انواع ویلا پیش ساخته

انواع ویلا پیش ساخته بر خلاف تصور خیلی از مشتریان به نگاه یک کانکس می بینند اما ما در این مقاله برایتان مقایسه کانکس و سازه پیش ساخته را انجام می دهیم و برایتان بازگو می کنیم که انواع ویلا پیش ساخته در ایران به چه صورت می باشد پس چند دقیقه تا انتهای این مقاله با ما در این باشید و امیدوارم از اطلاعات گرد آوری شده برایتان مفید باشد

انواع ویلا پیش ساخته

قیمت ویلا پیش ساخته

معایب خانه پیش ساخته

عمر خانه پیش ساخته

 

هزینه ساخت ویلا پیش ساخته

قیمت ویلا های پیش ساخته

بیشتر مشتریان ویلا های پیش ساخته افرادی هستند که نمیتوانند ساختمانی را در محل خود بنا کنند اولین اقدامی که انجام میدهند به سراغ ویلا پیش ساخته میروند و قافل از این که ویلا پیش ساخته که همان کانکس هستند اسکان موقت میباشد و برای یک زندگی دایم نمیباشد و نسبت به سازه ال اس اف بسیار متفاوت میباشد

1 – سازه ال اس اف 

2 – ویلا های چوبی

3 – ساندویچ پنل

این دو مورد ویلا پیش ساخته میباشد آن هم به دلیل استفاده از متریال پیش ساخته و اسکلت پیش ساخته ( تولید اسکلت طبق استاندارد ها در کارخانه ) ساخت ویلا در هر دو صورت با متریال پیش ساخته بوده این به معناست که متریال آن از قبل بر طبق پلان طراحی شده در کارخانه اماده میگردد و به محل پروژه انتقال داده میشود در همان مکان مونتاژ و نصب میگردد .

البته سازه های پیش ساخته دیگر هم در کشور ما وجود دارد مانند سازه های پیش ساخته بتونی و یا فلزی اما از این سازه ها کمتر استفاده میگردد شاید بتوان گفت سهم این سازه در بازار 5 درصد باشد این نشان میدهد که نه تنها استقبالی از ان نشده است بلکه استاندارد های پیش ساخته در آن رعایت نشده است

سازه ال اس اف 
سيستم سازه ال اس اف (LSF) يكي از مناسبترين سيستم اسکلت سازه پیش ساخته است كه امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گيرد و می توان گفت از پیشرفته ترین و تنها سازه پیش ساخته مورد تاییید نظام مهندسی و شهر سازی می باشد و ما در این مقاله شما رو با این سازه و تفاوت آن با کانکس یا همان ویلا پیش ساخته میکنیم.

اصلي ترين عامل در سازه های فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک مقاطع فلزی سرد نورد شده ای مي باشد که با شکل دهی رول فرمینگ که با استفاده از ورق گالوانیزه فولادی نورد داده می شود و اسکلت سازه ساخته می شود. توليد مقاطع در حجم بسيار بالا و با كيفيت، يكنواخت انجام گيرد. مقاطع فولادی ال اس اف سبک بوده و به راحتي قابل حمل مي باشند. بخشهاي مختلف ساختمان را به راحتی مي تواند بااين مقاطع مونتاژ نمود. اين عوامل باعث ميگردد كه عمليات ساخت با اين سيستم بسيار سريع باشد.

مزاياي مقاطع فولادی ال اس اف :
اغلب مصالح مورد استفاده در سيستم سازه های ال اس اف قابل بازيافت بوده و 99 درصد مصالح پرتی كه در طول ساخت سيستم ايجاد ميگردد، قابل بازيافت می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک مقاطع بسيار مقاومی در مقابل خوردگی، كج شدگی و ايجاد ترک مي باشند.

سازه پیش ساخته lsf

سازه ال اس اف بیشترین سهم سازه پیش ساخته را در دنیا دارد این به دلیل داشتن مزایایی که این سازه نسبت به دیگر سازه ها داراست و استاندارد ها و آیین نامه ها در آن رعایت شده است سازه سبک ال اس اف از کشور کانادا تکنولوژی آن وارد شده است سازه ال اس اف یکی از مقاومترین و سبک ترین سازه پیش ساخته در دنیا بوده و این سیستم در ایران هم با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است که در تمام نقاط ایران از آن برای ویلا سازی استفاده می شود.

