تمام ویژگی های سازه ال اس اف را باید بدانید


سیستم سازه سبک ال اس اف(ویژگی سازه ال اس اف)

قبل از این که تمام ویژگی سازه ال اس اف را برای شما معرفی کنیم کمی در مورد خود ال اس اف برای شما بگوییم این که از کجا آمده و چقدر با علم روز دنیا در ارتباط است و از همه مهم تر در کشور ما چقدر از این سیستم استفاده می شود و این که به درستی از این سازه استفاده می شود ؟ و بعد ویژگی سازه ال اس اف را توضیح می دهیم

اولین چیزی که باید در مورد سازه ال اس اف باید بدانید کاربرد آن است چون نمی توان از این سیستم در ساخت آپارتمان در داخل شهر استفاده کرد پس بعد از دانستن کاربرد و ویژگی سازه ال اس اف می توان بهتر با مفهوم این سازه آشنا بشوید و در صنعت ساختمان به درستی از آن استفاده کرد.

تحمل بار با استفاده از اسکلت سبک ال اس اف نوعی نوآوری بزرگ است، این اسکلت دارای مقاومت بالایی در برابر لرزه زلزله و ضد خوردگی ، مقاوم در برابر حشرات ، حفاظت از محیط زیست و بهره وری انرژی است. از آنجا که ساختار فولادی فوق سبک بوده ساختمانهای صنعتی کم ارتفاع را می توان از پیش ساخته استفاده نمود، در ادامه با عناوین بیشتر زیر هم اشنا میشوید.

مقاومت در برابر زلزله با سازه ال اس اف

عمر مفید ساختمان با ال اس اف

مزایای ویلا ال اس اف

مزایای اسکلت فولادی

با توجه به فعالیت زلزله در سمت چپ و راست و بالا و پایین ، بنابراین استفاده از اتصال دهنده های سازه سبک فولادی یک امنیت و ثبات را تشکیل می دهد ، اما به دلیل تکان زمین لرزه باعث خرابی دیوار یا کف  نمی شود. عملکرد لرزه ای سازه بتنی برای انجام همین کار ، هزینه بیشتری از مصالح را در بر می گیرد ، برعکس هزینه کلی ساخت و ساز ، دشواری ساخت و طراحی را افزایش می دهد.

چه زمانی ویلای فولادی ال اس اف روی کار آمد

فناوری ساخت و ساز ساختمان مسکونی سبک پیش ساخته با ساختار فولادی سبک بر اساس فناوری ساخت سازه چوبی به سبک آمریکای شمالی تکامل یافته است. پس از 100 سال توسعه، یک ساختار بالغ با خواص فیزیکی عالی ، فضا و فرم انعطاف پذیر ، ساخت آسان و سیستم فرم متنوع را تشکیل داده است.

در دنیایی که به عنوان بهترین محیط زندگی در آمریکای شمالی شناخته می شود، بیش از 95 درصد از ساختمانهای عمرانی ، از جمله مسکونی ، مراکز خرید ، مدارس ، ساختمانهای اداری از سازه های چوبی یا سازه های سبک ال اس اف ، از جمله ژاپن و کره جنوبی استفاده می کنند. ساختار چوبی آمریکای شمالی و ساختار فولادی سبک در کل بازار ساخت و ساز از مزیت مطلق برخوردار است.

در حال حاضر با افزایش قیمت چوب ، توسعه سیستم فولاد سبک آمریکای شمالی بیش از 30 درصد نرخ رشد سریع است و به تدریج توسط بازار به طور گسترده پذیرفته می شود. در همان زمان در ژاپن (معروف به سیستم KC) و کره جنوبی ، و همچنین استرالیا نیز به طور گسترده استفاده شده است.
به طور خلاصه دلایل توسعه سریع ساختار فولاد سبک آمریکای شمالی را می توان به عنوان فناوری بالغ و قابل اعتماد خلاصه کرد، سیستم سازه ای برای توسعه ساخت و ساز ، اقتصاد ساخت و ساز بالا ، فناوری پیشرفته در راستای حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار از جنبه های مختلف مفید است.

ویلاهای سبک فولادی در مقایسه با خانه های سنتی دارای مزایای برجسته ای هستند:

مزایای ویلا فولادی

(1) لوازم جانبی ساختار فولادی سبک دارای درجه بالایی از تولید و مکانیزاسیون و درجه تجاری سازی بالا است.
(2) ویلا فولادی سبک دارای سرعت ساخت سریع در محل است ، ساکنان نزدیک را تحت تأثیر قرار نمی دهد.
(3) ویلای سبک فولادی محصولات توسعه پایدار دوستدار محیط زیست است.
(4) ویلای سبک فولادی دارای وزن سبک ، عملکرد لرزه ای خوب است.
(5) ویلا با فولاد سبک هزینه بالاتری نسبت به ساختار بتنی مسلح ندارند.
(6) ویلاهای سبک فولادی در مقایسه با آجر و بتن مسکن ، می توانید از هدر رفتن منابع ناشی از آجرسوزی خاک جلوگیری کنید
(7) ویلا از جنس فولاد سبک دارای ضخامت دیواری کوچک است ، در مقایسه با ساختار آجری و بتنی ، سطح مفید قابل استفاده را افزایش می دهد.
(8) ویلاهای سبک از فولاد در مقایسه با ساختمانهای بتنی مسلح ، فولاد را می توان بازیافت کرد ، اما بتن نمی تواند. بتن به 40 سال زمان نیاز دارد تا خشک شود ، به راحتی باعث ایجاد رطوبت در محیط داخلی می شود ، که برای سلامتی انسان مفید نیست. در همین حال ، ساختار فولادی سبک چنین مشکلی ندارد.
(9) ویلا با فولاد سبک عملکرد لرزه ای خوبی دارد. از آنجا که فعالیت های زلزله به صورت چپ و راست انجام می شود ، بنابراین با کمک پیچ ، سازه فولادی سبک که به عنوان یک جعبه ایمن و پایدار تشکیل شده است ، برای آسیب رساندن به ایمنی شخصی در هنگام زلزله فرو نمی ریزد.
(10) ساخت ویلا با فولاد سبک با استفاده از روش ساخت و ساز خشک ، باعث هدر رفت آب نمی شود. و در هزینه صرفه جویی کنید.

عمر مفید ویلا فولادی چقدر است؟
ساختار فولادی سبک از پیکربندی فناوری و محصول بسیار بالغ است ، درجه بالایی از صنعتی شدن ، بلور نزدیک به صد سال فن آوری ساختمان و توسعه صنعت مصالح ساختمانی در آمریکای شمالی است. ورق فولادی گالوانیزه مورد استفاده در ساختار ساختمان در مقاومت در برابر خوردگی بسیار عالی است و در استفاده معمولی 100 سال عمر مفید دارد.

مزایای سازه ال اس اف

1. زمان ساخت کوتاه

تمام قطعات در کارخانه پیش ساخته ، نصب سریع در محل ، کاهش دوره ساخت و هزینه کار.

2. عایق حرارتی خوب

در مقایسه با خانه سنتی ، بهره وری انرژی ساختمان بیش از 75 است. از یخبندان زمستانی و رطوبت در تابستان به طور مثر جلوگیری می کند ، دمای محیط داخلی را حفظ می کند و در فصل زمستان گرم و در تابستان سرد می شود.

3. منطقه مفید تر

با کاهش ضخامت دیوار حدود 30 ~ ~ 50 area ، سطح قابل استفاده می تواند تا 90 باشد.

4. ضد باد/ضد لرزه/مقاوم در برابر آتش

خانه فولادی سبک می تواند در برابر باد 70 متر بر ثانیه معادل 17 درجه و زلزله 9 درجه مقاومت کند. مواد پر کننده دیوار داخلی پشم شیشه معدنی با چگالی بالا است که تا حدی درجه نسوز است.

5. عایق صدا

با توجه به مواد مختلف و ضخامت ساختار ، می تواند سر و صدا را تا 30-45 دسی بل کاهش دهد و تجربه زندگی بهتری را ارائه می دهد.

6. حفاظت از محیط زیست

ما از مصالح ساختمانی سبز استفاده می کنیم که قابل بازیافت هستند. علاوه بر این ، در زمان ساخت و ساز با هزینه کم انرژی ، تأثیر کمی روی سایت دارد.

مزایای ساخت ویلا ال اس اف
استحکام بالا منجر به سازه های ایمن تر، نگهداری کمتر و عمر طولانی تر ساختار می شود.
در برابر هر نوع قارچ یا ارگانیسم، در مقابل موریانه آسیب پذیر نیست
احتمال کمتر مشکلات پایه – وزن کمتر منجر به حرکت کمتر می شود.
مقاومت بالا در برابر آسیب بادهای شدید، اتصالات قوی تر، ایمنی در برابر آتش

مزایای ساخت و ساز
سبک تر از سایر متریال ساختمان، بدون نیاز به تجهیزات بالابر در محل.
با نیروی کمتر می توان به راحتی اسکلت سازه را انجام داد
انتخاب آسان مصالح – بدون نیاز به جمع آوری یا مرتب سازی.
ضایعات کمتر (2٪ برای فولاد در مقابل 20٪ برای چوب).
ثبات قیمت – در برابر تمام مصالح به کار رفته در ساختمان
بدون خشک شدن در هوای مرطوب و در نتیجه بدون تاخیر.

