طراحی ویلای لوکس با سازه ال اس اف ( lsf )


طراحی ویلای لوکس با سازه ال اس اف ( lsf )

سيستم سازه ال اس اف(LSF) يكی از مناسب ترين سيستم های مدرن در ویلا سازی است كه امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گيرد و در کشور ما هم استقبال زیادی قرار گرفته است شاید برای بعضی هنوز با این نوع سازه آشنایی نداشته باشند اگر می خواهید بیشتر آشنا شوید مطالب این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید

اصلی ترين عامل در سازه ال اس اف، مقاطع فولادی سبک ورق گالوانیزه سرد نورد شده ای می باشند كه با استفاده از ورقهای فولادی و با استفاده از روش Roll Forming شكل دهی می شوند. داشتن ضخامت يكنواخت در عرض مقاطع و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنهاست كه باعث ميگردد، توليد مقاطع در حجم بسيار بالا و با كيفيت مناسب و يكنواخت انجام گيرد.

اسکلت فولادی ال اس اف، سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشند. بخشهای مختلف ساختمان را به راحتی می تواند با اين مقاطع مونتاژ نمود. اين عوامل باعث ميگردد كه عمليات ساخت با اين سيستم بسيار سريع باشد.

طراحی سازه lsf

تکنولوژی freamecad یک راه حل مدرن در طراحی سریع و ساخت با کیفیت بالا تولید جهانی و فوق العاده با دقت و سرعت بوده تنوع ساخت سازه های مختلف در مقیاس بزرگ و کاربردی در ساخت انبوه سازی و ساختمان مسکونی , تجاری , اداری , کارخانه تولیدی و انبار صنعتی و کمپ های سیار و تجهیز کارگاه و …..

با توجه به نیاز روز افزون به ساخت ساختمان های مدرن و با مقاومت بالا و استفاده از مدرن ترین تکنولوژی روز دنیا و متریال های مورد نیاز در این خصوص نیازمند طراحی خاص در این نوع سازه بوده

طراحی با نرم افزار ال اس اف

کارخانه FRAMECAD انقلابی در نحوه ساختمان ها پیش ساخته و مدرن به راه انداخته است. با تغییر طرح اصلی از ساختمان ها و با استفاده از تکنولوژی FRAMECAD، RELYANT فضای قابل استفاده از پنج ساختمان در چهار طبقه ارائه شده، هزینه های مواد ۳۰ درصد کاهش می یابد و کاهش زمان ساخت نزدیک به یک سوم شده است

با توجه به طراحی شرکت تسگو سازه مشاور FRAMECAD بر روی پروژه ها، “ساختمان در اصل به عنوان نیمی از ساختارهای دور طراحی شده بودند، اما فضای قابل استفاده به دلیل قوس محدود بود صدها هزار نفر مشتریان سیستم FRAMECAD در هزینه های ساخت و ساز آن کاهش داده است و به حداقل رسانده مشتریان ما با سرعت و کیفیت کار ما بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است.

هزینه ساخت ویلا

مجری ساخت سازه lsf

گروه معماری تسکو سازه فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت ویلا مدرن و کلاسیک ، معماری داخلی، طراحی سازه ال اس اف ، ویلا چوبی در سال ۱۳۸۸ آغاز نمود این شرکت در راستای فعالیت حرفه ای معماری خود طراحی و ساخت ویلا با هر شکل خاص در هر منطقه ای از کشور توان اجرای آن را دارد. هدف اصلی این شرکت بالا بردن کیفیت زندگی و فضای زیستی تمام اقشار جامعه به کمک ارتقاء کیفیت طراحی و ساخت و ساز است.

گروه معماری تسکو سازه با بهره گیری از توان بالای تیم تخصصی طراحی و مهندسی اجرای پروژه، برخورداری از امکانات گسترده اجرایی و عمرانی و استفاده از متریال مدرن در ساخت ویلا به رویای خود برسید.