سازه ال اس اف با توجه به مقاطع که دارد و نوع استراکچر آن ضد زلزله بوده  و وزن این سازه نسبت به سازه های دیگر بسیار سبک هست به طوری که نسبت به سازه فلزی 40 % و نسبت به سازه بتونی 60 % سبکتر هست و این از مزایای این سازه در برابر زلزله هست سازه ال اس اف از مقاطع فلزی سرد نورد شده است که با استفاده از ورقهای فولادی گالوانیزه نازک  رول فرم داده می شوند

کاربرد سازه ال اس اف
سازه پیش ساخته کاربرد های بسیار زیادی دارد اما بیشترین کاربردی که در کشور ما دارد به شرح زیر است :

  • ویلایی ، دوبلکس ، سوبلکس
  • مسکونی و اداری تجاری
  • سوله نیمه صنعتی تا ارتفاع 6 متر
  • ساختمان چند طبقه تا 4 طبقه
  • شهرک مسکونی

ویلای چوبی

ویلای چوبی از سال ها پیش تا به امروز با ما بوده و هر روز ساخت این ویلا ها پیشرفته تر و صنعتی تر می شود حال با این وجود ساخت ویلا با استفاده از چوب علاقه مندان خاص خود را دارد شاید بیشترین علت این علاقه مندی طبیعت گرایی و حس آرامش و زیبایی منحصر به فردی که این ساختمان ها به همراه دارد

در زمینه ساخت ویلا چوبی به صورت نیمه پیش ساخته پیشرفت های بسیار زیادی در کشور ما صورت گرفته که نیاز به واردات محصولات پیش ساخته نبوده البته تکنولوژی ان از کشورهای صنعتی آمده است و بخشی از محصولات مانند چوب از کشور روسیه تامین می شود فقط فناوری آن در کشور ما صورت می گیرد.

تخصص نصب ویلا به صورت گردبینه که در کشور ما بسیار محدود اجرا شده است در حال حاظر در کشور ما زیاد نبوده و این تخصص به صورت کاملا تجربی بوده و تکنولوژی آن در کشور ما به صورت صنعتی وجود ندارد و می توان گفت هیچ شرکتی از این نوع سازه استفاده میکنند شاید به دلیل هزینه آن باشد شایدم به خاطر نداشتن تخصص لازم برای اجرا و وارد کردن نوع چوب آن باشد به هر حال شرکت تسکو سازه اقدام به اجرا این سازه در کشور ما کرده است.

ما این افتخار را داریم برای مشتریان خاص خود از این سازه برای تمام نقاط کشور اجرا کنیم محدودیت هایی در اجرا این سازه وجود دارد که با پیشرفت صنعت چوب و ساختمان دگر جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد ما در این مقاله نمونه هایی از ویلای چوبی به صورت گردبینه را برای شما نشان می دهیم.

مزایای خانه چوبی

⦁ سبک سازی و مقاومت بالا در مقابل زلزله

⦁ سرعت در ساخت و بازگشت سریع سرمایه

⦁ عایق بندی و کاهش چشمگیر مصرف انرژی

⦁ عمر طولانی سازه

⦁ کاهش پرت مصالح ساختمانی

⦁ صنعتی سازی و افزایش کنترل کیفیت در کارخانه

⦁ استفاده از نیروی کار حرفه ای

⦁ کاهش آلودگی محیط زیست

⦁ افزایش ایمنی کار

⦁ زیبایی و سازگاری با شرایط مختلف آب و هوا

⦁ کاهش اثرات منفی الکترومغناطیس بر انسان

مقاومت در برابر زلزله

بطور کلی ویلا های چوبی به علت خاصیت خود چوب و مدل چیدمان آن بر روی هم در برابر زلزله دچار لغزش کمتری شده وبرای مناطق زلزله خیز بهترین سیستم به حساب می آید.سازه های چوبی در اکثر کشورهای دنیا در مناطق زلزله خیز برای ساخت ساختمان های کم طبقه استفاده می شود. در کشور امریکا بیش از ۸۰% ساختمان ها بوسیله چوب ساخته شده اند.

در استانداردهای خانه های چوبی یک ساختمان مستحکم به سازه ای گفته می شود که پس از وقوع زلزله مطمئن و سالم بماند و قابل بهره برداری و زندگی باشد در صورتیکه در سازه های فولادی و بتنی منظور از ساختمان مستحکم خانه ای است که در هنگام وقوع زلزله صدمات جانی آن به حداقل برسد ولی صدمات مالی و بهره برداری آن قابل تعیین نمی باشد.

زمین لرزه های فراوانی که در نقاط مختلف جهان روی داده، نشان دهنده این است که خانه های با اسکلت چوبی مقاومت بسیار بالایی در برابر زمین لرزه دارند و این به دلیل یکپارچه بودن و در راستای تکان های زلزله حرکت میکند و تخریبی به ساختمان وارد نمی شود.

از دیگر ویژگی ویلا های چوبی عایق حرارتی بالایی که دارد به طوری که در مناطق سردسیر که دارای زمستان های طولانی است و اغلب دمای هوا زیر صفر می باشد ساختمان های چوبی به عنوان بهترین گزینه معرفی می شوند

 

طراحی ویلا دوبلکس

                                                                                                                 ساخت ویلا پیش ساخته

امکان ارسال نظر وجود ندارد!

Call Now Button