این امکان را می دهد که اجرای خدمات اعلام شده را در کمیت و کیفیت مناسب تضمین کنند.

مراحل ساخت ویلای چوبی :

1 – تهیه یک هدف فنی با توجه به خواسته های مشتری ، هدف فنی تهیه می شود  از جمله ظرفیت عملکردی اتاق ها ، مواد تکمیل ، روشنایی ، رنگ ها و غیره. یک هدف فنی یک نقطه شروع برای ایجاد یک فضای داخلی است

2 – چیدمان در طی این مرحله یک طراح نسخه های مختلفی از تصمیم گیری های منطقه بندی و برنامه ریزی اتاق ارائه می دهد که با توجه به دید مشتری در خانه چوبی قابل تغییر است

3 – ایجاد سبک در این مرحله لازم است رنگ ها ، عناصر و فرم های متمایز را انتخاب کنید که با هدف شکل دادن به هویت آینده داخلی طراحی شده اند

4 – یک مرحله فن آوری یک طراح نقشه های لازم را آماده می کند ، فناوری ها و مواد را انتخاب می کند. در نتیجه مشتری یک پروژه طراحی آماده را می گیرد که با در نظر گرفتن خواسته ها و خواسته های مشتری انجام می شود

یک پروژه طراحی کامل، ساخته شده توسط گروه تسکو سازه شامل موارد زیر است:

تهیه پیش نویس اندازه گیری – تهیه نسخه های مختلف تصمیمات برنامه ریزی – تجسم داخلی – طرحی از مبلمان – یک طرح مهندسی بهداشتی – طرحی از سقف (برای اشاره به مواد تکمیل شده و پیش نویس های دقیق همه بخش ها و واحدها) – طرحی از کف (برای اشاره به نوعی پوشش کف ، اندازه و طراحی آن) – بخش و تجزیه و تحلیل دیوارها (برای اشاره به عناصر تزئینی) – مشخصات درب (به اندازه اندازه درهای ورودی) – تجزیه و تحلیل دیوارهای مهندسی بهداشتی (برای تهیه طرح کاشی ، نوع ، اندازه و مقاله آن). – طرحی از مکان های دستگاه های روشنایی (شامل طرح مکان سوئیچ ها ، که برای کنترل گروه لامپ ها استفاده می شوند). – طرحی از شاخه ها ، خروجی الکتریکی و موقعیت شبکه کم مصرف – چیدمان گرمایش در زیر کف – لیست نهایی – انتخاب مواد تکمیل و مبلمان با کمک کاتالوگ ها و وب سایت ها انجام می شود

حرف آخر:

هنگام انتخاب یک خانه، باید در مورد اندازه بودجه و همچنین نوع متریال دیوار تصمیم بگیرید. تغییرات مختلف در اینجا به شما امکان می دهد تا 30 درصد پس انداز نقدی داشته باشید. بهتر است بلافاصله به متخصصان شرکت توسعه دهنده در مورد تمایل خود برای ساخت یک خانه زمستانی بگویید: آنها این را در نظر می گیرند و اسناد طراحی و برآورد را بر اساس منابع مالی موجود برای مشتری تهیه می کنند.

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button