با توجه به رشد ساخت ساز در کشور و قرار گرفتن در کمربند زلزله استفاده از این نوع سازه بسیار زیاد می باشد این شرکت لازم دانسته که با ساخت اسکلت سازه پیش ساخته در روند رشد صنعت ساختمان حرکت کرده و نیاز مشتریان به این سازه را برطرف کرده

امید است که بتوان در کشور عزیز ایران هم از تکنولوژی جدید دنیا هم استفاده کرده و این اطمینان را به تمام متقاضیان محترم داده که استفاده از این تکنولوژی در تمام دنیا مرسوم بوده و کاملا مهندسی و محاسباتی بوده و گروه تسکو سازه در تمام مراحل ساخت در کنار شما خواهد بود .

اگر تكنولوژی ساختمان را به معنی وارد شدن صنعت در ساختمان سازی بگيريم، از حدود سال۴۷ تكنولوژی ساختمان وارد ايران شد و اوج آن زماني بود كه ساختمان سازي به صورت شهرک سازی در بعضي از شهرهای بزرگ مثل اصفهان (مجتمع ذوب آهن)، اهواز، تبريز، تهران و برخي ديگر از شهرها شروع شد. اين صنعت بيشتر از كشورهای اروپايی مانند آلمان، هلند، انگليس و فنلاند به ايران وارد شد.

مراحل ساخت ویلا ال اس اف :

اجرای فونداسیون شناژی میلگردهای طولی و فونداسیون نواری با ابعاد پایین

اجرای اسكلت فولاد گالوانیزه سرد نورد شده LSF

اجرای پوشش سقف شیبدار و نما و دمپا دور دامنه

نصب پانل های پوشش خارجی فایبرسمنت یا فوم بتن

نصب لایه عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی پشم سنگ، فوم پلی استایرن ضدحریق و پوشش نهایی مطابق روش كلاسیک

نصب پانل های پوشش داخلی فایبرسمنت، گچ برگ

اجرای عملیات تاسیسات الكترونیكی و مكانیكی كلیه تاسیسات این سیستم می تواند بصورت عبور از فضای خالی (داكت) قابل دسترسی باشد

نصب درب و پنجره UPVC، آلومینیومی، چوبی و …

عملیات نازک كاری كلیه این عملیت مطابق با روش های معمول انجام شده

جدول مشخصات فنی مصالح در ساخت ویلا ال اس اف :

ردیف موضوع مشخصات مصالح

1 فنداسیون پی نواری بتنی

2 اسکلت سازه پیش ساخته ال اس اف LSF

3 پوشش سقف شیبدار – عایق زیر پوشش سقف

4 پوشش کف و دیواره سرویس کاشی و سرامیک

5 سقف بین طبقات عرشه فولادی و بتون

6 پوشش دیوار بیرونی و نمای خارجی

7 پوشش دیوارها و سقف داخلی گچ برگ کناف

8 دربهای داخلی و درب ورودی ضد سرقت

10 پنجره دوجداره  UPVC

11 برق کشی کلید و پریز –  تابلو برق

12 لوله کشی سرد وگرم

13 سیستم فاضلاب پلیکا

14 عایق دیوارها بیرونی و داخلی

15 سیستم گرمایش رادیاتور وپکیج

16 کابینت آشپزخانه MDF

17 نصب تمام نصبیات

مزاياي سازه فولادی ال اس اف  :

– سرعت در اجرا
–  کاهش وزن ساختمان و به تبعه آن کاهش نیروی زلزله
–  نصب ساده و سریع اسکلت سازه و تمام مصالح
–  مهار نمودن ساده پانل ها جهت قرارگیری در موقعیت مناسب
–  نصب ساده و ثابت نمودن چهار چوبهای در و پنجره
–  نصب ساده و سریع تاسیسات و غیره
–  عایق دیواره صوتی و حرارتی
–  مقاومت در برابر آتش
–  حمل و نقل آسان در تمام متریال
–  کاهش عملیات گچ کاری و…

معایب سازه ال اس اف lsf

۱- در دهانه زیاد محدودیت وجود دارد.