مزایای استفاده از فولاد
بالاترین نسبت قدرت به وزن نسبت به دیگر مصالح
غیرقابل احتراق- نمی سوزد و به گسترش آتش کمک نمی کند.
غیر ارگانیک، پوسیده نمی شود، یا تار نمی شود.
از نظر ابعادی پایدار – با رطوبت منبسط یا منبسط نمی شود.
کیفیت مواد سازگار – مطابق با استانداردهای ملی ، بدون تنوع منطقه ای تولید می شود.
فضای اضافی کف – به دلیل کاهش ضخامت دیوارهای خارجی در مقایسه با دیوار آجری دوپوش (حدود 6 درصد).
بسیار دقیق – سازه فولادی سبک درجه بالایی از دقت ابعاد ساختمان را دیکته می کند. با طراحی و نورد کامپیوتری ، تحمل مجاز کمی (حداقل 5 میلی متر) است ، بنابراین در هر زمان یک خانه کامل را تضمین می کند.

مزایای محیط زیست
هر سال فولاد بیشتری در آمریکای شمالی بازیافت می شود تا ترکیب آلومینیوم ، پلاستیک و شیشه – با نرخ بازیافت کلی صنعت 64 درصد.
›هر تن فولاد بازیافت شده باعث صرفه جویی 2500 پوند سنگ آهن می شود.
ساختمان سبز – از طریق فرایند اصلی ساخت فولاد کوره اکسیژن ، قاب فولادی از حداقل 25 steel فولاد بازیافت استفاده می کند.
به کمتر از نیمی از برق برای گرمایش و خنک شدن تا سطح راحتی حرارتی نسبت به خانه های آجری نیاز دارد
برخلاف تصفیه چوب ، هیچ گونه مواد شیمیایی سمی برای تصفیه فولاد استفاده نمی شود
حداقل ضایعات – تقریباً تمام برش ها و اندازه گیری در کارخانه توسط ماشین آلات خودکار انجام می شود. ضایعات مواد صفر است. هرگونه فولاد زباله قابل بازیافت است. خانه های قاب فولادی سبک در قاب های تکمیل شده آماده می شوند که آماده نصب در محل هستند.

مناسب بودن LSF در توانبخشی شهری
»قاب فولادی سبک» روش سازنده »مناسب بودن LSF در بازتوانی شهری
ساخت خانه های کارآمد مهم است. با این حال ، بازسازی ساختمانهای موجود برای کاهش مصرف انرژی ما ضروری است. این یکی از بهترین راه ها برای ترویج توسعه پایدار در بازار مسکن با کاهش ردپای انرژی ما است.

LSF و بازسازی ساختمانهای قدیمی
LSF در سراسر جهان بیشتر برای پروژه های مسکونی جدید استفاده می شود. با این حال ، وزن کم فولاد و سایر مصالح مورد استفاده در قاب فولادی سبک ، این را به روش ساخت ایده آل برای بازسازی ساختمانهای قدیمی تبدیل می کند. این یکی از ویژگی سازه ال اس اف است که اغلب به ساختمان LSF اجازه می دهد تا به عنوان ساختمان سبز طبقه بندی شود.

برخی مناطق شهری ، مانند مراکز تاریخی شهر ، مشکلات جدی لجستیکی به ویژه در حمل و نقل و بلند کردن مصالح ساختمانی ایجاد می کنند. وزن کم و محدوده LSF مزیت بزرگی را در این سناریوها ایجاد می کند. همچنین به ویژه برای جایگزینی کفپوش چوبی و تیرچه های سقف مناسب است و معمولاً نیازی به تقویت در ساختار موجود نیست.
LSF ممکن است تنها راه حل مناسب در شرایطی باشد که شامل افزودن طبقه به ساختمانهای موجود است. وزن کم سازه های LSF همچنین واکنش لرزه ای این ساختمان ها را بهبود می بخشد.

گاهی اوقات نمای اصلی ساختمانهای قدیمی نگهداری می شود و در حال تجدید ساختار کامل ساختار داخلی آن است. با استفاده از سازه های بتنی مسلح سنتی یا فولاد سنگین حل برخی از این شرایط بسیار دشوار یا بسیار گرانتر خواهد بود.

ویژگی سازه ال اس اف دیگر شامل سرعت ، برش یا حذف کامل قالب ، نیاز کمتر به آب و باقی مانده های کمتر است. بازسازی یا نوسازی ساختمانهای قدیمی می تواند ظاهر اولیه خود را حفظ کند و راحتی داخل را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد.

خلاصه ای از مزایای LSF در بازسازی شهری:

بارهای کمتر بر سازه های موجود
بهبود واکنش لرزه ای
دسترسی آسان به مراکز تاریخی
حمل و نقل راحت تر
بلند کردن راحت تر
ساخت سریعتر
مصرف کمتر آب
بدون دوره درمان
آوار کمتر
محدودیت ها
LSF برای تثبیت نما مناسب نیست. بنابراین در صورت لزوم ، باید سازه ای مناسب طراحی شود. معمولاً مصالح مورد استفاده برای تثبیت و تقویت نمای موجود ، بتن مسلح یا فولاد سنگین است. در برخی موارد ممکن است نیاز به عناصر اضافی در سایر مصالح سازه ای وجود داشته باشد، تا اتصالات کافی بین دیوارهای موجود تضمین شود.

بدون دیدگاه

Call Now Button