۲- تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم 4 طبقه است.

۳- به نیروی کار متخصص نیاز دارد.

۴- کنسولی بالای 1 متر نمیتوان از این سیستم استفاده کرد.

ویژگی اصلی سازه ال اس اف :

* انعطاف پذيری اين مقاطع ميتوانند به صورت اعضای تكی و يا اينكه به صورت پانل های آماده شده در كارخانه، به سايت منتقل گردند. تنوع ضخامت و ابعاد مقاطع جدار نازک امكان انعطاف پذيري زيادي را در مرحله طراحي ايجاد مي نمايند. به عنوان نمونه در طراحی يک سيستم خاص كه ارتفاع تيرچه ها بايد محدود باشد، بدون اينكه فواصل المانهای كف و يا ديوار را تغيير داد، ميتوان با تغيير ضخامت مقطع جدار نازک، اين محدوديت را برآورده نمود.

* بادوام در مقاطع فولادی ال اس اف جمع شدگی و تغيير شكل و كج شدگی مقطع وجود نداشته و لذا مشكلات ايجاد شده براي پانلهای چوبی و پانل هاي گچی متصل شده به اين اجزاي فلزي نيز به حداقل ممكن كاهش خواهد يافت. همچنين فلز يک ماده غير اورگانيک بوده و بنابراين در مقابل رطوبت و هجوم حشرات مقاوم بوده و چرخش، كج شدگی، جدادگی، ترک و خزش در آن ايجاد نخواهد شد.

* وزن سبک مقاطع فولادی ال اس اف بدليل سبک بودن به راحتی قابل حمل و جابجايی در محل كارگاه بوده و لذا هزينه مربوط به كارگر را كاهش داده و نيز باعث خستگی مفرط نميگردد.

* قوی بودن مقاطع (Strong) اين مقاطع و سيستم سازه اي به راحتی ميتواند بالاترين نيروهای زلزله و باد را تحمل نمايد.

* دارای ثبات در ابعاد بدليل اينكه فلز ماده اي است كه در مقايسه با مصالح اورگانيک، در مراحل پروسه مختلف شكل می گيرد، بنابراين مقاطع كاملاً صاف، و هم شكل بوده و دارای كيفيت يكسانی ميباشند.

* مقاوم در برابر آتش مقاطع فولادی، مصالح غير قابل اشتعال می باشند. اين مصالح نمی سوزند و باعث گسترش حريق در فضاهای مختلف ساختمان نمی گردند. بنابراين مالكان می توانند هزينه بيمه كمتری را براي بيمه نمودن ساختمان در برابر آتش بپردازند.

* مقاومت(Strength) مقاطع فولادی جدار نازک سرد نورد شده، در مقايسه با ديگر مصالح ساختمانی داراي بالاترين نسبت مقاومت به وزن مي باشند. مزايای سيستم ساختمانی سازه های فولادی سبک براي ساخت و ساز

* انعطاف در طراحی برای وجود تنوع زياد در شكل مقاطع فولادی جدار نازک و اجزايی كه برای تكميل اين سيستم ساختمانی توليد مي گردد، امكانات نامحدودی را برای طراح جهت ارائه ايده هاي مختلف طراحی، ايجاد مي نمايد. لذا طراح می تواند از اين سيستم در انواع پروژه های ساختمانی با كاربريهای متنوع، بدون نياز به توليد مقاطع و مصالح خاص، استفاده نمايد.

* تنوع در مصالح نما(Variety of Finishes) سطوح بيرونی ساختمان باسيستم LSF، مي تواند با انواع مصالح نمايي كه معمار پروژه می خواهد، پوشش داده شود. از نماهای قابل استفاده ميتوان به مصالح بنايی و آجر، انواع سنگ های نما، نماهاي آلومينيومی، نماهای چوبی و …. اشاره نمود. در سطوح داخلی ساختمان، پانل های گچی (Gypsum Wallboard) مستقيماً بر روي المانهای فولادی جدار نازک ديوار متصل مي گردند.

* برآورده نمودن الزامات استانداردهای مربوط به عملكرد ساختمان سيستم سازه های فولادی سبک (LSF) به راحتی می تواند بالاترين ضوابط استانداردهای مربوط به طراحی سازه، انرژی، مقاومت در برابر آتش و عملكرد صوتی را برآورده نمايد.

* سيستم ساختمان مدرن سيستم LSF يگ سيستم ساختمانی كاملاً سازگار با مدرن ترين سيستم های ساختمان سازی در دنيا می باشد. 

* سرعت در اجراي سيستم سيستم LSS، يک سيستم سريع و آسانی بوده و بدون استفاده از نيروهای كاری با تخصص بالا قابل اجرا مي باشد. بدليل سبک بودن وزن اجراي سازه های فولادی سبک نسبت به مصالح مرسوم ديگر، المانها به راحتی قابل حمل و نصب بوده ، در نتيجه سرعت كار بسيار بالاست. به طور معمول در سيستم های متداول يک تيم با تجربه چهار نفره قادر هستند تمام ديوارهای يک خانه سه اتاق خوابه را در يک روز نصب نمايند. اين سرعت باعث می گردد كه زمان اتمام پروژه به حداقل ممكن برسد.

* زمان توقف كم بدليل اينكه اين سيستم قابليت نصب در تمام شرايط جوي مانند هوای خشک و در سرمای شديد را دارا می باشد و از طرفی زمان اندكی را براي نصب در كارگاه نياز دارد، لذا به طور معمول می توان در تمام فصول سال و در تمام شرايط جوی اين سيستم ساختمانی رانصب نمود.

آیین نامه ها و استاندارد های سازه ال اس اف LSF

آیین نامه های مرجع که در تمام کشورهای جهان برای طراحی و اجرای سازه ال اس اف های سرد نورد شده و سیستم ساختمانی LSF مورد استناد قرار می گیرند همگی بر مبنای آیین نامه های AISI قرار دارند که مطابق با شرایط حاکم در هر یک از آن کشورها از لحاظ شرایط جوی و جغرافیایی و شرایط اقلیمی گوناگون به روز رسانی شده و تغییراتی بر آن ها اعمال می گردد.

آیین نامه AS/NZ 4600 در استرالیا و نیوزلند و آیین نامه های BS 5990 ,BS 5950 و CSI در بریتانیا و Euro Code III در اروپا و آیین نامه های ژاپن و افریقای جنوبی و هند برای طراحی و اجرای سازه های سرد نورد و سیستم ساختمانی LSF از جمله آیین نامه های مشابه هستند. انجمن تولید کنندگان استاد SSMA نیز همه ساله استاندارد مقاطع را منتشر می کند که تمام تولید کنندگان مقاطع سیستم ساختمانی LSF مؤظف هستند تولیدات خود را بر مبنای آن ارایه نمایند.

آیین نامه بین المللی با محوریت AISI

نشریه ض ۶۰۸ (آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سبک سرد نورد) مرکز تحقیقات راه مسکن و شهر سازی

نشریه ۶۱۲ (آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سبک سرد نورد بخش سازه ای) معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

نشریه ۶۱۳ (آیین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سبک سرد نورد بخش غیر سازه ای) معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری

آیین نامه طراحی ساختمان در برابر زلزله استاندارد ۲۸۰۰ ایران

مبحث ۱۹ ساختمان – صرفه جویی در مصرف انرژی

مبحث ۶ ساختمان – بارهای وارده بر ساختمان

مبحث ۱۰ ساختمان – طراحی و اجرای ساختمان های فولادی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button